Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez normális? Mit csinálok...

Ez normális? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a héten fogyókúrázni. Nem brutális módon, hanem ésszel. Reggeli joghurt vagy gyümölcs ebéd rendes főtt étel uzsonna sajt almával, puffasztott rízs, a vacsora pedig shak.A folyadék bevitellel még hadilábon állok, de kb. másfél liter/nap. Mozogni minden másnap szoktam, torna dvd-re valamikor pedig 6km szobabiciklivel tekerés.

Mégis azt vettem észre hogy a hasam megkeményedett és puffadt lett. Kövérebbnek érzem magam.

Egyébként 160/80kg vagyok.

Szeretnék lefogyni de nem tudok, és egyre kövérebbnek érzem magam.


2011. máj. 25. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ez neked nem brutális, akkor mi lenne az?

Az ebéden kívül gyakorlatilag semmit nem eszel.

A "shak" miből van? Feltételezhetően az éhgyomorra evett gyümöcstől puffadsz. A kevés kajától meg lelassult az anyagcseréd, azért nem fogysz.

2011. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajt almával az igen... azzal hízlalt nagyanyám is :D

Milyen gyakran van székleted? Ajánlom az esti lefekvés előtt 2-3 szem kivit, valamint reggelire a zabot az optimális széklethez!

2011. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A shak az turbo.

Széklettel is elég hadilábon állok talán heti 3 ha sikerül, de nagyon nehezen.

2011. máj. 25. 14:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Amíg nem eszel, addig ne is várd, hogy székleted legyen.
2011. máj. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért hiszi minden hülye, hogy a joghurttól meg gyümölcs reggelivel fogyni fog. A joghurtban 14 g szénhidrát van, vagy 7,majdnem annyi, mint egy szelet sportszeletben, ha ehhez még eszel gyümölcsöt is...arról nem is beszélve,hogy energiá nem fog adni.

Nem így kell fogyni, itt korábban leírtam,hogy hogyan, most bemásolom ide:

Ezel csak hízni fogysz és azt is megmondom,miért.

Sok cukrot eszel, ami rossz szénhidrátnak számít, nem csak azért, mert a szervezet elraktározza, hanem mert hirtelen emeli meg a vércukrot és hirtelen is esik majd le, ezért még éhesebbnek érzed majd magad és fáradtnak, mert nem lesz energiád.

Energiát sok hústól, zöldségekből, rostos ételekből lehet meríteni és csakis teljes kiőrlésű lisztből készült pékárukkal.A napi szénhidrát ne legyen több 180 g-nál.

A reggeli a legfontosabb étkezés z ebéddel együtt és a te leírt étrended,hogy gyümölcs , ez lófing. Ettől nemhogy energiád nem lesz de semmid.Reggelire egy vékonyka szelet teljes kiőrlésű valamilyen kenyér , jól megpakolva, zöldséggel együtt.

Ez elég energiát ad majd délig.

Délben bármit ehetsz, amiben nincs fehérliszt és cukor. Nyugodtan lehet húst enni, nem kell csirkemellt csak, lehet combot, szárnyat, a seretéshúsról is azt hiszik,hogy kövér, pedig a tarjának és a sovány karajnak kevesebb a kalóriatartalma, mint a csirkemellnek. Egy jó pörkölt, vagy rántott hús is mehet vele, köret nélkül, vagy minimális szénhidrátkörettel. Eza vacsora..honnan szedsz te ilyen hülyeségeket, nem is értem, ez megint ez a tipikus, koplalással majd fogok fogyni. Elárulom, a sárgarépának van az egyik legmagasabb szénhidráttartalma, a kefírrel egyetemben, tehát megint csak cukrot fogsz enni.

Ilyenkor is lehet nyugodtan olyat,mint reggelire.

Nem szabad teljesen megvonni a szénhidrátot, mert az agyműködésnek szüksége van rá.

Amit leírtam,a ttól megy le heti 1 kiló. És mellette napi 1 óra kimerítő mozgás kell, hogy a cukrot elégesse a szervezet.

Onnan tudom ezt,hogy mi a férjemmel a cukorbetegség egy speciális ágazatába tartozunk és a doki mondta ezt a diétát, de hozzátette,hogy ez mindenkire érvényes kellene hogy legyen, mert tévedésből hiszik sokan, hogy ha a zsírt csökkentik, akkor minden happy lesz, valójában a szénhidrátot raktározza a szervezetünk.

Én már rengeteg mindent tudok így főzni, egy joghurttortát is lehet enni nyugodtan, csak nem cukorral, hanem frukrtóz alapú édesítővel csinálom és van még vagy 100 másik ilyen receptem.

Rántott cukkini, patiszon, rakott cukkini, patiszon, rakott spárga, a legjobb ételek egyikei.

Ja ehhez csak annyit..a puffasztott riszben annyi szénhidrát van,mint a krumpliban.Azért puffadsz, mert ezeket a cukros vackokat eszed, nincs rost a szervezetben, amitől könnyebb lenne az emésztés.Az alma nem számít, mert átmegy a fél emésztésen 1 óra múlva.

2011. máj. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!