Valaki el tudja ezt magyarazni? (fogyassal kapcsolatos kerdes)
genetika, hormonszint, emésztés, felszívódás hatékonysága, inzulinszint, életkor, stb.
egy bizonyos szintig ez befolyásolhat. de összességében ez nem olyan sok. egy "szerencsés" lány is elkezd hízni ha a gép előtt zabálja a csokit egész nap...
Én világéletemben vézna voltam. Bármennyit ettem, nem híztam. Pár éve viszont nagyon meg kell néznem, mit és mennyit eszem. Most vagyok 34, így az én tapasztalatom szerint számít a kor. Persze nem mindenkinél.
Az anyagcserétől is függ. A hormonoktól is - de aki hormonális okból hízik el vagy fogy le, az szerintem már egy másik kérdés, betegségnek hívják. Tehát tekintsük normálisnak a hormonokat. Ha egészséges vagy, szerintem nagyban számít a kalóriabevitel. Nem lehet pontosan meghatározni, hogy minden 165 cm magas, 25 éves nőnek 2000 kcalra van szüksége, alatta fogy, felette hízik. Általánosságban meg lehet határozni egy értéket. Viszont az mindenkire igaz, hogy kalóriadeficittel fogyni fog, ha többet eszik, mint amire szüksége van, akkor hízni.
Aki bármennyit eszik, mégsem hízik, az mázlista, hogy nem tud annyit megenni, amennyire szüksége lenne, ill. nem tudja túllépni. Neki annyira van szüksége valami miatt (anyagcsere), neked meg kevesebbre.
Amúgy nemcsak a sport tartozik az aktivitásba. Egy egész nap ülő, és nem sportoló embernek kevesebb kalória kell, mint egy egész nap rohangáló, gyalog járó embernek, aki szintén nem sportol. A mozgásba minden számít, az is, hogy kocsival vagy tömegközlekedéssel jársz-e dolgozni, hogy kapálsz-e a kertben, van-e tesiórád a suliban, mennyit porszívózol a héten. Nem csak a futás meg az aerobic számít. (Persze nem váltják ki a sportot, nem "mindegy", hogy futás vagy takarítás, csak az üléssel összehasonlítva számít.)
Utolso: en is ezt hallottam. Marmint, hogy aki egyszer kover volt, az sokkal konnyebben visszahizik.
Masodik: ulomunkat vegez es tomegkozlekedessel jar a varosban. De nem o az egyetlen, aki ilyen. Volt osztalytarsaim kozott is akadt jo par, aki ilyen tipus volt. Ezek szerint megis van "alkati" tenyezo (anyagcsere gyorsasaga, hormonok stb miatt).
3 fajta testalkat van:
Ektomof- akármennyit esznek nem hiznak (sajnos én is)
Endomorf- lényegében ez a átlagos, testépitőknek ez a legjobb.
Mezomorf- hizékony.
az a baj hogy ebben azért se tudok hinni mert még nem olvastam egy indokokkal megerősített értekezést se róla hogy biológiailag miben különböznének, és a saját példám is ellentmond.
zabáltam tizenévesen, nem híztam. odafigyeltem a kajámra az edzésre, számoltam a kalóriákat, stb, és tádám. most akkor mi?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!