Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezt nem értem! Segítene...

Ezt nem értem! Segítene valaki?! (FONTOS! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem,de először mesélek hozzá egy kicsit,hogy érthetőbb legyek!

Szóval 3 évig anorexiás voltam és most végre elkezdtem normálisan étkezni.Nem eszek sokat,de nem is keveset,már nem számolom a kalóriákat inkább próbálok tudatosan táplálkozni,a minőségre hajtok.cukormentes műzlit szoktam enni,ha édességet kívánok,vagy joghurtot,mindig salátákat eszek,reggelizni pedig mindig valami nehezebbet,mert minden másnap járok kondizni 2 órát!

Szóval azt nem értem,hogy mikor elkezdtem normálisan enni 2 hónap alatt 10 kg-ot szedtem fel:S

de miért? nem eszek semmi olyat és még mozgok is.

Igaz csak egy hónapja járok kondizni,azt hittem segít de a kondi óta is 2 kg-t híztam...

Lehet,hogy még nem állt helyre a szervezetem?Már 1,5 éve nem menstruálok...közre játszhat az is a hízásba?Az anyagcserém már helyre állt,mert végre minden nap tudok vc-re menni.

Mit tegyek szerintetek?

Azt nem szeretném,hogy megint nem eszek és úgy fogyok,mert akkor elrontok mindent!

Kezdek nagyon kétségbe esni!:(

18/L


2010. szept. 30. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most hány kg vagy? És milyen magas?
2010. szept. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

164cm/61 kg

és 43 volt a legkevesebb

2010. szept. 30. 15:57
 3/11 anonim válasza:
0%

Te nem is voltál anorexiás. Én 160 cm vagyok és 47 kiló voltam (ismerősöm is 167 cm és 45 kg és szép arányos, nem sovány). Policisztás ovárium szindróma és cukorbetegség miatt híztam most 8 kilót, amit nagyon nehéz leadnom mozgás ellenére is. Metformint kaptam a cukorbetegségre (nem tudja a szervezetem lebontani a szénhidrátot csak nagyon lassan). Nem menstruálok én sem 1,5 éve. Még csak most kezdtem, elvileg segíteni kéne, hogyha az inzulin helyre áll. :)

Azért írtam le ezt, mert hasonlít a tiédre. Közel sem biztos, hogy neked van bármi ilyen bajod, a súlyváltozás, főleg ha hirtelen nagyon tudja befolyásolni a menstruációt, de az biztos, hogy felkéne keresned endokrinológust vagy nőgyógyász (inkább az elsőt), mert pl ha sokáig nem menstruálsz akkor elsorvadhat a petefészek :S (több nőgyógyász szerint)

2010. szept. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi a probléma? 61 kg teljesen jó:) Nem sok, nem kevés... Nem tudom ki hogy van vele, de én 17 évesen nem szeretem a pálcika lányokat... legyen rajta mit fogni... Az edzőteremtől pedig izom jöhetett fel... a 10 kg-ból 2-3 legalább víz volt. Nyilván beépült némi zsír is, de ez nem azt jelenti, hogy látszik is... Simán le tud rakódni a szervek körül is :)
2010. szept. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

16,17 az anorexiát NEM a kilók száma határozza meg. A "szép sovány" egészséges személyiséggel és lélekkel tök más, mint egy rossz önképpel rendelkező anorexiás. Nézz utána kicsikét, mivel jár.


Kérdező: azért híztál ennyit, mert koplalás után ez a szervezet válaszreakciója. Így próbál felkészülni a következő éhezésre. Tartalékol ezerrel. (A kövérek ezért nem bírnak soha lefogyni, mert koplalnak 2 hetet ilyen-olyan diétával, aztán megint esznek és tartalékol a szervezetük.)


Amúgy gratulálok, hogy meggyógyultál. Hamarosan be fog állni a súlyod is szerintem, főleg, ha kondizol. Remélem, a menzeszed is megjön újra. (Nincs köze a hízáshoz annak, hogy nem jött meg, inkább ahhoz van köze, hogy koplaltál.)

2010. szept. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy a PCOS-nak SEMMI köze az anorexiához, a kimaradt menzesz oka távolról sem hasonlít a két dolognál. Ne írj hülyeségeket.
2010. szept. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha majd a tested "látja", hogy nem jön egy újabb ilyen éhezős időszak, akkor leáll a nagy mértékű tartalékolással. Szóval nehogy elkezdj megint éhezni. Egyél rendszeresen, és egészségesen. Folytasd a mozgást is.
2010. szept. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Te meg ne legyél retardált, hanem próbálj másra is figyelni. Inzulintöbblet is okozhat ilyet, mert nekem akkor maradt el a vérzésem mikor híztam 8 kilót. És oda is írtam, hogy neki totál lehet, hogy nem ez a baja, de, hogyha már ilyen betegsége volt akkor orvos felügyelhetné a gyógyulást, főleg, ha ilyen tünet fellép nála, mint a hízás. Tudom, hogy a szervezet válasza lehet az, hogy most próbálja magára rakodni mindent, amit eddig megvontak tőle. De ez elég összetett dolog és mindenkinek más a szervezete, nem biztos, hogy azért hízol, amit mi itt leírtunk sorba.
2010. szept. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem fogom abba hagyni most már,szeretném teljesen elfelejteni azt a korszakot!

Nagyon tönkre tett az biztos,kihullott a fele hajam,szívproblémáim lettek.Volt mikor 1,5 hétig csak light colát ittám és nem bírtam már kimenni szinte pisilni sem,a colától szuvasak lettek a fogaim!

Azt mondják ebből igázán nem is lehet teljesen kigyógyulni!

Van mikor most is magam alatt vagyok és elkezdek sírni ha látom magam a tükörbe,de erős vagyok!:)

Mind1 ez egy kicsit eltért a kérdéstől!

2010. szept. 30. 17:01
 10/11 anonim válasza:
ha kondiba jársz azzal nem fogysz csak izmosotsz és az izom nehezebb mint a háj azaz a zsír ezért lehet az hogy 2 kg -ot híztál mióta kondizol de nem híztál hanem izmosottál
2010. szept. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!