Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam? Honnan...

Hogyan csináljam? Honnan merítsek erőt?

Figyelt kérdés

Akárhányszor fogyókúrába kezdek,mindig elcsábulok,egyszerűen képtelen vagyok betartani a diétát.Most pedig még elég sikeres is volt,2 kg-t fogytam,de a héten többször is bűnöztem,a mai nap pedig totál káosz.Minden este megfogadom,hogy jó,holnap ilyen nem lesz,aztán mégis.Én olyan vagyok,hogy vagy akkor semmi édesség,semmi hízlaló kaja,vagy minden mennyiségben.Már kivagyok.Annyira,de annyira le szeretnék fogyni,de így nem tudok.Szó se róla,így is csinos vagyok(mások szerint),a férfiak is megnéznek,de én magam miatt akarok lefogyni.

Tudnátok nekem adni vmi tanácsot?Az utóbbi időben azt csináltam,hogy felírtam mit ettem,kcalt számolgattam,de így se megy.Tudom,hogy nem a legjobb módszer,de koplalnom kéne,persze nem napi 1 almával,hanem mondjuk 1400 kcal a napi szükségletem,helyette ennék csak 1000-1100 kcalt+mozgás persze.


2011. aug. 18. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:
ugyanilyen vagyok/voltam, minden este elhatároztam h hnaptól nem eszek sza*okat, aztán mégis. és vagy van édesség, de akkor amennyi csak belém fér, vagy nincs. és amikor nincs, nem bírom sokáig. DE ne koplalj. állj át normális étkezésre, akkor nem fogod kívánni az éességet. nekem hihetsz: vasárnap óta semmi édeset nem ettem, mert normálisan eszek, napi 3-4x (többször fizikai képtelenség számomra). és sportolok. és jó így. nagyon jó. NE KOPLALJ. sokszor visszafogod hízni.
2011. aug. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyilván pont a koplalás miatt vagy képtelen betartani a diétát, azt felejtsd el szépen, apalanyagcsere alatt ne egyél, és válogass össze értelmes kajákat, akkor nem lesz éhségroham, és jojó-effekt is elkerülhető.


A mértékletesség meg a kulcsszó lenne ugyebár, de véleményem szerint ez a szép erény van, akinek megadatott, van, akinek totál nem. Ez a pszichés sz*rkaja-függés és megvonás egyénileg változó. Vannak, akinek enyhít az édeséhségén pl. egy kocka csoki naponta, és van, aki ha csak megérzi az ízét, vérszemet kap, gondolom az utóbbi kategóriába tartozhatsz. Én is ilyen szélsőséges vagyok, mint te, ez a szerencsétlenebb típus, fokozottan nagy önkontroll és odafigyelés kell, inkább "szokj rá" a diétákba jobban beépíthető finomságokra (pl ilyen a proteinturmix vagy az édesítőszerrel kevert túró), kísérletezz az ízekkel, legyél türelmes, kitartó és tájékozódj sokat megbízható forrásokból. Ha erre képes leszel, összeállíthatsz egy olyan étrendet, amit egy életen át tarthatsz, ami mellett nem érzel hiányt, nem szenvedsz.


Erőt meríteni csak magadból tudsz, ugyan rohadt klisés válasz ez a "fejben dől el" dolog, de nagyon is igaz. Amíg nincs meg a szilárd elhatározás, nem fogsz semmire se menni, sőt, még ronthatsz is a helyzeteden a ciklikus "márpedig koplalókúrázok" - "zabarohamom van és nekem már úgyis mindegy" váltogatásokkal, ami miatt a fogyózók minimum 90%-a eleve elbukik.


Nem írtál paramétereket, lehet, hogy amúgy nincs semmi gond az alakoddal, csak az önbizalmad gáz, vagy túl magasak az elvárásaid a külsőddel szemben, mindkét esetben első körben lelkiekben kéne helyretenni magad, pszichológus esetleg segíthet.

2011. aug. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!