Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagy súlyból (114kg) hozzá...

Nagy súlyból (114kg) hozzá alacsony is vagyok. Lehetséges havi 10 kg fogyás? Legalább az első 2 hónapban? Utána nyilván belassul ezt én is tudom, de jó lenne egy 20ast minél hamarabb leadni.

Figyelt kérdés
szept. 5. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első hónapban sok víz, salakanyag, méreganyag tud ürülni a testzsír mellett, de ha nincs meg havi 10 kiló, akkor el se kezded, és maradsz extrém túlsúlyos?

Sose értettem ezeket a kérdéseket. Nem egy-két hónap alatt híztál 10-20 kilót, úgyhogy egy-két hónap alatt leadni se akarj ennyit, mert irreális.

szept. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De elkezdem, már elkezdtem. Igazából egész eletemben túlsúlyos voltam, na jó talán oviban nem.

Nagyon nehéz igy a mozgás azert szeretnék az első 10-20kgtol gyorsan megszabadulni, hogy utána mozgással is tudjam támogatni. Jelenleg max a séta meg a biciklizés az opció, mert más nem igazán megy sajnos. És ebből lett elegem.

szept. 5. 10:46
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként az utolsó 10kg kb egy év alatt jött fel, ülő munkám lett. Utálom, de nincs más.
szept. 5. 10:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A séta és a bicikli is tökéletes mozgás.

Az első 12-15 kiló lemegy 3 hónap alatt ha egészségesen csinálod. Utána lassul

szept. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Havi 2-4 kg az a fogyási ütem, amivel nem károsodik az egészséged és kevésbé fog lógni a bőr.

Hova sietsz??

szept. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3%

Ez a hova sietsz dumát hagyjuk már. Aki ezt írja, sosem volt még igazán kövér..


Kérdező:

Lehetséges, de ez max az első hónapban, ahogy az 1# is írta víz, salakanyag kiürül.


Egyébként a kalóriadeficit nagyságának függvénye. 1000 kalóriás deficit nagyjából heti 1kg mínusz, 500 kalóriás deficit pedig nagyjából fél kg.

szept. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Mármint ez a tényleges súlyvesztésre érvényes szám. #6 voltam.
szept. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
#6 130 kilóról fogytam le. Szóval az igazán kövér. Mégis egészséges ütemben fogytam le, nem voltam tudatlan.
szept. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Írják, hogy kimegy a víz, meg a salak...


Hát a salakanyagok távozásának épp az tesz jót, ha sok folyadékot iszol, 3-4 liter naponta ekkora testnek nem lehetetlen még akkor sem, ha pl. egy légkondis irodában ülsz, és nem is ömlik rólad egész nap a víz.


Tehát a sok víz a fogyásnál alap kell, hogy legyen! Ha emiatt nem mutat kevesebbet (vagy eléggé keveset) a mérleg, akkor az nem probléma, a vízhiányod úgysem lenne valós fogyás.


A séta és a bicajozás pont jó, mindkettőt lehet úgy csinálni, hogy már kellően intenzív legyen, de ne kelljen levegőt kapkodni. Bicajon ráadásul hűt a menetszél, tehát komfortos is, legalábbis a kocogásnál biztos, hogy sokkal kellemesebb! :) Ha ilyen 120-140 közötti szívveréssel eltöltesz egy órát naponta (heti 2 pihenőnappal akár), akkor fogyni fogsz. Persze az "életmódváltás" nem két hónapra szól, rossz időre is ki kell találni valamit!


Sok sikert és kitartást! És csak semmi kapkodás! Oda fogsz érni.

szept. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, egy kis fizika.


1 kg zsír az kb. 9000 kcal, tehát, ahhoz, hogy 1kg zsírtartaléktól megszabaduljál, ennyivel többet kell elfogyasztanod a bevitelhez képest.


Ha havonta 10 kg zsírt akarsz leadni, az 90 ezer kcal energiadeficit, naponta 3000 kcal - ennyivel több energiát kellene elfogyasztanod, mint bevinned.


Nőknek, akik nem végeznek komoly fizikai munkát, az ajánlott kalóriabevitel kb. 2000-2200. Mondjuk, neked ekkora túlsúllyal mondjuk 2500.


Tehát, ha havonta 10 kg zsírt akarsz fogyni, akkor ez azt jelenti, hogy nagyon komolyan sportolnod kellene (mondjuk napi 1-1,5 óra intenzív sport, az kb. 500 kcal) és mellette egy falatot sem szabadna enned. Ekkor lehetne elérni a havonta 10kg fogyást tartósan.


Mennyire reális ez szerinted?

szept. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!