Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem változott...

Mit tegyek? Nem változott semmi mégis hízok mint fogyok.

Figyelt kérdés

Sosem voltam vékony alkat, és apámtól örököltem ezt is mint minden mást..minden nap kell mozognom, egy nap kihagyás után úgy nézek ki mint aki 5 kilóval lett több. Eddig nem igen figyeltem rá, az elmúlt egy évben tűnt fel, hogy nyáron, mikor ugye melegben jobban izzadok, könnyebben is fogyok, de most így télen, hiába növelem meg a mozgást és eszek ugyan úgy vagy épp kevesebbet, egyszerűen visszahízok és kezdek belefáradni már ennyi mozgásba..szedjek mellé valami tablettát vagy mit csináljak? Eddig a mozgással meg táplálkozással se volt gond, tényleg az a baj hogy télen semmit nem fogyok mert hidegben nem tudok izzadni vagy nem tudom..karácsony körül se eszek több édességet, mégis mintha vagy 10 kiló szaloncukrot ettem volna vagy nem tudom..valami ötlet? vagy menjek orvoshoz hátha ott tudnak segíteni?

Nyár vége óta a derekamra szedtem fel annyi kilót hogy a két markommal meg tudom fogni a hájat..


2010. dec. 24. 01:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ucsó kicsit elírtad nem?Elegendő vagy sok hús és kevés,vagy semennyi gyümölcs.Így a helyes.
2010. dec. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Oké hát ha nem hiszitek el hogy ez a helyzet...nem most jöttem le a falvédőről. De akkor leírom a legutóbbi 3 napomat.

Azt előre leírom hogy reggelizni ritkán szoktam, mert akárhányszor eszem reggel 10 előtt, mindig rosszul leszek, először csak a kávétól volt ilyen, de mióta azt se iszom azóta mást se tudok enni, illetve nem szoktam 7-8 körül se kelni, általában minimum 9ig alszok, illetve ha dolgozni megyek akkor kelek korábban de mielőtt elmegyek akkor se szoktam enni.

Szerda:

Reggel egy zöld tea, délelőtt 2 narancs, délre túróstészta, délután még 2 narancsot megettem, plusz egész nap megittam úgy 3 (asszem) bögre teát, mert náthás meg rosszul vagyok mostanában, a teában 3 kiskanál cukor, citromlét nem szoktam rakni bele.

Csütörtök:

Dolgozni voltam szóval időm se sok volt h egyek, de mivel délutános voltam délelőtt ettem rántott húst sima zöldséges rizzsel, nem volt nagy hús kb valamivel nagyobb volt mint a tenyerem, és talán másfél bögrényi rizzsel. Ennyit ettem aznap, este 10-ig dolgoztam, szünetekben megittam fél liter üdítőt (ilyen porosból), aztán este mielőtt lefeküdtem fél órát tornáztam mivel többre nem volt erőm..

Péntek (azaz ma), tegnapról megmaradt bolognait ettem meg, nagyobb tányér volt, kb másfél adagra saccolnám, ezt ettem délután, délelőtt 11 körül keltem akkor megittam egy bögre zöld teát, illetve ettem egy banános szaloncukrot, és szerintem még inni fogok 1-2 bögre teát.

Nagyjából hasonlóan eszem az elmúlt 2 hete mert mint írtam nem vagyok túl jól mostanában és sokszor van hányingerem, főleg ha kaját látok, hiába szedek gyógyszert egyenlőre nem javul. De amúgy általában naponta kétszer, dél körül és délután eszem nehezebb ételeket, akkor se nagy adagokba. Pár hete több narancsot is eszek, naponta úgy 3-4et, úgy olvastam hogy ezt lehet enni nyugodtan (?).

És ma még nem is mozogtam és az is vár rám..

Nem most kezdtem amúgy a fogyókúrát, szóval tudom mit lehet enni, sosem viszem túlzásba mert higgyétek el tanultam eleget a múltból..

Volt olyan időszakom (még úgy egy éve) mikor annyira magam alatt voltam (egyrészt magánéleti másrészt a súlyproblémám miatt is) mikor 2 hónapig kb alig ettem valamit, inkább ittam, de akkor is rengeteg teát (ital szempontból nálam ez az első aztán a víz), és ez a kevés kaja annyiból állt hogy napi 20-25 dkg pogácsa naponta. És ez alatt a majdnem 2 hónap alatt, mikor épp nem is ettem semmit, de mozogni így is mozogtam (!), nem fogytam szinte egy dekát se, legalábbis egyáltalán nem ezt vettem észre, épp az ellenkezőjét...a feszültségemet pedig napi 2 óra táncszőnyegezéssel vezettem le, ami így is jól megy (nem felvágásból, csak tekintve a súlyomat..imádom az ugrálós, gyors tempójú számokat). A táncszőnyeg pedig tavaly nyáron nagyon jól be is jött, úgyhogy azt is újból elővettem.

Mást nem tudom mit írjak még, asszem egyenlőre ennyi..

De egyre inkább azon vagyok hogy ellátogatok egy dokihoz, veszteni nem vesztek semmit és legalább (talán) kiderül miért van ez.

Kellemes Ünnepeket!

2010. dec. 24. 22:31
 13/16 anonim ***** válasza:
szia!neked is boldog karácsonyt!sajnálom,h kétkedtem,a leítak alapján tényleg nem eszel sokat...menj el dokihoz!
2010. dec. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, boldog karácsonyt! Semmi baj, leírtam amit tudok, akkor ideje majd orvoshoz menni.
2010. dec. 25. 16:34
 15/16 anonim ***** válasza:

Összevissza evés,ha eszel az is szénhidrát,fehérje nélkül=belassult anyagcsere,zsírraktározás=testzsír növekedés.

Uh ne csodálkozz,és az örökletes dologra is hiba fogni.

2010. dec. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
sok a szénhidrát
2010. dec. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!