Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi okozhat indokolatlan hízást?

Mi okozhat indokolatlan hízást?

Figyelt kérdés
Étkezési szokásaim nem változtak, mozgásszegény életmódot élek az tény, de jelenleg sajnos nem igazán tudom beiktatni az életembe. Kalóriák számolom és tartom magam az 1700 kcalhoz. Egy éve indultam 77 kg-ról, mostanra elértem a 97 kg-ot. Nem tudom mit tehetnék, elkezdtem visszaszorítani az étkezést, de semmi nem változik. Esetleg lehet egészségügyi probléma a háttérben. Gyereket szeretnék, de már félek hogy a súlyommal veszélyeztetném.

aug. 20. 08:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#8

Nehéz elszámolni. Gyermekkorom óta súly problémáim vannak, ugyanezzel a kalória számolgatással sikerült annó 30 kilót fogynom, ugyanúgy csinálok mindent. Annyi hogy iskolás gyerekként suli után mindig bicikliztem 1 órát még. Most erre ritkán van lehetőség, de heti 2* fél órát igyekszem beiktatni, viszont kevésnek érzem

aug. 20. 19:49
 12/16 anonim ***** válasza:
71%

Egy ev alatt 20 kilot hizni ugy lehet, hogy napi 400 kcal-lal viszel be tobbet, mint amennyit a tested igenyel.


Ha tenyleg csak (es oszinten) 1700-at eszel, akkor az azt jelenti, hogy a tested csak 1300-at igenyel naponta. Ennek egy resze siman lehet a stressz, az izomvesztes es eletkor miatti anyagcsere lassulas, de a legvaloszinubb ok pajzsmirigy problema lehet.


Nem irtad, mennyit mozogsz naponta. Setalsz barmennyit is? Vagy leginkabb csak ulsz? Hanyat lepsz naponta? Ha nem mozogsz semmit, akkor siman lehet, hogy nem egetsz sokkal tobbet, mint a BMR-ed.

aug. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Hormonok valoszinuleg! Endokrinologus gyorsan!
aug. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Sssaszem válasza:
100%
Nem lehet, hogy PCOD van? Vagy más ormonális gond?
aug. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, menj endokrinológushoz.


Írtunk neked itt többen tippeket, bármi lehet a gond, pajzsmirigy, Hashimoto, PCO, PCOS, mellékvese betegség stb.


Csak elkezded mindet googlizni, észleled az összes tünetet hirtelen magadon, bepánikolsz.


Előbb legyél kivizsgálva, derüljön ki, mi a konkrét gond, most még ne parázz be, jó? 😊

aug. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Senior Séf ***** válasza:
100%
Tuti, hogy a pajzsmirigy. Nincs túl sok stressz az életedben?
aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!