Segitség! Utálom a testem. Kövér vagyok hogy fogyjak?
Úgy állísd össze az étrendet, hogy arányaiban a fehérje legyen nagyobb százalékban a ch és a zsír közel azonos arányban, vagy a zsír egy kicsit magasabb arányban legyen. Ha heti egy-két alkalommal a ch magasabb nem baj, de másnap az legyen az alacsonyabb.
Viszont az első hét felében nem baj, ha a ch viszi el a százalékot, de a hét második felében már mindenképpen csökkentsd.
Ha 1600 kcalnál a második hét végén nincs eredmény, az arányokon váltass. Emeld a fehjét és a zsírt, ch-t csökkentsd.
És mindenképpen kezdj el tornázni!!!
Ami még segíthet, bár nem csodaszer.
Nem véletlenül írtam fahéjat zabkása vagy joghurt ízesítésre. Állítólag segít a vércukorszint ingadozásának csökkentésében. Bár én leginkább az íze miatt eszem rendszeresen.
+ magnézium, tabletta, pezsgőtabletta formajában ahogy neked kényelmes. A magnézi ugyanis ugyancsak a vércukorszint ingadozását hivatott javítani, más jótékony hatása mellett.
Nem, nem sok, ha az arányokat betartod.
Kalórakereten belül kell maradnod.
Pl. 50 g csmellsonka + 15 g sajt(zsírszegény) + 1 főtt tojás + 60 g kígyóuborka.
Hidd el, változatos étrendben, ahol a lehető legtöbb féle ételt eszed, 1600 kcal nem sok.
Mikor lebontod étkezésekre, grammra pontosan kiméred, hirtelen szemre még kevésnek is fog tűnni.
Azt, hogy az étkezések időpontja hogy alakul neked kell tudnod. Nem ismerem a napod... Pl. Azt sem tudom mikor fekszel.
De én, ha 9kor reggeliznék, 11-kor tízóraiznék, csak az adagot csökkenteném. 12:30-1300 körül ebédelnék, a tízórain megspórolt kalóriát ide építeném be, majd annak függvényében osztanám el az utolsó két étkezést, hogy mikor fekszem.
Én személy szerint két műszakban dolgozom. Ezért kétféle menetrendem van.
1.
4:30 ébredés, 4:45-5:00 között reggeli adag fele. Melóhelyen 7:00-7:30 között reggeli második fele. 9:00 tízórai, 11:30-12:00 körül ebéd. Uzsonna itthon 14:30kor utána edzés. És a vacsora edzés után közvetlen.
2.
7:30 ébredés. Utána rögtön reggeli. Tízórai 9:00 utána edzés. Edzés után ebéd.
Bent melóhelyen 15:00 körül uszonna, 18:00 körül vacsora, 23:00 mire ágyba kerülök és alvás.
Nyilván nem vagyunk egyformák, csak azért írtam le, hogy láss egy példát.
Ami a reggelit illeti: ha nincs rá szükséged, esetleg csak éhes vagy enervált leszel tőle, ne reggelizz. Nem kötelező, csak a legtöbb ember éhes reggel, nyilván eszik.
A tojás, sajt, sonka nem hizlal. Ahogy a csokitorta sem, kizárólag a kalóriatöbblet, de az előbbiek főleg jók fogyáskor: kis inzulinválaszú, a legtöbb embernek laktató ételek.
De alapvetően az összmennyiség számít, az elosztás már rajtad áll, illetve azon, hogy a szervezeted mit visel jól, hogyan működik. Van, akinek edzés előtt ennie kell, van, aki kizárólag éhgyomorra tud edzeni, nyilván máshogy, máskor esznek, ha mondjuk ugyanakkor edzenek...
Az anyagcsere a több napos koplalástól lassul le, attól nem, hogy valaki délután 2-ig nem eszik. Ezt már nagyon alapos kivizsgálták és sokan megtapasztalták. Úgyhogy emiatt nem kell aggódnod. Van, akinek jó a reggeltől estig evés és a kicsi adagok, van, akinek borzalmas. Nem vonatkozik mindenkire ugyanaz.
A te súlyoddal azt várnám, hogy 1600 kcal mellett már mindenképpen rendesen fogyj, persze az anyagcsere sebességében nagy a szórás. De mivel később csökkentened kell a kalóriamennyiséget (hacsak nem mozogsz egyre többet és többet), az elején nem mennék alá, inkább többet mozognék. 1600 kcal is elég kevés étel, ezt sem lehet már olyan nagyon csökkenteni.
Víz: 2-3 liter nem árt, ha nem nagyon nedves az ételed (nyilván ez is szór, nekem néha 4 liter kell valamiért, ez még étrendfüggő is lehet, az se mindegy, mennyit edzek és milyen meleg van...). Mert ha az, akkor más a helyzet. Van, aki csak rizsből minimum egy liter vizet visz be, vannak levesek, zöldségek, gyümölcsök... A bennük levő víz ugyanúgy hidratál.
Te döntöd el, mikor vacsorázol, csináld úgy, hogy jó legyen. Én megtehetem, hogy lefekvés előtt 10 órával eszem, mert nem éhezem meg s nem félek az időszakos böjttől, de ez elég kevesekre igaz. Lefekvés előtt néhány órával simán ehetsz. Amúgy még közvetlenül lefekvés előtt is jobb, mint éhezve elaludni, de ez inkább hibát jelez a táplálkozásban, nem illendő, hogy odáig fajuljon a helyzet. Bár fogyáskor egyesek nem tudják elkerülni az éhséget itt-ott.
Azt az egyet ne feledd, hogy ezek tanácsok.
Nincs két egyforma ember. Neked kell kitapasztalni, hogy mi a jó a szervezetednek. Ahhoz viszont az kell, hogy figyeld a jeleket. És ne csak a mérlegre támaszkodj, centizd is magad.
És ne hagyd, hogy elkeserítsen ha valami neked nem válik be úgy, mint másnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!