Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért történhetett ez meg?...

Miért történhetett ez meg? Újra kell most kezdenem a fogyókúrát?

Figyelt kérdés
Sose sikerült fogyóznom, most először sikerült tudatos étrenddel, kevés mozgással. Tratottam magam hozzá, nem éheztem, csak sok mindent megvontam magamtól. Aztán tegnap este rámtört egy nagy falási roham, megettam vagy 10 szelet kuglófot, fél zacskó cracker kekszet, 1 tábla tejcsokit, konyakosmeggyeket, tejkaramella cukrokat, aztán gondolva hogy úgyis mindegy már, 2 nagy szenyót. Ma folytatódott, egész nap édeset kívántam, kb pékségről pékségre, 1 lekváros táskát, 1 meggyes rácsost, 1 csokis croissant, 1 csokis vaníliás kalácsot, 1 marcipánrudat+két szenyót, ropit, almát, mi van velem? Nagyon tele vagyok, rossz érzés, és mégis kívánom őket...,mi ez?
2011. márc. 10. 18:56
 1/9 De Puta Madre ***** válasza:
72%
Kevés az akaraterőd. Ezért nehéz dolog a fogyókúra, és sokaknak nem is megy. Nem nehéz maga a dolog, csak agyban kell eldönteni.
2011. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kiéheztetted magad és a szervezeted igy reagált.Nem tudom mennyit fogytál,de 2 nap zabálás nem teszi tönkre az egészet.Holnaptól folytasd a diétát tovább,sokszor igyál nagy pohár vizet az elnyomja az éhséget és ha édességet kivánsz reggel ehetsz keveset,de lehet kapni cukormentes édességeket is pl.update péksütik és pudingok,túrórudik,az nem hizlal.

Egyébként egy fogyókúrás könyvben olvastam,hogy ne problémázz azon ha megbotlasz,lépj tovább és folytasd a kúrát.

2011. márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hívják, éhezés. Te ahelyett, hogy rendesen fogyókúráztál volna (=RENDES étkezés, SOK mozgás) helyette koplaltál, laktató, de értéktele kajákat raktál a szervezetedbe, és most ímhol a hátulütője.


Fogjuk már fel, hogy a fogyókúra nem ér semmit, ha nincs rendesen kidolgozva. Mozogni KELL. A szervezet akkor bontja a zsírt, ha mozogsz. És olyan nincs, hogy nincs időd. Mindig van idő. Hazafelé kihagysz egy buszmegállót, és sétálsz. Esti tévézés helyett elmész kocogni 10-20 percet. Már ez is nagyon sokat ér.


Az étrend lényege pedig nem a koplalás, a dolgok magadtól való megvonása, (láthatod az eredményt) hanem a mértékletes, EGÉSZSÉGES táplálkozás. Egyél zöldséget, gyümölcsöt, húst, sajtot, tésztát, kenyeret. Sokkal többet ér egy sonkás szendvics sok uborkával, salátával, kevés sajttal, és utána egy bögre tejjel mondjuk. Jóllaksz, viszel be megfelelő mennyiségű és minőségű kalóriát, tápanyagot. Természetesen egy ilyen étrend csak MOZGÁSSAL megy, különben nem fogyni, hanem hízni fogsz.


Naponta egyél többször (akár ötször) de az egészséges legyen. Ha éhezteted magad, a szervezet átáll raktározásra, és hamarabb bontja az izmot, mint a zsírt (főleg, ha nem mozogsz) a mérleg kevesebbet fog mutatni, az igaz (a zsír könnyebb, mint az izom) csak közben hájasabb leszel...


Ha éhezteted magad, akkor a tested éhezésre készül, vagyis a lehető legkevesebb energiát használja (vagyis csak és kizárólag végszükség esetén nyúl a raktárként használt zsírhoz) és inkább a fölösleges dolgokat bontja le (ez általában az izom szokott lenni, ha nem mozogsz. Az izomsejtek sokat "esznek", viszont ha nincsenek használva, fölöslegesek. Tehát a szervezet megszabadul tőlük.) A zsír viszont annál fontosabb, éhezéskor szinte az az utolsó, amit a test el fog használni. A zsír hőszigetel, és a test fűtése rengeteg energiát felemészt - a szervezet éhezéskor pedig a legkevesebb energiát akarja pocsékolni - a te túlélésedért.


Viszont ha rendszeresen, NORMÁLISAN étkezel, ez a védekezés nem indul be. Ha mindezek mellett edzel is, akkor a zsír nem lesz szükséges - van elég tápanyag, nem kell vigyázni a zsírra, viszont az izom szükséges, tehát a tested lebontja a zsírt, és inkább izmosodsz.


Lehet, a mérleg nem mutat sokkal kevesebbet: viszont a centi annál többet. És mellékhatásként számíthatsz jobb egészségre, erőnlétre, kitartása...


Ja, és ha tartod az életmódot, akkor így is maradsz...

2011. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
azért ennyit enni.. hány kg vagy?
2011. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Harmadiknak mondom, hogy sokat gyaloglok buszozás helyett (nagyvárosban lakom)és kocogni is szoktam, ha nem is sokat. És az étrendem egészséges volt, napi öt étkezés, sok zöldség és gyümölcs, natúr joghurt, sovány hús és túró, gabonapehely, stb...fehér kenyeret ekhagytam, a teát már nem cukrozom, édességet se ettem, ebédre rendes főtt kaját ettem csak kevesebbet.
2011. márc. 10. 19:16
 6/9 A kérdező kommentje:
55 kg vagyok.
2011. márc. 10. 19:17
 7/9 A kérdező kommentje:
De aránytalamn, ezért szeretnél fogyni. Ja és 3 hete tartottt az egészen tegnapig sikeres fogyókúrám.
2011. márc. 10. 19:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Hjajj. 55kg-val nem hiszem,hogy kövér vagy,kivéve ha 150centi vagy az alatti vagy. írtad,h aránytalan vagy. meg is van a bibi. rengeteg mozgással át kell alakítani a tested.hiába fogynál,arányaiban ugyanaz maradnál,csak mondjuk veréb karod lenne dinnye hassal.
2011. márc. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért vigyázz, mert ha éhező üzemmód után több napig falsz, mindent el akar raktározni a szervezeted és a kényes testrészeiden meg fog nyúlni a bőröd és striás lesz! Legalább mozogj mellette sokat! (és lehetőleg holnaptól egyél mértékkel, de eleget.)
2011. márc. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!