Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem bírom hosszútávon a...

Nem bírom hosszútávon a diétát, bármilyen tanács?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagyon sokszor próbálkoztam már a diétával de két három nap elteltével abbahagytam és ugyanúgy elkezdtem enni. Jelenleg 51 kg vagyok, célom 48-47 kiló közé esik, hiába megyek el az edzőterembe edzeni általában napi 1000 kalóriát szoktam elégetni 2 óra edzéssel, de nem veszek észre semmilyen változást és a mérleg legutóbb 4nap edzés után fél kilóval mutatott kevesebbet, sajnos mindig közbe jön valami ami miatt nem tudom végig edzeni a hetet így a többi nap amikor nem járok edzeni csak eszem és visszajön minden...ilyen esetben mi a teendő? Ha 4 napot megyek edzeni, a fennmaradó 3 napra milyen diéta jó, amit nem ad fel az ember 1 nap után?😊köszi

2020. szept. 6. 03:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
49%
Nem írtad hány éves vagy és milyen magas. Fiú lány?
2020. szept. 6. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
1-es szerintem ez jelen esetben nem számít. A kérdező így is nagyon sovány, nem tudom minek akar még fogyni.
2020. szept. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
#2: Nem tudhatod. Ha 155 centinél alacsonyabb, még reális is lehet a probléma.
2020. szept. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Egyik diéta se fog működni ha nem tudod megállni az evést... Javaslom a kalóriaszámolást, talán az segíthet ha látod is, hogy nem szabad már többet enni.
2020. szept. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Szerintem nagyon is számít a magasság és kor. Amire továbbra sem kaptunk választ, nyilván azóta okafogyott..
2020. szept. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ebből a súlyból, ha 150 cm-nél magasabb vagy, nem kellene fogynod.

4 nap alatt semmilyen diétával nem fogsz észrevehetően fogyni. Az edzéstől sem, amit úgy tűnik, rendesen túltolsz pár napig, aztán nem bírod tovább és abbahagyod.

Én azt javasolnám, hogy eddz kevesebbet, kétnaponta. Ezt nem lesz nehéz hosszabb távon tartani, és 1-2 hónap után már láthatsz némi változást.

Kaja terén - főleg, ha tini vagy - kevesebb cukor, pékáru, műkaja, több zöldség, hús, tojás, natúr tejtermékek, gyümölcsök. A kalóriákkal ne foglalkozz, mert normális a súlyod, nem vagy elhízva, egyél annyit, amennyi jólesik, főtt ételeket, levest, főzelékeket is.

2020. szept. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
77%
Rengeteg diétát kipróbáltam az évek alatt és a 16/8 időablakos étkezés vált be a legjobban. 16 órát nem eszel és 8 órában eszel.Ez bevált energikus vagyok jobban tud méregteleníteni a szervezetem ez idő alatt. Konkrétan délután 5kor vacsi és legközelebb másnap 9kor reggeli,addig semmi csak reggel bő vízfogyasztás. Ebéd 1kor de annyira nem tartom szigorúan ezeket az időke mégis látványos az eredmény(min heti 1 kg fogyás).
2020. szept. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha úgy érzed, hogy hosszú távon nem bírod, akkor vegyél vissza picit. Nem muszáj egyből fullba nyomni a diétát, nem baj ha sokkal lazábban kezded, utána fokozatosan szigorítod a diétát.

Kezdd mondjuk annyival, hogy ugyanazt eszed amit eddig, csak lebontod napi 4-5 étkezésre, és kicsit kevesebb kaját vigyél be naponta összesen, mint ezelőtt. Már ez nagyon meg fog látszani rajtad. Ha ezt a keveset tartod 1-2 hétig, és közben eljársz edzegetni (ezt sem kell olyan keményen először, hogy 2 órákat nyomod, kezdésként elég mondjuk 20-30 perc kocogás, aztán később itt is lehet növelni az intenzitást) akkor a te súlyoddal is 1-2 hónap alatt meg lehet az.

Annyit még érdemes tudnod, hogy ~7000 kalória felhasználásánál éget el a tested kb 1 kilót, tehát ennyit fogysz. Ha mondjuk naponta elégetsz edzéssel együtt csak 2500 kalóriát (ez nagyon könnyen megvan, mivel egy átlag ember szervezete alapból eléget 1500-2500 kalóriát naponta), és beviszel 2000-et kajálásokkal, akkor a kalória deficited 500 lesz naponta, ami hetente 3000, havonta kb 15000, ami bőven 2 kiló mínuszt jelent.

Ezen kívül attól függetlenül, hogy fiú/lány vagy érdemes súlyzós edzéseket is beiktatni, ugyanis minél több az izom rajtad (nem, nem kell 2 ajtós szekrénynek lenni) annál több kalóriát éget el a szervezeted alapjáraton, edzés nélkül (mindegyik 1 kiló izmod/húsod 70-100 kalóriát éget el magától naponta).


Úgyhogy hajrá, sok sikert, én szorítok neked!

2020. szept. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
165cm és 17 éves lány vagyok
2020. szept. 6. 13:58
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszöszöm a válaszokat!😊
2020. szept. 6. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!