Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fontos kérdésem van, fogyással...

Fontos kérdésem van, fogyással kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Megpróbálom először körülbelül leírni a történetem..

Tehát először is kezdtem 11 évesen (sajnos) 74 kg voltam, 165 cm. Akkor még úgy csináltam hogy néha diétáztam keveset, vagy többet mozogtam és nagyjából másfél év alatt lettem 54, majd annyira elkezdtem rubint rékázni, hogy naponta 3 órát is megcsináltam, és egy nap egy almát is alig ettem meg. Majd persze jött a jojozás,sok stressz, és amikor egyedül voltam mindig telizabáltam magam.. Erre meg persze kellett mozogjak legalább egy órát mert azt hittem hogy hű, na ettől meghízom🤦‍♀️

Majd lementem 46 kgra amikor már rendesen olyan voltam mint egy gebe, csak nem láttam be, és már nagyon bevolt esve a szemem, csontjaim ropogtak, folyton ideges voltam, nem volt erőm stb. Valahogy pár hónap alatt vissza híztam 54-55 kgra (direkt).

Aztán fél év után elvittek a nőgyógyászhoz, fogamzásgátlóra írtak és persze ez eléggé beütött, kb fél éve szedem és 66 kg vagyok rettenesen utalom magam, főleg mert nagyon vastag lett a combom. 😔

A végére kb anorexiás lettem, még most is hasonló a helyzet, lehet bulimia, vagy más de már nem nagyon bírom így.. Hányattam is az utóbbi napokban magam, már tényleg nem tudom miért csinálom ezt.

És körülbelül 2 hét alatt szedtem fel az utolsó 3-4 kilót mert folyton a külsőm miatt teleettem magam.

Légyszí segítsetek, bármit megtennék! 🙏


1. Szóval az lenne az első kérdésem hogy körülbelül mennyi idő lenne hogy lefogyjak 55kgra,amit tartanék egészséges étrendel és sportolnék majd 3-4x kb.


2. Szerintetek a 10 napos tojás diéta vagy a gm diéta lenne a jobb/valami más. Ezt persze csak kezdésnek csinálnám, majd folytatnám egészséges étrenddel amíg elerem a célt. Tudom nem a legjobb a drasztikus fogyás de ha nem látok egy kis változást az első pár napban egyszerűen nem bírom tovább csinálni :/


3. Május közepéig tudnék legalább 58kg lenni esetleg Nyáron nem akarok olyan lenni mint egy disznó..



2021. márc. 19. 22:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem fogyókúra, hanem életmódváltás kell❗
2021. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Zsaklinka01 válasza:
35%

kb 2 hónap

semmi féle éhezés ha ez eszedbe jutott volna utána csak gyorsabban hízol

reggel kelj korán menj elfutni 1-2km

ne vonj meg magadtól semmit amit szeretnél

A nyár miatt ne agódj Orbán megolja hogy senki se lásson ha nem fogysz le.

2021. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Futni nem nagyon tudok elmenni és sétálni sem mert falún élek, szűk hely és eléggé sok medve, kutya van, nem merek menni. Itthon kellene a sportot megoldjam.
2021. márc. 19. 22:24
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

1. Az egészséges fogyás az heti 0,5-1 kg. Ebben az esetben nem fog kialakulni "jojó effektus".


2. Az egyetlen működő diéta a kalória számolás. A neten rengeteg kalkulátort találsz, ez alapján ki tudod számolni a kalória szükségletedet.

0,5 kg zsír = 3500 kalória

Ez annyit jelent, hogy heti fél kg fogyáshoz napi 500 kalóriával kell kevesebbet bevinned. Ennek egy részét levonhatod az ételekből, másik részét pedig elégetheted sportolással.


+ mindenképp ajánlom, hogy keress fel egy pszichológust.

2021. márc. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Youtube-on rengeteg edzést (pl. Caroline Girvan) találsz. Én a helyedben heti 3 erősítő edzést és heti 3 kardió edzést végeznék.
2021. márc. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Zsaklinka01 válasza:
90%

Figyelj a lényeg a mozgás a kutya/medve elől is lehet futni.

Komolyra fordítva a szót ha igazán szeretnéd meg tudod oldani helyben futással, felülésekkel, plankkal és egy csomó hasgyakorlattal.

2021. márc. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha a kaloriadeficiben ennék édességet is (1 400 kaloria lenne) ugyanúgy fogynék vagy hagyjam inkább (max egy héten 1x) és egészséges életmód+kaloriadeficit+ heti 6x sport, kb 1 óra?
2021. márc. 19. 22:31
 8/16 anonim ***** válasza:
#4 minél kevesebbet?
2021. márc. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Zsaklinka01 válasza:
92%

heti 6x sport megterhelő lesz

legyen heti három 1,5 óra

édesség egyszer kétszer de ne utáld meg magad ha töbször is előkerül egy héten a csoki

2021. márc. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék, hogy április végéig kb mennyit fogyhatok? És május végéig? Köszönöm előre is mindenkinek, sokat segítettetek!
2021. márc. 19. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!