Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek anyukámnak...

Hogyan segítsek anyukámnak fogyni? (60 év körüli) Mit tehetne/tehetnék hogy könnyebben menjen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sose volt anyum egy vékony alkat, kb 30 éve max. Viszont mostanság, hogy egyre idősebb lett, sokkal többet aggódok érte. Ő is észrevette, hogy ez így nem jó, kéne fogynia, viszont szerintem teljesen elveszett, nem tudja hogy kezdjen hozzá.

Nemrég a térdével is lett egy kis probléma, ez volt neki az utolsó amitől nagyon megijedt ő is, én is azért. Így most ilyen korlátoltan tud mozogni még egy pár hétig.

Most én főzök, csinálok mindent, így gondoltam elkezdtem átállítani egészségesebb ételekre, leváltani amit lehet egészséges változatra.

Egyébként sérülése előtt nagyon sokat sétált, ennek ellenére nem nagyon fogyott, mivel az étkezés nincs annyira a helyén.

Igazából tanácsokra lennék kíváncsi, vagy bármi tapasztalatra, hogy 60 év körüliek hogyan, mennyit sikerült fogyni?

Ő is elszánt most, remélem így is marad, én minden esetre biztos támogatom mindenben.



2021. aug. 28. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok 64 éves, ezelött 6-7 évvel kezdtem bele a fogyásba.

Ami nekem segített, az a kalóriaszámolás (a kaloriabazis.hu használata egyszerü és jól müködik), így nem kellett lényegében semmiröl sem lemondani, csak a mennyiségekre jobban odafigyelni.

Lehetöleg minél több zöldségfélét egyen, és aránylag kevés cukrot (nem szénhidrátra gondolok, hanem cukorra), illetve a zsiradék mennyiségét ajánlott igen erösen csökkenteni.

Az nem meglepö, ha a sétától nem fogy, egy óra normál tempóban végzett séta kb 200 kcalt fogyaszt, ami egy szelet kenyérnek felel meg.

Lényegében egy életmódváltás az, amire szükség van, és aminek értelme van, egy fogyókúra csak igen rövid ideig hozna eredményt.

Nem írtad, milyen magas, meg hány kiló, en sem mellékes, mert ettöl függen lehet megfelelö mozgásformát, sportot keresni neki, mozgás nélkül nem igazán lesz normális eredménye a fogyásnak.

Minden esetre sok sikert kivánok neki is, neked meg külön gratulálok, hogy ilyen segítökész vagy!

2021. aug. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

az en anyum 62 eves ,vettem neki air fryer-t azota mindent abban sut + 15 perces torna videok pl leslie sansone

tavaly ota -10 kg minusz, eleg lassu mert nem erdekli a kaloriaszamolas

de jobb mint a semmi :)

2021. aug. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!