Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi okozhat indokolatlan hízást?

Mi okozhat indokolatlan hízást?

Figyelt kérdés
Étkezési szokásaim nem változtak, mozgásszegény életmódot élek az tény, de jelenleg sajnos nem igazán tudom beiktatni az életembe. Kalóriák számolom és tartom magam az 1700 kcalhoz. Egy éve indultam 77 kg-ról, mostanra elértem a 97 kg-ot. Nem tudom mit tehetnék, elkezdtem visszaszorítani az étkezést, de semmi nem változik. Esetleg lehet egészségügyi probléma a háttérben. Gyereket szeretnék, de már félek hogy a súlyommal veszélyeztetném.

aug. 20. 08:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Követem! Hasonló helyzetben vagyok, egy nyáron nagyon sok feljött rám, hiába volt minden megszokott, azóta sem tudtam tartósan leadni 🙁
aug. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Nekem is ez volt, tudom, hozzád képest "semmiség", de 7 kiló hízás pár hónap alatt, változatlan életmód mellett. Alacsony vagyok, rajtam már meglátszik ennyi felesleg. Ráadásul akkor már 1 éve nem jött össze a baba, plusz hajhullás stb. Nem vártam tovább, mentem orvoshoz.


Lehet egészségügyi probléma, igen. Menj el teljes kivizsgálásra, elsőnek endokrinológus, hormonok, pajzsmirigy vizsgálata. Nekem is ott volt a gond.

aug. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Mióta kezdted az 1700 kcal étrendet? Tehát pontosan mióta nem fogysz? Kútfőből jött az 1700, vagy dietetikus számolta ki neked?
aug. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#2

Köszönöm a tippet,én is erre gondoltam, ugyanis gyerekként küzdöttem pajzsmirigy betegséggel, akkor voltam utoljára ennyi kiló, aztán szépen elmúlt és le is fogytam. A legutóbbi vérvétel szerint nincs baj a pajzsmirigyemmel, de az pár hónapja volt, lehet újra megnézetem. Végül sikerült a baba?

aug. 20. 09:21
 5/16 A kérdező kommentje:

#3

Elég jártas vagyok a témában, életem folyamán rengetegszer voltam dietetikusnál, eddig mindig bevált az 1700 kcal.

Fél éve eszem ennyit egyébként, de ez is hízáshoz vezet sajnos

aug. 20. 09:23
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Semmi. Mindig van rá ok. Ha nem kalória, akkor inzulinprobléma, vagy más.
aug. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Ez borzasztóan kevés étel! Nézesd meg magad, ettől fogynod kéne, nem hízni
aug. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Elszámolod a kalóriákat
aug. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%

Nem létezik betegség, ami arra készteti a testet, hogy megszegje az energiamegmaradás törvényét. Rosszul számolod a kalóriákat. És ha egy év alatt 20 kilót híztál, akkor nem is kicsit.


A mozgást meg csak kétféle ember nem tudja beiktatni az életébe. Az egyik, aki nem is akarja, a másik pedig, aki nyaktól lefelé lebénult. Te melyik vagy?

aug. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

"A legutóbbi vérvétel szerint nincs baj a pajzsmirigyemmel, de az pár hónapja volt, lehet újra megnézetem."


Mit néztek, csak tsh értéket? Az önmagában nem elég, kell nézni t3, t4, atpo stb. értékeket.


Cukrosat szoktad nézetni, az milyen? Inzulin terhelésed volt már?

aug. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!