Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vagyok éhes?

Miért vagyok éhes?

Figyelt kérdés

170 cm vagyok, jelenleg 70 kg, 25 éves. Ülő, de komoly szellemi munkát végzek, éhesen nem tudok koncentrálni. Azt tudni kell rólam, hogy mindig is nagyétkű voltam, fiúkat is simán leettem a gimiben (lány vagyok). Heti háromszor 40 percet mozgok, lépcsőzés, tornázás

(fele könnyebb, fele intenzív deepwork), kerékpározás, illetve ahova tudok, gyalog megyek. Ennél többet nem nagyon tudok mozogni időhiány miatt, sokat kell túlórázni... Most éppen szabin vagyok, próbálok tartható étrendet írni magamnak. A BMR értékem 1778 kalória. Próbáltam 1500 kcal-t enni két hétig, de folyamatosan éhes voltam/vagyok, azt hittem, hozzá fogok szokni, de sajnos nem sikerült. Leírom egy napom kb hogy néz ki. Valami ötlet, mit rontok el?


Reggelire általában zabkását eszem, 50 g-ot, zabtejjel készítem és kevés steviát teszek bele, illetve 40-50g málnát vagy áfonyát. Hétvégén heti egyszer zabpelyhes palacsintát, vagy egy kisebb szelet kenyeret eszem, ezekre steviás túrót teszek és 1-2 evőkanál házi eperlekvárt. A reggelim nagyjából 300 kcal körül szokott lenni.


Tízóraizni nem szoktam, ha nagyon éhes vagyok, bedobok egy almát.


Ebédre igyekszem kb 250-300 g levest enni, ez általában zöldségleves, pl borsóleves, vagy sovány húsból készült zöldséges leves. Főfogásként vagy grill húst készítek kevés olajon, salátával, pl görög saláta, light sajttal, vagy serpenyős zöldséggel. Vagy fasírt, főzelék. A tipikus krumpli, tészta, rizs köteteket nem eszem, egész egyszerűen nem szeretem. Az ebédem 600 kcal körül van.


Uzsonnára gyümölcs, mostanában a kedvenc gyümölcsömet barackot (3-4 db, attól függ mekkora) fogyasztom, natúr joghurttal. Vagy bármilyen idénygyümölcs. Ez kb 300 kcal.


Vacsora az vagy ugyanaz mint a főétel az ebédhez, vagy készítek 2-3 tojást, kevés olajon, mellé grillzöldségek, brokkoli, répa, karfiol. Kb 300 kcal.


Ez így kb 1500, és ezzel éhes maradok. Mit tanácsoltok? A kalóriához azért írtam h kb, mert nem mindig jön ki ugyanannyi, de pontosan lemérem és úgy számolom. Ezért nem pontosan 1500 kcal, hanem 1480 vagy 1550... De igyekszem tartani az 1500-at.



2021. aug. 24. 11:01
 1/7 anonim válasza:
61%

Nincs sok szénhidrát az étrendedben, az eltelít, sajnos jobban is mint a fehérje.

Ha éhesen mész ágyba, valószínűleg kalóriadeficittel zárod a napod, ezért hízni nemigen hízol. Ha az a célod, mi itt a hiba? Vagy az éhséget viseled nehezen? Én ilyen "erőszakos" fogyókúra alatt ittam fehérjeturmixot estére, az kölcsönzött némi teltségérzetet és kibírtam reggelig.

Laktatóbb ételekre lenne szükséged, olyan normális főtt ételekre, hogy ne legyél éhes, napjában legalább egyszer. Azok mellett is meg lehet tartani a súlyodat, az egész a kis adagokon múlik.

2021. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Fogyás a cél, azt kihagytam a leírásból. Az éhséget viselem nehezen, igen.

Milyen normális főtt ételre gondolsz?

2021. aug. 24. 12:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan egyél reggelire kenyeret. Nem kell mindig zabkása. A zabkása sem különösebben kalóriaszegény. Ennyi erőből ehetnél bármi mást is reggelire.

Egyébként, amikor eszel, akkor az étkezések után jól vagy? Vagy már akkor rögtön éhes vagy? Vagy csak később, a két étkezés között vagy éhes?

2021. aug. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mozgás mellett ehetnél többet is, mint 1500 kalória. Az 1700 gondolom úgy jött ki, hogy ha nem mozogsz semmit sem.
2021. aug. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
BMR nyugalmi energiaszükséglet, ennyire van szüksége a szervezetednek az életfunkciók fenntartásához, ha egész nap csak fekszel. Ennél többet ehetsz, hiszen mozogsz is.
2021. aug. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Étkezés után fél órán belül már éhes vagyok.
2021. aug. 24. 15:53
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a BMR-hez még hozzászámoltam az ülő munkát, úgy jött ki az 1778 kcal, ha ezen a kcalon eszek, akkor súlyt tartok. A heti négy edzés pedig sajnos kevés deficitet okoz, ezért próbáltam 1500 kalórián enni.
2021. aug. 24. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!