Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy egyik napról...

Hogy lehet, hogy egyik napról a másikra hirtelen 1kg-mal többet mutat a mérleg?

Figyelt kérdés

Annak akkora hatása lehet, hogy eddig mindig betartottam a diétám (napi 500-600 kalóriávalval kevesebbet fogyasztottam), most meg az elmúlt 2 napban nem figyeltem oda (nyaralás)? De akkor sem ettem sokat, csak pont annyit amennyi kellett, és néha becsúszott egy falat chips, de azt sem úgy zabáltam.

Mitől lehet az 1 kg-mos többlet? Mert az tudom, hogy nem hízhattam 1 nap alatt annyit, de nem is ittam többet, ettem több sósat, hogy azt lehetne mondani, hogy víz halmozódott fel.

Lehet mégis víz?

(Nem állok mensi előtt, még mielőtt valaki arra gyanakodna:))

19/L


2010. dec. 23. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsi, de ki nem sz@rja le a mérleget? :) Most őszintén... Állj meztelenül a tükör elé, és ha elégedett vagy, akkor jó. Ha nem, akkor meg tegyél érte. Ennyi. Mérleget meg nem kell nézegetni.

Ha nekem kockás a hasam, és tetszik amit látok, hol érdekel, hogy 91 kg-t mutat-e a mérleg, vagy 123-at? :)

2010. dec. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor mérted? Mert nekem egy napon belül 2kg különbség is van (reggel és délután). EGyébként meg valószínűleg víz. Én úgy tudom, hogy ilyenkor télen egyébként is magasabb a víz-visszatartás. Ha nyaralni voltatok, lehet, hogy ott más volt a páratartalom és így reagál a szervezeted. Nyugi, hetente mérd csak!
2010. dec. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nemcsak a sós, de a ch is sok vizet köt meg. Ha több ch-t ettél (lehet ez sima kenyér, keksz, röpi, chips) mint szoktál akkor lehet víz. (1 g ch 4 g vizet köt meg. 250 g chval többet eszel mint szoktál -> 250*4 g vizet -> 1 kg vizet köt meg a szervezetedben.

II. lehetőség: nem volt ma reggel székleted/nem pisiltél mérés előtt/több ruha volt rajtad.

2010. dec. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösszi a válaszokat:) A normálisakat...:)
2010. dec. 23. 18:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó válasz a tükrös... Ha keményen edzenél, és tökéletes lenne a táplálkozásod, akkor egy napon kockás hassal, és kb. 5-6 kilóval nehezebben ébrednél, mint ma. Na most akkor kérdezem, hogy ha addig nem állnál mérlegre, akkor csak azért kétségbeesnél, és veszettül koplalni kezdenél, mert a mérleg 6 kilóval többet mutat? Vagy lesz@rnád, mert látnád, hogy tök mindegy, úgy sincs rajtad zsír....

Vagy inkább az a lényeg, hogy egy megidealizált számot láss a mérlegen, még ha mellette nem is nézel ki jól?

2010. dec. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hogy ha van egy állandó súlyom, ami a diétámnak köszönhetően folyamatos ütemben csökken, és hirtelen 5-6kg-mal többet mutat, akkor annak minden bizonnyal van testi jele is.. Én a mérleget ÉS a tükröt nézem egyszerre, mert az is fontos, hogy pontosan számon tudjam tartani a fejlődésemet, és legyen egy kézzel fogható kitűzött célom.

Amúgy nem a tükrösnek írtam, hogy nem normális:) Akinek írtam, azt már törölték.

2010. dec. 24. 19:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!