Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Befolyásolja-e a diétát, ha a...

Befolyásolja-e a diétát, ha a kenyérféléket kihagyom?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 14. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, pozitív irányba.


De ezt te is tudod.

2009. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy fogytam két hónap alatt kb. 8 kg-ot, hogy semmilyen kenyérfélét nem ettem, persze emellett napi egy órát mozogtam, és mérsékeltem a zsír bevitelét is.


De! Nem érdemes kiiktatni teljesen a kenyérféléket, mert van egészséges formájuk is: a teljes kiőrlésű lisztből készültek. Ezek tele vannak rosttal, B-vitaminokkal, ezért jót tesznek az emésztésnek és a szervezetnek. Schobertné Ápdét Réka szerint pedig a teljes kiőrlésű lisztből készült kenyértípusokat lehet bizonyos időpontokban mértékkel fogyasztani, mert nem számít az energiatartalmuk.


Nem mellesleg van a Lidlben 149 Ft-ért teljes kiőrlésű rozslisztből készült fél kilós feketekenyér, amelynek csak 190 Kcal/10 dkg az energiatartalma. Kicsit fura íze van eleinte, de később én nagyon rákaptam, most is szinte csak ezt eszem. T. k. rozslisztből készítek ritkán kakaós csigát (édesítőszerrel), néha zsemlét vagy pogácsát (zsírszegény joghurttal gyúrom). Jó, ha van otthon kenyérsütőgéped, amelyik kiválóan dagaszt, így olcsón megúszod az egészséges pékárukat. (180-190 Ft-ba kerül egy kilónyi egészségesebb gabonaőrlemény az olcsóbb helyeken, pl. a Tescóban.)

2009. ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Bár én konkrétan a 90 napos fogyinál kérdezem!
2009. ápr. 14. 10:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, ezt nem figyeltem, csak a Fogyókúrák kategóriáját néztem :)
2009. ápr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Ceres Sütő Teljeskiőrlésű tönkölybúza kenyerét is bátran fogyaszthatod a délelőtti órákban!
2009. ápr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jobb a szénhidrát napon is kihagyni a kenyeret? én csak akkor szoktam enni 1-1,5 szeletet
2009. ápr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!