Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Brokkoliból mit készítsek...

Brokkoliból mit készítsek holnap ebédre, ha soha nem csináltam? Ami egszerű.

Figyelt kérdés

Párolva gondoltam, egy pici főtt burgonyával társítva, nem akarok húst enni.


Tudnátok valami jó ötletet adni, milyen salit készíthetek így? Van még itthon tejföl, milyen mártással dobjam fel?


2010. szept. 27. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
én krumpli helyett inkább húst ennék... lightos tejföllel (joghurttal finomabb és diétásabb is) leöntve. az öntetbe fokhagyma és a kedvenc fűszered mehet. nagyon finom! de öntet náélkül párolt csirkemellel az igazi!!!
2010. szept. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én egy kevés olívaolajon meg szoktam párolni, aztán még forrón reszelek rá egy csomó sajtot, hogy ráolvadjon. Nyamm.
2010. szept. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én meg szoktam főzni (párolni kellene, de az sosem jön össze, de ha tudod, párold), pirítok hozzá egy kis zsemlemorzsát olaj nélkül vagy csak pici olajjal (ha teflonban csinálod, egyáltalán nem ég oda, csak figyelni kell, mikor vedd le), és a tányérra teszek emellé még tejfölt. Egyszerűen isteni, néha még desszert helyett is ilyet eszem, nagyon ajánlom!
2010. szept. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
készíthetnél rakott brokkolit. neten rengeteg recept van.és finom is:-)
2010. szept. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tejfölnek, napraforgó olajnak, meg mindenféle majonézes mártásoknak diétában az égvilágon semmi keresnivalójuk nincsen.
2010. szept. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2010. szept. 28. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én szoktam csinálni brokkolipörköltet barnarizzsel: teflonedényben nagyon kicsi olajon (esetleg olíván) dinsztelek hagymát, fűszerpaprikázom, és erre rádobom a brokkolit. pici vizet aláöntve készre párolom.


nem kell nagy mennyiségben gondolkodni. pici tejföllel nagyon finom.


amúgy csinálhatsz joghurtos/kefires brokkolikrémlevest is, rakott brokkolit stb.

2010. szept. 28. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

450 g brokkolit megfőzöl 1 liter húslevesben (vagy húsleveskockában - bár az elég mű), összeturmixolod egy 175 g-os tejföllel, felforralod = nagyon finom brokkolikrémleves.

Én ABC tésztával szoktam csinálni, de nem fogyózom. Jó pirított kenyérkockával vagy levesgyönggyel is, vagy ha van 1-2 kanál maradék rizs, azt is bele lehet rakni, az jobb, mint a többi.

2010. szept. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én nem vonok meg mindent magamtól, hogy aztán meg a nyálam csepegjen és ezért bukjam az egészet. Lehet mindent, de mértékkel. PL: kenyeret, tésztát, édességet nem eszem.


Egy kis tejfölt igazán megengedhetek magamnak, szerintem. 12%-os, a tej, amit iszok 1, 5 %-os. Nme csak most, amúgy is, utálom a zsíros dolgokat.


Szerintem egy 2 dl-es tejföltöl nem leszek elhízva jobban. :D

2010. szept. 28. 13:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!