Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen módszer lenne jó...

Milyen módszer lenne jó nekem? El vagyok keseredve!

Figyelt kérdés

Szeretném, ha segítenétek nekem, mert már nem tudom, hogy mitévő legyek!

Nagyon nem vagyok megelégedve magammal, sőt, kifejezetten utálom magam. Csúnya vagyok, kövér vagyok, egyetlen egy ruha sem áll jól rajtam, és mindennap rám jön a sírhatnék, hogy miért vagyok ilyen? A legtöbb ember ezzel így van, hogy utálja magát, de ez nálam nem mindig volt így. Elfogadtam önmagam, de ez megváltozott.

A lavinát egyik "barátnőm" indította el, amikor felszedtem pár kilót, és volt egy olyan időszak, hogy a suliba nem tettem fel sminket (problémás a bőröm, és azért), és külön hívott a többiektől, hogy beszélni szeretne velem. Eléggé megalázó helyzet volt, mert azt mondta rám, hogy igénytelen vagyok, meg jól meghíztam, és hogy ezt nem csak ő vette észre, hanem már mások is, és jó lenne, ha változtatnék ezen, mert nem nézek ki jól, csúnya vagyok, ilyenek.

Gondolhatjátok, hogy nem esett jól, azóta elég sokat sírok, és valamilyen szinten belémégett "barátnőm" mondata, hogy "igénytelen vagyok és kövér". Ekkor 172 cm-rel voltam 68-70 kg között (mindig változott). Most jelenleg (a kb 2 hónap alatt) 76-77 kilóra híztam, és a legtöbb ruhám már nem jön rám, és annyira rosszul érzem magam... :S Sokan mondják, hogy nem látszik rajtam, és ne adjak az ő szavára, mert irigy és nem tudott mást kitalálni, illetve mondják, hogy nem látszik meg rajtam, csinos vagyok, meg hogy izmosodtam, amióta tornára járok,azért lettem nehezebb, de egyszerűen annyira megviselt a dolog, annyira rosszul esett, hogy nem bírom kiheverni... A barátom is mindig mondja, hogy ne fogyjak, meg ne sírjak, és próbál belém önbizalmat önteni, de sajnos nem sikerül... :\

Tanácsot szeretnék kérni tőletek, hogy mit tegyek, mit ajánlotok mint fogyókúra, illetve mit tudnék kezdeni ezzel a "ronda vagyok, kövér vagyok" érzéssel, hogy ez elmúljon, és legyen önbizalmam, mint régebben volt?


2011. júl. 22. 20:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én erősen elgondolkodnék, hogy az ilyen barátnő-e egyáltalán.

Egyrészt: minden nap, minden pillanatban, amikor emberek közé mész, most sminkeld magad, mert szerinte nélküle csúnya vagy? Ezt ő sem gondolhatja komolyan! Ha szeretne, úgy fogadna el, ahogy vagy. És 172 centihez még az a 70 kiló sem volt drasztikus! Nem sovány, kissé telt, de nem kövér, vagy undorító egy lány ilyen adatokkal!

Egészséges étkezés (nem feltétlen diétázni kell) és testmozgás. Sok lánynál ha túlsúlyosnak érzik magukat, de fogynak, már az önbizalmuk is több lesz.

Bocsi, hogy érdemben nem tudok jobban hozzászólni, de úgy dühít, mikor kipécéznek valakit, és bántják. Főleg, ha egy állítólagos barátnő szúrja szíven a másikat. Az ilyen nem barátnő.

2011. júl. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

HÉ! NEKED kell eldönteni, mit szeretnél. Ne foglalkozz sem a barátod, sem a barátnőd sem a többiek véleményével.

(Megjegyzem: a barátnőd lehet bántani akart, lehet nem, nem tom. De hogy a többiek hazudnak az 100% mert plusz 7 kg eléggé meglátszik az emberen... én is megtapasztaltam már hogy sokzor csak a legjobb barátok mondják a szemedbe az igazat, mert a sima haverok vagy sima ismerősök nem merik, vagy nem is akarják mert félnek hogy mekkora vita lesz stb. )


TE mit akarsz? Ne érdekeljen a barátod. Tetszel magadnak ennyi kilósan?

Ha a ruháid se jönnek rád, az már komolyabb baj... én pl. nem szívesen vennék új ruhatárat személy szerint mert imádom a mostani ruháim.

Ha fogyni akarsz, fogyj ne érdekeljen mit mond a pasid.


De ha úgy érzed így is okés a súlyod, akkor te tudod. szerintem a régi súlyod volt okés, a 68 kg 172 cmhez. 77 már sok...


Az hogy ronda, az mit jelent?

Pattanásos a bőröd? -> Kozmetikus, tanácsot ad majd stb.

Úgy érzed rossz a hajad? -> fodrász. Egy új frizura segít tényleg!!!

Vegyél új körömlakkokat, vagy menj el manikűröshöz. Pár új ruci is segíthet.

Kiegészítők nyaklánc stb is.

Ha szemüveges vagy, esetleg kontaktlencse. (nekem bevált!!)

2011. júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Alapjáraton sosem volt gond az egyéniségemmel, a megjelenésemmel. A problémás bőr annyit jelentett (ami mára már elmúlt), hogy kicsattogtam akkor valami krémtől, és nem alapoztam le az arcomat, mert csak rosszabb lett volna. A hajammal sincs gond, félhosszú, nem festett, szoktam vasalni, de néha természetesen (enyhén göndören) hagyom. Az öltözködésemmel sincs semmi, próbálom követni a divatot, meg azt felvenni, amiben jól érzem magam. És addig, ameddig a barátnőm nem mondta rólam ezeket, semmi bajom nem volt magammal, amit a kérdésben le is írtam. Emiatt lettem ilyen, tönkretett - ha mondhatjuk.

Amúgy azt írtad, hogy ne hallgassak a párom véleményére... mondjuk ha szeret, akkor így is szeret, lehet, ha lefogynék, nem tetszenék neki (ami biztosan nem lenne így), de így meg magamnak nem tetszek, szóval annyira vacillálok, hogy már én sem tudom eldönteni, hogy mit szeretnék igazán. Le szeretnék fogyni, illetve az "eredeti" súlyomat szeretném visszakapni, csak így nehéz, hogy nem tudok nekiindulni, mert nem tudom, hogy hogyan. Bár most kaptam sok hasznos választ, és azt köszönöm nagyon. Egyébként meg az hogy látszik-e vagy sem... kinek mi tetszik, szerintem látszik, de sokak szerint nem... Visszajelzést meg csak ettől a barátnőmtől kaptam (szép kis visszajelzés, mondhatom), és amikor rákérdeztem, hogy kik azok a "mások", akiket mondott, nagyban hallgatott.

Szóval már semmit nem értek. Köszönöm a segítségeket!

2011. júl. 22. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!