Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 45 perc kardió edzés kevés?...

45 perc kardió edzés kevés? Mennyi ideig tartson egy edzés?

Figyelt kérdés
Ma reggel kardióztam.A zumba fitness sculpt and tone-t csináltam.Kifáradtam tőle, de csak 45 percig tartott.Ugye a zsírégetés 30 perc után indul be?Tehát csak 15 percig égette a zsírt a szervezetem.Elég ennyi, vagy máskor kardiózzak 1 óráig?Amúgy kardiózás mellett súlyzós edzéseket is csinálok, heti 3x, és az 1,5 óráig tart.
2011. ápr. 4. 06:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Jaj...

Na szóval:


1: Az, hogy a zsírégetés 30 perc után indul be, ez így nem igaz. Nincs a szervezetünkön belül egy kis manó, aki fog egy stoppert, és mér. Azért szokták mondani ezt a 30 percet, mert ha valaki aerob mozgást végez, akkor a szervezet az energiaellátáshoz először a glikogént használja fel, utána a zsírt. Hogy a glikogén mikor fogy el, az a táplálkozástól függ. Ha valakinek nincs jól összerakott étrendje, akkor simán meg lehet csinálni, hogy soha ne használjon zsírt a szervezet. Ezért alapja minden zsírcsökkentésnek, a jól összerakott étrend!!!


2: A kardió edzés és az aerob között csak a pulzusszám a különbség. A kardiónál 140 felett van, az aerobnál 120-140 között.


A lényeg, hogy tök mindegy, mit meddig csinálsz, amíg nem tökéletes az étrended.

2011. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!