Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan érhetem el az álmom?...

Hogyan érhetem el az álmom? Nem tudom merre induljak, tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves vagyok és 98 kg. Elhatároztam magamat és szeretnék lefogyni. Öt-hat hónap alatt szeretnék megszabadulni 20-25 kilótól. Nem tudom milyen módszerrel, tornával... annyi lehetőség meg minden van, de nem tudom melyikben bízhatok. Másrészt meg nehéz, a családdal egy háztartásban jól kiválogatni a megfelelő ételeket, mert rám senki nem fog külön főzni, tanulás mellett meg nincs időm ilyesmire. Minden tanácsot nagyon szívesen fogadok! Vagy ha van közöttetek valaki, aki most vágna bele, csinálhatnánk együtt!


2010. nov. 21. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is 17 vagyok :D És szeretnék fogyni. Bár perpill nem tudom hány kiló vagyok mert nem szeretem mérni..:S De van rajtam bőven fölösleg.

Szerintem beszélj a családoddal hogy egészségesebb ételeket csináljanak, nem csak neked de nekik is jó lesz. Bár nem tudom miket szoktatok enni, de pl én szoktattam rá a szüleimet arra hogy ne zsírt használjunk hanem olajat helyette. Ha tudsz mozogj heti 3-4×, de nekem többen mondták hogy ha minden nap mozog az ember fél órát az is segít..ha nincs lehetőséged ilyen sokszor akkor heti pár alkalommal de többet pl 3/4-1 órát. Én pl nem járok sportolni sehova, otthon szoktam "edzeni", de nálam pl sokat segít a sok séta is, mert hamar meglátszik rajtam ha mozogtam egy keveset is (hátránya hogy az is meglátszik ha kicsivel többet eszem..). Szóval én van mikor heti 4-5× el szoktam menni sétálni, zenét hallgatok közbe elmélkedek. Egy ilyen séta kb 30-3/4 óra szokott lenni.

a jól csinálod szerintem nyárra le tudsz adni ennyit és a nyár is jobban fog kezdődni! :)

2010. nov. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem bántani akarlak, de szerintem te nem csak úgy simán híztál el. Lehet, hogy hormonális ok áll a háttérben. Ezt mindenképp ki kellene vizsgáltatni, mert lehet, hogy gyógyszeres kezelés is szükséges lehet.

Én ilyen drasztikus fogyókúrába nem mernék belekezdeni. Persze, meg kellene szabadulnod a kitűzött kg-októl, csak nem ennyi idő alatt. A helyedben felkeresnék pl. egy akupunktúrával foglalkozó szakembert, ő biztos tud hatékonyan segíteni a problémán.

Sok sikert és kitartást! Menni fog!

2010. nov. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kezd azzal, hogy reggelire, ebédre szénhidrát (tészta, krumpli, rizs..) főleg reggelire sok, mindig bőségesen reggelizz, azt ne sajnáld! A szénhidráttól feldobódsz, de nem sokára éhes leszel. Vacsorára, pedig fehérje (húsok, halak..)(zöldséggel edd a húst, vagy kevés körettel, ha nincs otthon zöldség, mert ugye a krumpliban, rizsben van sok szénhidrát) nem is kevés, nem is sok. A fehérje, pedig lassan szívódik fel, jó darabig nem leszel éhes.

Fontos, hogy este 6 után már ne egyél semmit!

A cukros üdítőket, édességet hagyd el, igyál sokat, főleg zöld teát.

És persze azért mozogj is. Mondjuk mindennap, menj le fél órát bicajozni, vagy 3-4-szer futni egy fél órát.

És tényleg mond, meg anyukádénak ne főzzenek annyira zsírosan.

Lehet nem 1 mintadiéta, de csinálgatod pár hétig, aztán meglátod hogy alakul. Jojó effektusod biztos nem lesz, és bírni fogod.

2010. nov. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
határozd el magad kőkeményen és menni fog de nagyon nehéz hónapok elé nézel nekem elhiheted ugyanis 16 voltam és 104 kiló amikor elhatároztam hogy ez így nem mehet tovább. Futással, rengetek súlyzós edzéssel, kevés evéssel adtam le pár hónap alatt 20 kilót a többi pedig szép fokozatosan lassan ment le. Sikerült lemennem 79 kilóra. Azóta eltelt 7 év és most is 79-80 kiló vagyok a 180 centis magasságomhoz ez szerintem tökéletes. Zsír nem sok van rajtam csak izom hála a sok kondinak. Szánd el magad és menni fog.
2010. nov. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én 20 éves vagyok, 170cm és 67 kg voltam. nem olyan nagy felesleg, de nagyon zavart, és sehogy nemtudtam leadni, hiába ettem keveset, és futottam minden nap.

másfél hónappal ezelőtt kimentem Angliába. reggel reggeliztem, délben ebédeltem, este vacsoráztam. tízórai meg uzsonna gyümölcs, elég sokszor volt egy kis süti,csoki,chips is. de minden csak mértékkel.

hazajöttem, most 63 kg vagyok. nemtudom hogy csináltam, de nagyon örülök neki :))

talán azért mert nem ettem zsíros kajákat, csak amibe nagyon muszáj volt abba tettem egy nagyon kis olajat.

2010. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szintén 17 vagyok 105 kg. Már túl vagyok 20 kilogrammon és jövőhéten állítom össze az új étrendem. Ha gondolod csinálhatjuk együtt bár nekem 85-90 között van a cél... annál kevesebbel már hülyén néznék ki és nem érdekel más véleménye, hogy még az is sok... Közbe eljárok edzeni terembe aminek az eredménye, hogy most már nem úgy nézek ki, mint egy teleszart zokni... Ha gondolod írj privit és csinálhatjuk együtt. Nem tudom az első hozzászóló hogy van vele... esetleg ha gondolja ő is beszállhatna ;)
2010. nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Utolsó, írok privit^^ Kérdező, te is írhatsz ha szeretnél=)

2010. nov. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:

1. kivizsgálás

2. dietetikus (valószínűleg a szüleidtől tanultad a rossz táplálkozási szokásokat, és ők nem fognak maguktól megváltozni - szakember segítsége kell)

3. kitartás, sport

----------

Aki ez írta, annak:


*Kezd azzal, hogy reggelire, ebédre szénhidrát (tészta, krumpli, rizs..) főleg reggelire sok, mindig bőségesen reggelizz, azt ne sajnáld! A szénhidráttól feldobódsz, de nem sokára éhes leszel.


A sikeres fogyókúra alapja a szénhidrátbevitel ésszerű csökkentése. A cél nem az, hogy feldobódj és megéhezz, hanem hogy a vércukorszinted ne ugrándozzon (attól éhezel meg). Ezt lassan felszívódó szénhidrátokkal (tk. kenyér, barna rizs, hüvelyesek) lehet elérni, de azt is csak mértékkel lehet enni, különben nem fogysz, hanem még inkább elhízol.


*Vacsorára, pedig fehérje (húsok, halak..)(zöldséggel edd a húst, vagy kevés körettel, ha nincs otthon zöldség, mert ugye a krumpliban, rizsben van sok szénhidrát)


Na ugye, tudod te!


*Fontos, hogy este 6 után már ne egyél semmit!


Baromság. Lefekvés előtt 2-3 órával nem szabad enni. Ha valaki 11-12. óra körül fekszik le, többet árt a 6 előtti vacsorával, mint használ.


*A cukros üdítőket, édességet hagyd el, igyál sokat, főleg zöld teát.


Ez igaz, de legjobb a víz.


*És tényleg mond, meg anyukádénak ne főzzenek annyira zsírosan.


Részben igazad van, de nem csak a zsírostól lehet elhízni. Sőt, a szénhidrát még rosszabb ebből a szempontból.


*Jojó effektusod biztos nem lesz, és bírni fogod.


Na ez biztos. Meg az is, hogy egy dekát sem fog fogyni, sőt!

2010. nov. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 13:06


Hát, pedig én már fogytam tőle legalább öt kilót, egy hónap alatt.

Leírtam egy hétköznapi ember diétáját. Megértem őt, ha elolvasnád, látnád, hogy nem tud külön enni, azt eszi, amit a család (én is nagycsaládban élek, tudom milyen)

Ha a család nem szereti a barna rizst, a barna kenyeret, ezeket a puffasztott rizseket, neki nem fognak külön venni/főzni. Nekem is volt korszakom, amikor lejártam külön ilyen cuccokat venni a zsebpénzemből, de már belefáradtam.

Csak egy útmutatást írtam, le, ami szerintem kezdésnek tökéletes, hogy lássa, hogy nem össze vissza kell enni, minden időben mindenfélét. A lényeg reggelire egyen szénhidrátot, estére, pedig fehérjét próbáljon meg, cukrosa üdítők, édességek hanyagolása, és sok folyadék.

A 98kg vagy hormon zavar miatt jött fel, vagy nagyon helytelen kalóriadús össze vissza étkezéstől. Egy tízes tuti lemegy ezzel.

(Ja és mellékesen tizenhét évesen reméljük még iskolába, jár, tehát tíz körül már fekszik. És ha hat után megéhezne nagyon, bedobhat valami gyümölcsöt, vagy salátát magába.)

2010. nov. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!