Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit jelent az apai jogokrol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent az apai jogokrol valo lemondás?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Az apai jogokról csak úgy nem lehet lemondani ha csinált egy gyereket felelős érte és ezt nem lehet csak úgy lefújni.
2010. júl. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
le lehet mondani és le is mondott...csak nem tudom hogy mit is jelent pontosan visszafordithato v sem ...stb
2010. júl. 9. 20:32
 3/14 anonim ***** válasza:
nem veszi a nevére, nem fizet gyerektartást
2010. júl. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Megszűnt a tartási kötelezettsége.
2010. júl. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Azt, hogy jogilag nem az apja a gyereknek. Nem jár neki láthatás, de nem kötelező gyermektartást sem fizetnie. Semmibe nincs beleszólása, mivel a gyerek jogilag már nem az övé. Akkor szokták ezt csinálni, ha véletlen becsúszik a baba, a nő megtartja, holott a férfi nem akarta, aztán fizettetné a gyerektartást. Na ez esetben jogos, más esetben, főleg ha egy kialakult apa gyermek kapcsolatról van szó, akkor undorító dolog.
2010. júl. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszi mkinek.a nevén van a gyerek csak már ugye joga nincs.ez visszaforditható később?ha mégis igényt tart rá van esélye?és a gyerek ilyen esetben örörköl az apa után?
2010. júl. 9. 20:42
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem nem visszafordítható. Lemondott a gyerekéről, mostmár viszonlátás. Örökölni sem fog utána, mivel jogilag semmi közük egymáshoz. A jogi részéhez nem értek, de szerintem tényleg nem visszafordítható. Vagy van erre esetleg valami súlyos indoka? Mert ez esetben talán. Szokott itt válaszolni egy nagyon jó fej ügyvéd, mindig oda is írja, hogy "egy ügyvéd", ő biztosan tudna rá válaszolni :)
2010. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nagyon hosszu és bonyolult hogy miert tette és mivel csak ismerősük vagyok nem igazán tudok részleteket egyik féltől sem.nagyjábol én is igy tudtam a dolgokat az örökségről azt tudtam h mivel a nevén van igy örökölni fog a gyermek.
2010. júl. 9. 21:00
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja, én azt hittem te az anyuka vagy. Elképzelhető, hogy létezik olyan kitétel, hogy nyomós okuk volt rá, bár az meg csalással támogatáshoz jutás, szóval nem tudom.
2010. júl. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én már nagyon sok helyen hallottam és olvastam, hogy az apai elismerő nyilatkozat nem visszavonható. Meg amikor az én fiam apja tett ilyen nyilatkozatot, akkor is elmondták.

Ezt a lemondás dolgot meg úgy tudom, hogy nem lehet ilyen egyszerűen. Gyerekről lemondani csak egy másik személy javára lehet (mármint nem az anya javára, hanem ha férjhez megy az anya pl., akkor az apa lemondhat az új férj javára). De ebben nem vagyok biztos.

Na mindegy, ha lemondott a jogairól (amit nem tudom pontosan, hogy csinált), akkor elvileg se jogai, se kötelezettségei nincsenek a továbbiakban a gyerek felé.

2010. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!