Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A rizs fogyókúrás étel?

A rizs fogyókúrás étel?

Figyelt kérdés
Most hétvégén rizs lesz, lehet. Jó gondolom ha eszek egy fél tányérral v egy tányérral másnap nem leszek 200kg. Csak h ezt "szabad" enni fogyókúrakor?
2011. júl. 6. 16:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

mindent szabad,mértékkel:)


a rizst is edd nyugodtan.

2011. júl. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan, de normális mértékben

az "egy tányér" rizs kissé soknak tűnik, főleg mert nyilván nem magában eszed, hanem hússal

2011. júl. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A rizsben az egyik legnagyobb a szénhidráttartalom, 70%. De legalább jó minőségű van benne, szóval ha a szénhidrátszükségleten belül vagy, akkor nyugodtan edd :)
2011. júl. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
a barna rizs igen
2011. júl. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%

Mértékkel nyugodtan lehet enni!

Nekem tegnap és tegnap előtt is csirkemell volt az ebéd és a köret rizs volt. Mondjuk én kicsit egyszerűsítettem: csináltam kb. 2 maréknyi párolt zöldségköretet és így feleannyi rizst ettem, mint amennyit egyébként ettem volna.

Ha még egészségesebben szeretnél étkezni, vegyél barna rizst, az jobb, mint a fehér!

16/L

2011. júl. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :D
2011. júl. 6. 17:29
 7/18 anonim válasza:
83%

Ne haragudjatok, de a nagy része annak, amit írtatok, baromság. A rizs nem hízlal. Fekvenyomó vagyok, a súlycsoportom miatt rendszeresen fogyasztanom kell. 2 hétig rizst zabálva fogytam le 3,5 kg-t. (jó, azért ehhez persze sokat kellett futnom, és csak száraz húsokat ettem. nem ajánlom senkinek, hogy kipróbálja, mert hihetetlenül kimerítő, és egézségtelen rövid idő alatt sokat fogyni, a versenyekre azonban muszáj.)

Szerintetek a budy builderek mért zabálnak állandóan rizst csirkemellel?

2011. júl. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Legjobb minőségű ch,meg ha kalóriadeficited pluszba van az nehezebben megy zsírba mint mondjuk a kakós csigába lévő ch a bodysok is ezért ezt eszik ha tudják;)
2011. júl. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Kik azok a bUdy builderek? :D

Amúgy nincs olyan, hogy fogyókúrás étel vagy nem fogyókúrás étel, a zöldségtől is meg lehet hízni, ha valaki a kalóriaszükségleténél többet eszik belőle. Ugyanígy van ez a rizzsel is, meg minden más kajával. De mivel a rizs tele van jó minőségű szénhidráttal, ezért a tápértéke nem egyenlő a mekis f*ssal meg a fagyival meg a csokival meg a nemtudommivel. Aki diétázik, annak meg tudnia kell, hogy a fehérjebevitelt növelni, a szénhidrátbevitelt pedig csökkenteni kell. Ha viszont a rizs belefér a szénhidrátszükségletébe, eheti nyugodtan. Ezt írtam.


Egyébként persze hogy jobb a barnarizs, csak gondoltam nem írom,mivel mások már ajánlották. Amúgy is háromnegyed óra megfőzni és 5x olyan drága, mint a normális. Mondjuk én is azt eszem, de ez már más téma. :)

2011. júl. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem az az étel, amit mértéktelenül lehet zabálni fogyókúra idején, de ebédre mértékkel lehet enni. Én is azt csinálom amit az egyik hozzászóló. Általában főzök hozzá párolt zöldségeket is és így fele annyi rizst eszek, mint általában.
2011. júl. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!