Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogynom kellene,8-10kg-t. Ezt...

Fogynom kellene,8-10kg-t. Ezt életmódváltással szeretném elérni. Hogyan csináljam? Ötletek?

Figyelt kérdés

Védőnő is mondta már, hogy kellene fogynom pár kilót, meg hát én is látom.Ráadásul most az ünnepek alatt is rámjött/rámjön 2-3-4kg.

Januártól kezdeném a fogyást, amit életmódváltással szeretnék elérni.


Jelenleg viszonylag egészségtelenül táplálkozom.

A napi 5x-i, rendszeres étkezés szinte kivitelezhetetlen abból az okból kifolyólag, hogy van amikor már délbe hazaérek suliból és van amikor csak fél 3-kor, sőt olyan is van hetente 2x, hogy csak 4-4:30 körül érek haza.

Fehér kenyeret, sima tésztát, fehér rizst használunk.Viszonylag gyakran van süti (hetente, kéthetente) és anyum is szokott hozni rágcsálnivalókat.

Viszont a napi 2l folyadék meg van (télen tea, gyümölcslé, egyébként általában nagyrészt víz).

A sportolással nincs gond, heti 2x van kézi edzésem + itthon tornáznék (Rubint Réka van 5 perced).


A szüleim is beszéltem már erről, mondtam, hogy lehetne venni barna rizst, durumtésztát, rozsos/barna kenyeret ... de sajnos ezek drágák, mi pedig így is alig jövünk ki a pénzből:( Azért, majd néha-néha mondom, hogy vegyünk barna rizst meg esetleg korpás zsömlét vagy valami:)


Úgy gondoltam, hogy először egy pár napos méregtelenítéssel kellene kezdeni a fogyókúrát.Mivel sosem csináltam még ilyet, biztos jót tenne.Épp ezért, mert még nem csináltam ilyet szeretnék ötleteket, hogy hogyan és mennyi ideig csináljam a méregtelenítést.Mit szabad enni/inni alatta meg ilyenek?!


Ötleteket, tanácsokat szeretnék, hogy a méregtelenítés után a továbbiakban mit, mikor célszerű enni, hogyan táplálkozzak helyesen?!


Előre is köszönöm annak, aki megpróbál segíteni nekem!:)

15/L


2010. dec. 26. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem,ha fogyni akarsz,akkor még ma kezdd el. :) És ne halogasd..

Hátigen. Barnakenyér,barna rizs ami itt kell. Egyél rengeteg gyümölcsöt,és zöldséget minden nap.

Folyadék,amit iszol naggyából megfelel,mert én van,hogy csak 1 litert iszok,szóval..:) De nyáron szerintem a dupláját is megihatod. Ha más nem,3litert.

Sportolsz is,ami szépen izmosaít,feszesít,grat. =)

Sok sikert. :)

2010. dec. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Te mostanában nem fogsz nekiállni fogyózni emiatt fogyni sem fogsz,sőt még fölfogsz szedni egy két kilót is pluszba.

Mindezt abból gondolom,amiket fönt leírtál.

2010. dec. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ne haragudj már kedves utolsó:

Azért, mert Karácsonykor nem állok neki szakadó hóesésben elmenni futni és barnarizst tömni magamba, mikor itt a sok étel, amit meg kell majd enni még nem biztos, hogy jövőre nem fogok fogyni.

Elhatároztam, hogy jövőre fogyni fogok és ha bele döglök is lefogyok.


Első:

Köszönöm:)

2010. dec. 26. 11:25
 4/10 Saten ‫҉ ***** válasza:
100%

Kedves Salala! Valahonnan nagyon ismerős a neved, ezért megpróbálok rendesen válaszolni :D

Nézzük elsőnek az edzést az a könnyebb része... Rubint Rékát hagyd a retekbe, ezt te sem gondolhatod komolyan, hogy 5 perc p1nalapozgatás az eredményes lesz? Irány inkább kardiózni lehetőleg valami f4sza kis intervallum karidót.

Itt egy rövidke edzésterv, hogy lásd milyen kedves vagyok:

2km sima kocogás vagy 10km szobabiciklin

6*20 guggolás

3*10 fekvőtámasz

5*5 tolódzkodás

3*6 húzódzkodás

50 nyújtott lábú felülés vagy 60 hasprés

2km intervallum futás vagy 10km intervallum szobabiciklin (pl 30 sec kocogás, 30 sec sprint)

Ez egy szimpla átmozgató edzés otthonra, ha nincs kedved terembe lejárni. Viszont tartsd szem előtt a terembe sokkal több lehetőség van.

Ezt csináld heti 3X azokon a napokon amikor nincs kézi edzésed. 1x egy héten menj el sétálni a parkba vidd le a kutyát aktív regeráció gyanánt. A zsírégetés sohasem edzés közben történik!!! Ezt ne feledd


Nézzük a kaját: a lényeg, hogy ne lépd túl a kalória indexedet vagyis kevesebbet egyél mint amit a szervezeted felhasználna. 1200kcal a minimum ennél lejjebb nem érdemes menni. Én neked olyan 1600kcalos diétát javasolnék. Ez álljon zöldségekből, húsokból. A gyümölcsöt hanyagold max alma vagy narancs.

Itt egy pl, hogy mi 1600kcal:

1/2kg hús, 1/2kg párolt zöldség, 250g túró, 3 alma, 1 zsemle, 2 egész tojás. Ezzel még talán jól is lakhatsz. Sok fehérje kevés szénhidrát, a tojásnak hála kellő mennyiségű zsír. Ezt oszd el úgy, hogy 4-5X egyél egy nap. Ha kell vidd be ételhordóban a húst meg a zöldséget a suliba.

2010. dec. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igy Karacsony tajekan annyit csinalj, hogy a sok sutibol 1 szeletet egyel 5 helyett, nasibol fel marek 1 egesz doboz helyett, 1 tanyer feher rizs helyett 1 kanallal, es maris elkezdted, nem kell nagy valtozasokat hozni mert aztan megunod es nem csinalod tovabb.

Es meg annyit csinalj Karacsonykor, aerobicozz, szobabiciklizz, hogy ha mesz vendegsegbe menj gyalog, menj bulizni tancolj sokat, menj el strandra usszal, es nem fogsz tovabb hizni, es januartol nem fog kelleni +2-3-4kg-val kuzdjel.

Sok sikert !!

2010. dec. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok!

Talán azért vagyok aranyos, mert régóta gyik-ezek:) Általában kamaszok és szerelem témakörben, mostanában család és a szépség témakörben is!


Kondiba nem tudok járni.Érdeklődtem több helyen is, de havi bérlet 5000-nél kezdődik, nekem a havi zsebpénzem 3000Ft...Anyuéknak meg nincs erre + pénz, úgyhogy marad az itthoni torna, ami elég nehéz, mert nincs semmilyen gép (szobabicikli, taposógép stb.) és normális időben a kocogás.

Viszont a Rubint Réka van 5 percedet már csináltam korábban és hatásos volt.A neve 5 perc, egyébként 3 részes a torna, és egy rész tart kb. 5 percig, amit még ismételni kell fokozatosan egyre többször, tehát kb. fél óra ez a torna.Meg plusszba guggolások meg ilyenek, amik nincsenek benne ebbe.


Az étkezésre is fogok figyelni, és külön köszönöm, hogy leírtad mennyi is kb. 1600 kcal:) Most már ezt is tudom!

2010. dec. 26. 12:03
 7/10 Saten ‫҉ ***** válasza:
... nem tudom, hogy ér-e egyáltalán amit írok. Miért csak jó időbe lehet kocogni? 4,5 éve kondizok/futok 2 éve egy napot sem hagytam ki a futásból. Hideg van... ÉS? Fel lehet öltözni. Esik az eső... ÉS? van esőkabát. Szóval ez nem kifogás tessék elmenni futni! Tolódzkodni lehet két szék között is, húzódzkodásra meg nem hiszem el, hogy nem találsz valamit. Ha tömbházban laksz akkor lent az udvaron van az a szőnyegporoló bizbasz azon is tudsz. Ha kertes házban akkor meg úgy is találsz valamit. Komolyan szeretnéd te ezt csinálni? Vagy csak egy hirtelen fellángolás? Ha komolyan akarod akkor FOGD BE ÉS CSINÁLD XD
2010. dec. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Persze, jó, hogy írsz ... Csak tudod, anyám kitérne a hitéből, apám meg ordibálna mint egy nemnormális, ha pl. most elmennék futni.A jó idő alatt azt értem, hogy ha nincs csapadék.Szakadó hóban vagy esőben nem fogok futni.Ez azért érthető:)
2010. dec. 26. 14:38
 9/10 anonim ***** válasza:

zöldség-gyümölcs

sütikből nem muszáj enned meg a rágcsálnivalókból se

fehér kenyér-1 szelet és akkor nincs semmi gond

nem kell éhezni csak mértékkel mindent

sport és meglátod jó lesz

amúgy hány centi és hány kilo vagy?

2010. dec. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
161-162 centi és 58 kg (most így a karácsony után max. 59-60kg, annál több, biztos nem).Olyan 51-53 kg körül szeretnék lenni!
2010. dec. 26. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!