Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet házilag testzsírszi...

Hogy lehet házilag testzsírszintet mérni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 8. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sehogy. Ha lehetne, akkor senki nem használná a mérleget, nemde?
2010. szept. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Végül is igazad van..:)
2010. szept. 8. 20:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb,ha veszel egy testzsír%mérőt.Nem linkelem,mert figyelmeztetést kaptam múltkor reklámozásért.gugli

Azután van a kalkulátor,ez is elég pontos,itt a jelölt résznél az összecsípett zsírt,bőrt kihúzod,leméred és mm-ben beírod.

[link]

Diéta alatt ezeket érdemes használni,hogy valóban zsírból történjen a fogyás.A fogyást az anorexek mérik kilóban.

2010. szept. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Manka68 válasza:

Szia!

Nekem pár ezer forintos digitális mérlegem van, az tudja mérni. Szerintem akármelyik áruházban lehet kapni.

2010. szept. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A pár ezer forintos digimérleg az parasztvakítás!

Semmit nem mér az csak a súlyod.

A testzsírt egy algoritmus alapján KISZÁMOLJA. Ha tehát valaki az átlagtól eltérő testkompozícióval rendelkezik (sok izom v. víz, nehéz csontozat) akkor rossz értéket kap.

Egy igazi testzsírmérő több millió forint, kórházakban, sportorvosnál találhatók ilyenek.

A bőrredő mérés viszont elég pontos eredményt szolgáltat, ha rendesen csinálod.

2010. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az a link -most néztem- egy katasztrófa :-)

Itt van egy rendes:

[link]


férfiaknak:

[link]

2010. szept. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Aha,ezek jobb linkek,már én is kerestem ilyet,a fenti helyett,mert sokan nem értik hogyan kell a bőrredőt mérni,de itt képpel illusztrált,akkor elmentem.
2010. szept. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Még továbbra is azt mondom, hogy sehogy. A bőrredő fogdosás se ér sokat, egyszer így fogod össze, legközelebb meg máshogy. Ez semmiképp nem egy egzakt mérés. Szerintem a legjobb módszer a formaváltozás "mérésére" az, ha mondjuk a fürdőszobában adott fényviszonyok mellett csinálsz adott időnként (pl 3 havonta) képeket adott pózban. Ennél jobban házilag nem lehet meghatározni ezt.
2010. szept. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Természetesen a fénykép, a centivel méregetés és a testsúly változása együtt ér csak valamit. De a kérdés a zsír % kiszámítására vonatkozott, ami szintén fontos infó lehet egy hozzáértőnek, például egy túl magas BMI esetén.
2010. szept. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Manka68 válasza:
Lehet, hogy parasztvakítás, nem tudom, de valamiért beletették azt a fémszálat a mérlegbe, valamiért azt írják, hogy mezítláb kell ráállni a fémcsíkra, és terhesen nem szabad használni. Én úgy tippelem, az ellenállásomat mérheti. Lehet, hogy pontatlan, de szerintem használható lehet. :o)
2010. szept. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!