Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha edzéssel csak folyadékot...

Ha edzéssel csak folyadékot vesztek az izzadással, akkor hogy fogyok?

Figyelt kérdés

Ha edzek izzasztóan, akkor gyakorlatilag fogyok súlyban, de csak folyadékvesztés miatt, amit edzés után "visszaiszok" ..

Akkor mégis hogy fogy az ember edzéssel? úgy hogy közben rendesen viszek magamba folyadékot? :O


2011. ápr. 17. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
úgy, hogy jó esetben több kalóriát égetsz el a nap folyamán, mint amennyit megeszel. ebben az esetben a szervezeted az energiát zsírból nyeri. ezért nem feltétlen edzés közben fogysz, hanem amikor nincs szénhidrát a szervezetedben, pl. éjszaka.
2011. ápr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, de ha eszek reggel + ebédre, utána délután edzek 2kg-t, ami ez esetben 1 kg az aznapi bevitel, és 1 kg amit fogyok, de utána nagyon megszomjazok és iszok 1 kg-t illetve amit leedzettem vagy többet ..

Éjszaka meg max emésztek amit aznap ettem és azzal fogyok. De a reggeli súlyomból hogy fogyjak ha edzek, de edzés mellett iszok rendesen, mert inni kell, és úgy az visszajön súlyba?


Bocsi ha hülyén fogalmaztam :S

2011. ápr. 17. 19:34
 3/8 anonim válasza:

A zsírégetés elsősorban NEM az edzés alatt történik!

Ahogy az izom sem az edzés alatt épül, ugyanúgy a zsírégetés sem az edzés alatt következik be. A közhiedelemmel ellentétben nem azért edzel, hogy minél több kalóriát elfogyassz az edzés alatt. És nem is azért, hogy minél több zsírt elfogyassz. Körülbelül ugyanannyira nem számít, hogy mennyi kalóriát égetsz el az edzés hatására, minthogy hány kilót mutat a mérleg.

A hatékony edzés attól lesz hatékonyabb, hogy edzés után is folytatja a kalóriák felhasználását! Hogy miért? Mert növekszik a zsírégetésért felelős enzimek mértéke, és fokozódik az oxigénfelhasználás, ami az edzés után akár 36-48 óráig is kitarthat.

Bővebben: [link]

2011. ápr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"A hatékony edzés attól lesz hatékonyabb, hogy edzés után is folytatja a kalóriák felhasználását! "


Ezt a mondatodat ugy érted, hogy edzés után is ugyanugy étkezzek és igyak mint elötte?


UI: Ezután irtad hogy azért kell ez, ha jól értettem, hogy mindig legyen mit átalakitani a zsirt izommá ..


Erre mondanám hogy, nem átalakitani akarok, hanem szimplán fogyni :O

2011. ápr. 17. 20:42
 5/8 anonim válasza:
A linkbe le van írva hogy kell enni, sokszor és keveset, ajánlom állj neki figyelmesebben. Edzés után a tested is másképp, intenzívebben működik és jobban megy a fogyás. És tudom, hogy nem az izom a lényeg, én is így álltam neki, de le van írva hogy az emésztés után az izmok égetik a legjobban a kalóriákat. Ezek mellett persze azért is jelentős mert az alakod is szebb lesz.
2011. ápr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ja és ne mérekezz mindennap, mert csak összevisszaság jön így ki, heti 1x meg méred ugyanabban az időben mondjuk nagydolgod után reggel.
2011. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kérdező: emberi szervezet működésének legalapabb ismeretei nélkül nehéz érthetően írni.

zsír pedig soha sem alakul izommá.


legegyszerűbb az lenne, ha nem gondolkodnál ezen, hanem edzenél és figyelnél az étkezésedre, a biokémiáról meg hidd el, hogy lejátszódik a testedben, ezért élsz, és ne firtasd.

másik esetben, olvass utána, mert nagyon érdekes téma, ha érdekel!


és konkrétan a válasz a kérdésedre: a szervezeted össz. energiaigényét nem elégíted ki, így a saját tartalékaidból is használ fel a tested. ennyi, ez a fogyásod.

2011. nov. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kilóra megy. Nem az van, hogy megeszel 2 kiló kaját, egyet letornázol, így hízol egyet.

A kalóriákat számold, és ne napokra lebontva. 1 nap alatt sem hízni, sem fogyni nem lehet mérhető mennyiséget. Hosszabb távon számít. Ha hosszabb ideig átlagosan kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz, fogysz. Ha többet, hízol.

2011. nov. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!