Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Sokan mondják, hogy a "90...

Sokan mondják, hogy a "90 napos diétának nincs értelme" ugye nincs igazuk?

Figyelt kérdés
Tényleg visszajönnek a leadott kilók? Nagyon megterhelő a diéta? miért nem válik be? eddig annyira jó hangzott, de mineki azt mondja akit kérdeztem: HÜLYESÉG!!!! 15 kilotol akarok megszabdulni, nincs rajtam nagy felesleg de így érezném magam boldogbnak! Nekem bevaálna?
2008. dec. 16. 19:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Ez egyéneneként változó, hogy mennyire sikeres, illetve nehéz. Meghát ha utána valaki viszatér az eredeti életmódra, akkor nyilván nem kell csodálkozni, hogy újra elhízik. Igazából átmeneti megoldásnak mondható, mert nem állít át egy hosszútávon tartható életmódra.


Viszont itt az alapelvvel is van gond: ugyanis a lényeg az volna a diéta szerint, hogy a különböző molekulacsaládokat széválasszuk, viszont pl: a húsban nem csak fehérje van, hanem bizony szénhidrát, lipid stb is. Tehát a diéta nem választ szét, mint ahogy azt állítja, max túlsúlyba helyez bizonos anyagokat. Arról nem is beszélve, hogy semmi logkia nincs abban, ahogy a napokat egymás után rendezi (leszámítva, hogy az állítólagos sportorvosok így találták ki akiknek amúgy a nevét, vagy munkahelyét, vagy bármely egyéb adatát "érdekes módon" sehol sem említik), meg abban, hogy pl: a szénhidrátot a keményítőtől külön választja, azok ugyanis a szervezet számára oda-vissza alakíthatóak.

A másik dolog, hogy személy szerint nem látom a mögötte rejlő elvet, hogy miért is kéne szétválasztani... Nagyobb baj, hogy tudományos szemszögből hiteles információt, vagy indoklást, de még egy nyamvadt statisztikát se találtam az eredményességéről, és a háttérben zajló folyamatokról, pedig egy időben sokat kerestem. Így megkockáztatom a kijelentést, hogy ez a diéta a hatását főleg azzal éri el, hogy egézségesebb táplálkozást ír elő, kevesebb kalóriabevitel mellett, ugyanakkor a szétválasztást csak azért reklámozza, hogy el lehessen adni a jónépnek.

2008. dec. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom mennyire olvasgattal itt a fogyokura kerdeseknel es valaszoknal, erdemes lenne elolvasni oket. Tenyleg egyenenkent valtozo, valaki visszahizik utana, valaki pedig tudja tartani a leadott sulyat. Hat szerintem probald meg, miert ne? De mozogj is mellette, es ami a lenyeg, hogy a 3 honap utan megint ne kezdj el enni. Ha ugyanugy eszel majd, mint a fogyokura elott, akkor tenyleg nincs ertelme.

De, ha soha nem probalod ki, akkor honnan tudnad meg, hogy sikerulne e neked? Akik pedig mondtak hogy hulyeseg, azok lehet hogy csak azert mondtak, mivel ok nem tudnanak 3 honapig odafigyelni a kajolasra.

Proba, szerencse. En 2 embert ismerek akik lefogytak tole, de utana megint elkezdtek zabalni szinte, csak azt nem tudom hogy akkor minek fogyoztak 3 honapig. Igy tenylg ertelmetlen.

2008. dec. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Persze. Minden diéta hülyeség. De tényleg.


Azzal semmit nem ér el az ember, ha x ideig diétázik, aztán megint egészségtelenül él.


Egészséges életmódot kell folytatni egy életen át, és akkor garantáltan nem kell diétázni se. :)

2008. dec. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

A hirtelen nagy mértékű fogyás egyik mellékhatása a hirtelen visszahízás, mindegy, milyen módszerrel történt a fogyás.

Egy kiegyensúlyozott étrend és rendszeres mozgás (nem feltétlenül torna!) többet ér.

2008. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát ettől féltem:S Kipróbálom! Hátha beválik! Másba már nem nagyon reménykedek csak ebbe...
2008. dec. 16. 21:26
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Vissza fogod hízni, nem 15, hanem 30 kg-t. Nem fogod megtanulni ezzel a diétával a normális étkezés szabályait. Ha utána visszatérsz a régi kajáláshoz, rögtön jönnek vissza a kilók. 15 kg-t 3 hónap alatt normális módszerrel is le lehet adni, nem ezzel a hülyeséggel.
2008. dec. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
akkor mi lenne az a normális módszer?
2008. dec. 17. 08:09
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Az én tapasztalatom az, hogy 20 kg fogyás után egy deka sem jött vissza, pedig, már lassan egy éve lejárt a 90 napom. Az, hogy vége a fogyókúrának, nem feltétlenül jelenti azt, hogy újra egészségtelenül kell étkezni. Lehet köret helyett salátát, zöldséget enni, száraz, natur húsokat, sok gyümölcsöt, kevés édességet.
2008. dec. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Bőséges és rendszeres reggeli, kiadós és rendszeres ebéd, visszafogott és rendszeres vacsora; mindegyikhez legyen tisztes adag zöldség is. Kóla, édesség és zsíros kaják helyett gyümölcsök. Legalább fél óra napi rendszerességű mozgás, de inkább több. Esetleg valami torna sem árt, sőt. Magas vitamintartalmú (többszörös RDA-szintű) táplálékkiegészítők fogyasztása (ez egyebek mellett csökkenti az édesszájúságot is). Sok ivás - lehetőleg ásványvíz, vagy ásványvízzel kevert 100%-os gyümölcslék.


Dióhéjban ennyi. Erre szokj rá egy életre, és elfeljtheted a súlyproblémákat - valamint a későbbiekben sem kell aggódnod érelmeszesedés, szívinfarktus, rák és más hasonlók miatt.

2008. dec. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
De igazunk van, mert nem diétázni kell, hanem sportolni és normálisan táplálkozni.
2008. dec. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!