Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Van a 90 napos diétának bármi...

Van a 90 napos diétának bármi tudományos alapja? Javasolja bármilyen orvos? Mitől szereti ennyire?

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Nincs, ez egy divat. Sőt, ellentétes a tudománnyal, mertha belegondolsz olyan, hogy pl egy húsban csak fehérje van nem is létezik. Abban van lipid, szénhidrát stb. és ezt laborban ki is mutatják bárkinek aki nem hiszi. Ha viszont van minden az adott élelmiszerben, akkor innentől fogba bukott is a válasszuk szét az ételeket elmélet...

Ennek a diétának valszeg az a működési elve, hogy kisebb kalóriabevitelre, illetve egézségesebb életmódra kényszeríti az embert. Csak ugye azt mégse lehet beadni az embereknek, hogy étkezz egézségesen, kell valami mese hozzá amit a népek bevesznek:)

2009. febr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

én sem nagyon hiszek benne. tudom hogy sokan fogytak tőle, de szerintem nem amiatt hogy mindennap mást ettek. főleg nem azok, akik fehérjenapon esznek joghurtot, stb. éppen amiatt amit te is leírtál, hogy a szerves 4 féle vegyület nincs semmiben kizárólagosan.

a titka talán abban rejelhet ( milyen hülye a magyar nyelv, muszáj volt leírnom) - azaz lehet vagy rejlik- hogy egyfajta határt húz, kontrollt ad. úgyanugy mint a szénhidrátmentes diéták.

én mindent eszek, csak kevesebbet mégis fogytam

2009. febr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Nincsen, azért fogynak általában mert kalóriában relatíve kevés, és a gyümölcsnap meg a víznap - ott lehet veszíteni a súlyból. Viszont a test nem vár arra, hogy ő csak minden negyedik napon kapjon fehérjét, minden nap szüksége van az összes alkotóelemre. Ha nem kap mindennap fehérjét, akkor majd ő elveszi magának. Mégpedig az izmokból. Azokat kezdi bontani. Én ismerek olyat, aki csinált testzsír százalék mérést. előtte utána is. A leadott 12 kg-ból alig hat kg volt zsír. Többi izom. Durva mi? Azért szeretik ennyire, mert szinte mindent ehet amit szeret, pizza torta süti, ezeknek aztán qrva nagy helyük van a diétába, biztos feléjük ezzel lehet fogyni. Csak a hülyéje nem veszi észre, hogy a leadott kilók tripláját hízza vissza. A délig csak gyümölcsevés kicsinálja a gyomrát, elsavasítja a szervezetet tönkreteszi a bélflórát. Gratulálok a diéta kitalálójának és összes követőjének. Egyébként én már nem is szoktam hozzászólni az ilyen témához, hidd el ezek már szektává alakultak és fel fognak négyelni minket :)
2009. febr. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Na meg olyan a világon sincsen, hogy valami csak fehérje, csak szénhidrát, csak keményítő. MEg aztán a keményítő is szénhidrát, akkor???? Miért is kell szétválasztani? Figyeld meg, hogy ide egy darab 90 naposozó sem fog jönni, hogy tudományosan megmagyarázza ezt a baromságot.
2009. febr. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Az előttem szólóknak nem akarok semmit sem megmagyarázni, csak ha nekik nem jön be a diéta miért nézik ezt az oldalt. Igenis ha valaki akar, lehet fogyni a 90 napostól. Abban lehet, hogy igazatok van, hogy a bevitel kevesebb és ezért alakul ki fogyás, de szerintem az eredmény a fontos és nem a tudomány. Tulajdonképpen ezzel a diétával mindent megkap, a szervezet semmit nem hiányol. Sok ember akkor sem eszik mindennap fehérjét, ha nem diétázik, mégis teljesen jól megvan nélküle. Ma van a 20. napja, hogy csinálom és 6 kg fogytam, nekem ez számít és folytatom is. Igaz napi 1 órát tornázom és ez megis látszik.
2009. febr. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Előttem szólónak nincs igaza abban, hogy nem a tudomány számít, hanem az eredmény. Ennyi erővel intravénás keménydroggal is fogyózhatnál, ott is megvan a fogyás mint eredmény, akkor miért nem azzal csinálod???? Majd a diéta végén végezz egy testzsírszázalék mérést, garantálom, hogy a hájad nagy része megmarad, mégha a tükör vékonyabbat is mutat.

Az meg, hogy miért szidjuk a diétát ha nekünk nem jött be: nem vagyok elhízva, eszembe sincs fogyókúrázni, de ha az lennék se egy ilyen baromságot választanék.

2009. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nos igen... körülbelül ilyen válaszokra számítottam. Én személy szerint testépítőknek szóló tudományos alapokkal rendelkező szakkönyvekből szedem az észt. Az uccsó előttihez annyit, hogy nagyon is számít a módszer. Sőt tulajdonképpen elsősorban csak a módszer számít! Mert lehet hogy én sokkal kevesebbet fogyok majd mint te ugyanannyi idő alatt, de már kezdek átállni egy egy oylan életmódra amivel ezt meg is tarthatom és nem kell soha diétáznom, mert nem hízok vissza.
2009. febr. 25. 09:36
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Először is nem vagyok hájas én sem cikiztelek le. DE ha neked nincs fogyási problémád miért írsz ide és mért foglalkozol azokkal akiknek van. Örülj neki, hogy te ilyen szerencsés vagy és tedd össze a két kezed és ne cseszegessél másokat. Amúgy természetesen nem teljesen úgy gondoltam, hogy a tudomány nem számit, azt csak átvitt értelemben írtam. Igenis nézem a zsíromat, ahogy Te írtad és abból is megy le, mert naponta tornászom nem is keveset és valamikor nekem sem voltak problémáim, és akkor el sem tudtam képzelni, hogy majd egyszer nekem is diétáznom kell, hogy ne legyek hájas a Te szavaiddal élve.:)

A nem hízás vissza nem csak a fogyókúrától függ, hanem a teljes életmódváltástól. Akármilyen fogyókúrát csinál az embert, ha utána ugyanolyan életmódot folytat előbb utóbb vissza fog jönni .)

2009. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

,,csak ha nekik nem jön be a diéta miért nézik ezt az oldalt. "

istenem ne legyél ilyen butus...csak azt lehet nézni amit szeretsz??

ez különben is egy kérdés volt, megjelent az első 3 ban ezért sokan klikkeltünk rá...nem mindegy mire válaszolunk???? ajjmááá ilyen agytalan izét..aki nem szeretei ne nézze...ez sztem lejárt lemez...bár lehet én vagyok a hülye h ennél továbblátok

2009. febr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Nos vannak rossz oldalai, el kell ismernem.

Nem vagyok vak, tudom, hogy mit tesz a szervezettel.

De mivel nem vagyok vak, azt is tudom, hogy ez a fajta fogyókúra sokaknak visszaadja az önbizalmát, illetve kifejezetten sokat segít a sporttól eltiltottaknak(+kényszerevőknek, depressziósoknak, mozgászervi betegséggel küszködőknek, családos anyáknak, irodai robotoknak, pajzsmirigyproblémásoknak, hízékony tizenéveseknek).

Már sokszor volt ez kérdés, és sok választ adtak. Az egyik fórumon elég durván ordították le a 90 napozó fejét, és megkapta, hogy "leszarom a személyes problémáidat". Na ja. Akkor minek foglalkozik vele, hogy én mivel pusztítom magam? Az biztos, hogy mindkét tábor elég elvakult, semelyikkel nem lehet normálisan beszélni. Személy szerint én a 90 napos mellett sportolok és szaunázok. Természetesen a 90 nap után átállok az egészséges életmódra, de ez a diéta nélkül nem igazán valósulhatna meg.

Az normális súlyú embereknek(nem mindenek természetesen) nagyon rossz képük van az elhízottakról. Úgy gondolják, hogy mind lusta és hülye, és csak ő tehet a súlyáról (eddig ezt kaptam vissza). Persze, hogy ezért sosem értik meg, hogy miért akarnak minden áron lefogyni.

2009. febr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!