Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kövérnek látom magam,pedig...

Kövérnek látom magam,pedig edzek.Olyan fura adottságaim vannk lehet ezzel tenni valamit?

Figyelt kérdés

A hasam szemből nagyon nem tetszik,úgy nézek ki,mintha husosabb lennék,de oldalról meg lapos a hasam,és ezt utalom.Regen csak szemből szerettem magam,amikor még nem edzettem,és 47kg voltam 157cm-hez,most hogy edzek oldalról jobb a fenekem,de a hasamat szemből nem szeretem,úgy mint régen.Most 51kg vagyok.Heti 4x edzés,egészséges ételek.

Végzek heti 4x fél óra emelkedőn való sétát is ,és hasizom gyakorlatokat,de annyira nem tetszik szemből,amit látok.

Ezért mindig nagyobb ruhákba megyek amik mindent takarnak

Plusz úgy áldott meg a sors,hogy nagy a karom ,nem olyan szép vékony mint a többi lánynak.

Hiába edzek rá máshogy,onnan nem megy le a zsír,az nekem olyan és utálom magamon,meg sem tudok vele mit csinálni..

Genetika.

Hogy fogadjam el így magam,vagy ha tehetek ezek ellen valamit,mit tudok tenni?


2023. máj. 1. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

"Végzek heti 4x fél óra emelkedőn való sétát is ,és hasizom gyakorlatokat"

Progresszív erőedzés (kiegészítésként akár valamilyen kardió mozgásforma), és kalóriaszámoláson alapuló változatos étrend. A kérdésleírásod alapján van egy olyan félelmem, hogy az edzéselmélet, a táplálkozás, a kalóriaegyensúly, az anyagcsere alapjaival sem vagy tisztában. Egy fotó alapján egyébként ezerszer többet lehet mondani, mint random számok felsorolása alapján.

2023. máj. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

" Progresszív erőedzés (kiegészítésként akár valamilyen kardió mozgásforma), és kalóriaszámoláson alapuló változatos étrend "


így van. erre van szükséged kérdező. amig ezek nincsenek meg addig minden változás a szerencsén fog múlni. heti négyszer összvissz fél órát sétálni és random youtube videókban látott hasika gyakorlatokat csinálni pont annyit is ér pláne hosszútávon. kalória beviteled amúgy mennyi?

2023. máj. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tisztába vagyok vele,mivel ezzel foglalkozok :)

Pontosan annyi kalóriát eszem,amennyit kell.

Fehérje szénhidrát zsír elosztásával.

Amikor alig ettem néztem ki úgy hogy szemből tetszettem magamnak.

De akkor fenekem nem volt.

Most van fenekem,oldalról lapos a hasam,de szemből nem tetszik.

Karrol mivel nincs helyi zsírégetés nem megy le a zsír .Arányosan megy le ,de akkor fenekbol is fogyok,azt meg nem akarom :D örökös kérdés volt,hogy fogadjam el magam,főleg a karomat.Egyszeruen gyűlölöm

A fél órát azért írtam,mert nem intenzív kardiot végzek,hanem monoton aerob mozgásformát ,ami egyébként nagyon népszerű most

Megizzaszt,de nem megy fel annyira a pulzusom,hogy kardió tartományba kerüljek.

Több éve edzek,voltam anorexiás is,sokmindent tudok a kaloriakrol és az edzésről is.

Ebben nincs hiány,csak azért érdeklődtem,hogy talán van olyan ,amit nem tudok,amit rosszul csinálhatok.

2023. máj. 1. 14:29
 4/10 A kérdező kommentje:

A kardió nem feltétlen a zsírt égetni,hisz izmot is vesztek. :D aerob és intervall edzés a legjobb.Magas emelkedőn pedig 30 perc elég jó tud lenni 400kaloria elégetésével.

Illetve 1900kaloriat eszek,pontosan tudom mit hogy kell csinálni.Nem szakmai kioktatast kértem.

2023. máj. 1. 14:31
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

"Tisztába vagyok vele,mivel ezzel foglalkozok"

Mivel foglalkozol? A kérdésleírásod alapján az edzésprogramozás és a dietetika alapvető szabályairól sem tudsz semmit. Ugye nem OKJ-s személyi edző vagy, aki emberektől kér pénzt ezért a tudáshiányért cserébe?

"fél órát azért írtam,mert nem intenzív kardiot végzek,hanem monoton aerob mozgásformát ,ami egyébként nagyon népszerű most"

És ami a hozzá nem értő tömeg körében népszerű, az jó és hatékony is?

"kardió nem feltétlen a zsírt égetni,hisz izmot is vesztek"

A kardió önmagában semmit nem "éget" (ez a szó egyébként biokémiai értelemben semmit nem jelent). Hogy te fogysz-e a tömegedből, a zsírszöveteidből, az izomtömegedből, azt a kalóriabeviteled fogja meghatározni, de ezzel ugye te is tisztában vagy.

"örökös kérdés volt,hogy fogadjam el magam,főleg a karomat.Egyszeruen gyűlölöm voltam anorexiás is"

Ez sajnos nálad elsősorban pszichés probléma, csak másodlagosan sportelméleti és dietetikai. Egy szakember ezen az elfogadáson, ezen a szorongáson simán tudna segíteni. De amúgy még egyszer leírom, hogy egy fotó alapján ezerszer többet tudnánk mondani arról, hogy egyátalán van-e esztétikai alapja a szorongásodnak.

2023. máj. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Pontosan annyi kalóriát eszem,amennyit kell.


Fehérje szénhidrát zsír elosztásával."


Fura is lenne, ha a 3 makrotápanyag nélkül ennél kalóriákat..


"aerob és intervall edzés a legjobb"


Ebből pedig látom, hogy Te az a fajta személyi edző vagy, aki csoportos edzéseket tart, hisz az anabolikus ablakban és azt gondolja, hogy a kardió kötelező, ha fogyni szeretne valaki.


"A kardió nem feltétlen a zsírt égetni,hisz izmot is vesztek. :D aerob és intervall edzés a legjobb.Magas emelkedőn pedig 30 perc elég jó tud lenni 400kaloria elégetésével."


Akkor fogsz bármit is égetni, ha kalóriadeficitben vagy.. De ezt tudhatnád, ha ennyire értel hozzá. Magas emelkedőn 30 perc alatt 400 kalóriát pedig nem fogsz elégetni, hiába azt mutatja a kijelzőn a kondigép :D


"Illetve 1900kaloriat eszek,pontosan tudom mit hogy kell csinálni.Nem szakmai kioktatast kértem."


Ha pontosan tudod, hogy mit kell csinálni, akkor miért írtad ki ezt a kérdést? Ha pontosan tudnád a dolgokat, akkor rájönnél, hogy vannak olyan dolgok, amiken nem tudsz genetikailag változtatni.


Ha neked genetikailag szemből a hasad olyan, amilyen, azon nem tudsz változtatni. Nekem férfi létemre a csípőm viszonylag széles. Tudok ellene mit tenni? Semmit. Ahogyan az ellen sem, ha xy izom máshogy tapad. Lehet, hogy a kockák a hasadon genetikailag rosszak, bármi előfordulhat.


Az pedig, hogy kövérnek látod magad az pszichés probléma. 157cm, 51kg vagy. 2 dolog jöhet szóba: Testképzavar, vagy pedig nagyon rosszul csinálod az edzés/étkezés/regeneráció hármas közül a dolgokat és nem fejlődsz.


Azt ajánlom, hogy kicsit képezd még magad, mert a kérdésedből és válaszaidból azt látom, hogy arc az van, de a mögöttes tudás pedig közelít a mínuszhoz.

2023. máj. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

"Magas emelkedőn pedig 30 perc elég jó tud lenni 400kaloria elégetésével"

Ha te komolyan elhiszed, hogy 30 perc lépkedéssel 400 kalóriát el tudsz égetni, akkor remélem, hogy tényleg nem személyi edző vagy.

2023. máj. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlgondolod, túlságosan ráérsz magadon a hibákat keresgélni. Ennyi a bajod.

A tények viszont azok, hogy rendszeresen mozogsz, tudatosabban táplálkozol, és nincs súlyfelesleged. Ez miért nem elég?

Próbáld meg élvezni az életet ahelyett, hogy folyton a hibákat keresed. Lehet nem ártana felkeresni egy pszichológust, mert túlzásba viszed ezt a dolgot...nem kellene ennyire rögeszmésen foglalkozni a tested kinézetével.

2023. máj. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
Kevesebb agyalás.
2023. máj. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fogyj tovább.
2023. máj. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!