Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet házilag testzsírszi...

Hogy lehet házilag testzsírszintet mérni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 8. 19:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Igen, elvileg ezek a test elektromos ellenállását mérik, kis erősségű árammal....

De gondolj bele: az áram a legrövidebb úton fog keresztülhaladni a testen, adott esetben a két láb között.

Jelentkezzen az, akinek csak a két lábán van zsír ! :-)))

Ezzel a módszerrel csak úgy lehet megközelítőleg pontos eredményt kapni, ha legalább 4 ponton (2 kéz, 2 láb) mér az eszköz. Ekkor két fogantyút kell megfogni, benedvesített tenyérrel és ráállni a gépre.

A legegyszerűbb ilyen gép például az Omron gyártmánya már 100 ezer alatt is kapható.

Nekem sportkórházban mérték még 107 kilósan volt 14%, most 101 kg vagyok 11-12% körül lehet.

Csak azért írom, hogy lássátok: a BMI -m 55-58 között van, vagyis "súlyosan elhízott" kategóriában, miközben a testzsírom extrém alacsony. Ezért fontos mérni ezt (is)!

(versenyformában lévő férfi testépítőknél 5-7 %, kockás has 10% körül...)

2010. szept. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Manka68 válasza:
Hát most elképzeltem, ahogy megpróbálok négykézlábra állni a mérlegemen. :o))
2010. szept. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Macskának jó lehet :-)
2010. szept. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!