Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Leghamarabb hogy lehet lefogyn...

Leghamarabb hogy lehet lefogyni látványosan?

Figyelt kérdés
én 10 kg-t szeretnék a nyárig, de sajna elég türelmetlen vagyok, kellene egy kis biztatás, nektekhogíy sikerült hamar megszabadulni kiloktol? akár pár hét alatt?
2009. ápr. 2. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokáig a gyors fogyás kísértésében éltem, de rá kellett jönnöm, hogy ez nem jó út. A helyes súlyvesztés kb. heti 1 kiló. Ha hetek alatt akarsz 10 kilót leadni, akkor egyrészt vissza jojózod, másrészt valószínűleg a bőröd sem fogja tudni követni a fogyást.

Én két és fél hete fogyózom és eddig 3 kilót adtam le. Teljesen elégedett vagyok ezzel, mert eddig (szülés óta, tehát másfél éve) egy helyben toporgott a súlyom, 71 kiló voltam. Ma ujjongva ugrottam le a mérlegről, amikor megláttam, hogy 68 kilót mutat. És nem éhezem egyáltalán, sőt, olyan jó kajákta eszem, amiket eddig igazából csak lusta voltam megcsinálni. Én úgy vagyok vele, hogy ha tudom tartani a heti egy kiló fogyást, akkor is nyárra már látható lesz rajtam, hogy fogytam. Sőt, anyukám, aki mindig kíméletlenül őszinte, ő is azt mondta, hogy már ez 2-3 kiló mínusz is látszik.

Én a következő modosításokat vezettem be az étrendemben:

reggelire nem négy melegszendvicset tolok be, hanem teljes rozskenyeret eszem (nagyobb boltokban lehet kapni ezt a nagyon sötét barna, majdnem fekete kenyeret, ami egy kis picike csomag szeletelve, de fél kiló, csak a méretéhez képest igen nehéz, mert nagyon tömör, ára kb. megegyezik a többi fél kilós kenyérével), ezek hosszúkás szeletek, ebből eszem meg egyet mindenféle finomsággal. Jól meg is kell pakolni, mert kissé savanykás az íze, elsőre undorítónak tartottam, de mára megszerettem, és ha sok minden van rajta, nem is érződik annyira. Ma pl. tükörtojást tettem rá, kígyóuborkát, paprikát és póréhagymát. Mennyei volt.


Ebédre főzeléket eszem (szigorúan kenyér nélkül), vagy valami husikát zöldsalátával. Esetleg amikor nincs kedvem főzni, csinálok egy körözöttet és virslivel eszem. De elárulom, hogy a múlt héten csülköt is ettem egyik nap ebédre, csak nem ettem mellé krumplit, se kenyeret.


Vacsorára salátát csinálok. Én még ahhoz se tartom magam, hogy x óra után nem eszem, mondjuk én nagyon sokáig fent szoktam maradni. Általában 8 felé szoktam enni. Összevágok paradicsomot, paprikát, uborkát, póréhagymát, 1 főtt tojás fehérjét (néha még kukorica is kerül bele), és egy kis joghurtot elkeverek a tojás sárgájával, pici só bors szerecsendió és kész is a finom vacsora.


És heti egyszer megengedek magamnak némi bűnözést, ami lehet egy ebéd anyukámnál, ahol pl. spenótos gnocchi van (ugyebár tészta), vagy hogy engedélyezek magamnak 1 sört, vagy ilyesmi. És nagyon szépen mennek le a kilók, bár még tényleg csak 3 hete csinálom, de úgy érzem, elkaptam a ritmust. Viszont tudom, hogy lesz olyan, amikor megáll a súlyvesztés, na olyankor nem szabad feladni, folytatni kell tovább.


Na de én mellette mozgok is. Na ne félj, nem töröm össze magam benne, de mindenképp többet mozgok mint eddig. Napi 100-200 lépést nyomok a sztepperen (eleinte folyamat meg kellett állnom, most már egyhuzamban, lihegés nélkül lenyomok 100-at, és közben lazán beszélgetek, nem fogyok ki a szusszból közben), illetve a Callanetics könyvből pár gyakorlatot csinálok (hasizom gyakorlatok, láb és csípőformáló gyakorlatok, karfeszesítő gyakorlatok, popsi formáló gyakorlatok). Az egész kb napi egy órát vesz el az életemből :) Vagyis eleinte csak fél órát bírtam, de ahogy jobban megedződtem, és adtam le a súlyomból, egyre könnyebb lett. Ráadásul mostmár pár napja sokszor csak úgy jókedvemben is rápattanok a sztepperre és nyomok 100 lépést csak úgy :)

2009. ápr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szép választ ki kéne nyomtatni és be kéne kereteztetni a többi gyorsan-fogyni-nullamozgással-90napos-jojódiétázó számára. Sőt, ki lehetne rakni a topic tetejére sticky-be :)


Tényleg meg kéne értenie már mindenkinek, hogy

- csodaporok, csodabogyók nincsenek;

- csodadiéták sincsenek;

- rövid idő alatt nem lehet egészségesen lefogyni, hiszen a súlyfölösleg sem rövid idő alatt jött fel;

- kitartás és eltökéltség nélkül nem megy;

- a kifogások keresése senkit nem érdekel, csak magadat csapod be vele;

- az "ez még belefér" és a "bűnöztem" hozzállásúak 90%-a elbukja a diétát;

- életmód változtatás nélkül a fogyás nem lesz tartós;

- mozgás nélkül nagyon nehéz lefogyni, mert a zsír jellemzően aerob típusú tevékenység közben ég el;

- fogyózás előtt OLVASSATOK, hogy miről is szól ez az egész!


Ezt nem kifejezetten a kérdezőnek céloztam, csak úgy általánosságban a többiek számára is.

2009. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Talán valamennyire segíthet a léböjt-kúra, de veszélyes, és közben nem árt, ha nem végzel nehéz fizikai munkát, vagy ha még tanulsz, akkor nincs dolgozat/ZH a közeljövőben, és a háziorvossal meg kell beszélni.
2009. ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!