Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Hogy lehet leküzdeni az...

Hogy lehet leküzdeni az "átlagos" ennivalók iránti "vágyat"? Este felé gyümölccsel bármelyik nap lehet csitítani az étvágyat?

Figyelt kérdés
174 cm, 84 kilóról indultam, 15. napnál járok, és eddig kereken 4 kiló ment le. Szigorúan betartok mindent, (mondjuk sportolni nem sportolók azóta sem), de most két hét után érzem azt hogy de jó másoknak h ehetik a megszokott kajákat, nem számít mit mivel. Tudom ez már eredmény mármint a négy kiló. annak ellenére h nem érzem honnan ment le, mert nem látom magamat vékonyabbnak, és a ruhákon sem érzem, de azért hiszek a mérlegnek. Illetve nagy baj, ha egyszer bűnözök és mondjuk a hús mellé eszek köretet, és mondjuk gyömbért iszok ?? (osztály talim lesz, igaz szerencsére hús napon, de nem akarom h tudják , hogy fogyózom, tehát ennék hozzá köretet is.). Nagy baj?? Utána folytatnám ott ahol kell. De valamit a lelkierőmmel kell csinálni, mert számomra kezd macera lenni az állandó főzicske stb. :(
2009. febr. 16. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a négy kiló még csak víz, ami eltávozott belőled... Tehát azt még nem veszed észre a ruháidon, a lényeg majd csak ezután megy le. Erre a diétára nem szabad úgy gondolni, hogy "én bezzeg nem ehetem"! Úgy kell rá gondolni, h "de jó ma ehetek húst" például. A gyüminapon pedig arra kell koncentrálni hogy "sebaj, holnap már jóllakok rendesen". Ha éhes vagyok ebéd és vacsi között: fehérjenapon egy joghurt pl, keményítőn egy kis popcorn (persze nem egy zacsival)vagy a mexicorn-os cuccok, szénhidrátnapon pedig egy kocka csoki vagy bármi. Mert igazából nem éhes az ember, csak idegesíti h nem lehet még enni majd csak 2 óra múlva. Hidd el, ha mértékkel tudod az ilyen dolgokat tartani, akkor is működik a diéta.

A másik dolog, hogy ha már diétázol, bátran vállald. Ha valaki már diétázott, tudja mekkora erő kell hozzá és meg fog érteni. Aki pedig lenéz emiatt, hát így járt, te semmiképp ne foglalkozz vele. Nekem is voltak olyanok akik lehülyéztek, de ők soha nem tudták azt milyen túlsúlyosnak lenni, úgy pedig könnyű... Másrészt ha egy társaságban eszem, tuti nem kezdem el csesztetni a mellettem ülőt, hogy miért nem eszik köretet. Ha nem akar, hát ne egyen. Értelmes emberek nem szoktak ilyenekbe belekötni. Szóval ha tényleg titkolni szeretnéd, akkor annyit kell tenned, hogy eszed amit neked szabad és kész. Ugyanígy van az itallal is. Iszol vizet, mert te azt akarsz inni. Senkinek semmi köze hozzá hogy miért nem gyömbért iszol.

Az állandó főzicskére se gondolj nehesztelve. Én ha otthon vagyok, akkor úgy főz Anyu, amit ők is szeretnek meg én is, mert tuti van ilyen. Esetleg a keményítő nap olyan, amikor te hiányosan ehetsz belőle. De akkor is ehetsz a családdal ugyan azt, csak nem mindenből.

Egyszer végigcsináltam, akkor 13 kg ment le. Most megint csinálom egy hónapja mert még kell fogynom, és már fel sem tűnik hogy diétázok. Eszem amit aznap szabad. Hidd el menni fog, csak optimistán gondolj rá!!! Ez a legfontosabb! Nagyon jó érzés mikor majd lassan mkinek feltűnik milyen csini vagy! Sok sikert tényleg!! Ne add fel! Hosszúra sikerült, de remélem picit segítettem.

2009. febr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi...néha nagyon pozitívan állok ehhez az egészhez, de néha meg... mint pl ma is tiszta negatív vagyok e téren. Azért nagyon szépen KÖSZÖNÖM!!! Szerencsére nagy lelkierővel áldott meg az ég, és küzdeni akarással, csak mindezt tényleg jobb lenne végigcsinálni mosolyogva, és nem keseregve. SZÓVAL KÖSZIKE, és igyekszem!!!
2009. febr. 16. 19:45
 3/4 A kérdező kommentje:
ÉS amúgy szedtél vissza a diéta után??? És ha igen akkor mennyit? Folyadék napot tartottál??? Hogy bírtad?
2009. febr. 16. 20:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha megkérdezik, én elmondom, sőt néha hangoztatom is, hogy azért se adjam fel:D

Második héten vagyok, mínusz 6 kiló, rajtam látszik egy csöppet...

Nem kell szégyellni, az én osztálytársaim is túlléptek rajta, a barátnőim mindig megkérdezik, hogy milyen napom van. A családdal megbeszélem, anyám mindig vesz kis extra gyümölcsöt, egy rántott sose nagy cucc összedobni, gyümölcs is van azóta mindig otthon és sütni imádok:)

HIdd el, kényelmesen meg van az, csak akarni kell és nem feladni. Ma bűnöztem (szénhidrátnap), és ettem két kocka sütit, meg pár szem csokit, meg sok ízesített teát. Ez segített, így szívesebben vágok bele a gyümölcsnapba:)

Ja és én mindig arra gondolok, hogy de jó holnap ehetek popcornt/tésztát/húst/magvakat.

Ja és még két hét és vége egy hónapnak:D

2009. febr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!