Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta alatt miért ingadozik a...

Diéta alatt miért ingadozik a súly?

Figyelt kérdés
5 napja reggel 81.5 kg voltam (diéta 6. napja) . Ma reggel mértem magam es 83 kg voltam. Nagyon elkeserített pedig mindent betartottam amit a dietetikus előírt az étrendben. Induló súlyom 84,3 kg volt 11 napja. Nem vagyok mensi előtt sem, hogy a vízvisszatartás miatt lenne. Még két hét van addig.

2021. jan. 14. 12:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg okból változhat a súly. Sósabban ettél, mint szoktál, más mennyiségű folyadékot ittál (ha egy napig keveset iszol, picit kiszáradsz, következő alkalommal viszont elkezdi megkötni a szervezet, és fokozatosan megy le újra), kimerítő edzés után feltöltődtél (a glikogén raktárak leürítés súlyveszteség, az izomregenerálódás viszont később vizet köt meg a folyamat alatt, ez pár napos plusz súlyt eredményez), vagy nem aludtál eleget.

Szóval röviden: azért, mert ember vagy, működnek a szerveid, hormonjaid. Hosszabb távban gondolkodj, ne egy hétben. Egy hét alatt egyébként is a fél, nagyon max 1 kiló tényleges fogyás az ideális. Ne legyél türelmetlen magaddal, és a szervezeteddel szemben. Évekbe telt felszedni a plusz kilókat, minimum pár hónapba bele fog telni a leadásuk.

2021. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!