Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg felesleges reggel...

Tényleg felesleges reggel torzani?

Figyelt kérdés
Anyukam szerint semmi ertelme reggel tornazni, mert akkor nem egetek el semmit, merthogy semmit nem ettem es felesleges. Meg hogy ha ma pl.: ettem egy tábla csokit es nem edzettem akkor felesleges holnap 2szer annyir edzenem mert azt ma kell "leadni" és ha nem edzek azonnal feljön rám
2020. szept. 24. 22:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
26%

Anyukád ismeretei nagyon hiányosak.

De a gyakorira se nagyon hagyatkozz:


pl. "Az izmoknak cukor kell"... na ez is így hiányos.

szóval nagyrészt ne innen tájékozódjatok.

2020. szept. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is leírták, ez nem így működik. Mozogni meg sosem felesleges. Amúgy meg, hogy tudna “felmenni rád egy tábla csoki” ? Nem értem eleve a kalóriadeficit miatt fogysz. Ha többet viszel be mint amire szükséged van akkor annak függvényében, hogy mennyivel többet vittél be, illetve mennyi ideig vitted be, aszerint fog a súlyod gyarapodni. Azért ez sem egy szögre pontos meghatározás , 100%-ig nem tudhatod mennyit is fogyasztasz. Nagy vonalakban viszont tudod vezetni ami jó. Illetve a mozgással is tudsz ezekből az értékekből faragni. A fogyást nem napokban kell értelmezni. Ez egy hosszabb folyamat. Havonta vagy esetleg kéthetente bőven elég mérni. Ha kevesebb a súlyod egy hónappal később akkor jól csináltad. Nem kell 10 kilót elvárni 1-2 hónap alatt. Lassú folyamat. Egyik dokumentum filmben a pasas , a mekis ételektől hízott tizenegy-kettő kilót. 1 évig adta le. Nem volt így sem vészesen kövér, de látszódott rajta. Minél nagyobb egy emberen a túlsúly annál többet fogy az elején. Végül neki is belassul mikor már közel a normális alkat. Szóval nem , nem felesleges mozogni. Illetve nem, nem fogsz meghízni egy tábla csokitól. Még akkor sem ha egy nap alatt befalsz 4000kcalt csokiból. Ez egy folyamat.
2020. szept. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"mert akkor nem egetek el semmit, merthogy semmit nem ettem es felesleges."

Akkor mégis honnan szedi a szervezet az energiát a mozgáshoz? Ha ilyenkor nem kell neki, akkor minek eszünk egyáltalán, miért nem így működünk mindig?

2020. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont reggel érdemes, mert olyankor a tartalékokat égeti el a szervezet, és nem azt, amit eszel napközben.
2020. szept. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!