Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válunk a férjemmel 17 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válunk a férjemmel 17 év házasság után. A szülei házában éltünk, ahol kialakítottunk magunknak egy lakást. A nevünkre semmi sem került ebből hivatalosan. Mivel nekem kell mennem, így teljesen üres kézzel távozom. Lehet követelésem a házból?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha házasság alatt szerztétek,ugy értem együtt alakitottátok ki stb akkor lehet.Ha minden házassság előtti (tehát a készbe ültél bele bocs ez nem sértés nem tudom máshogy fogalmazni) akkor ugy tudom nem.
2010. jún. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg hogy a neveden van e hanem az hogy a házasság alatt a te pénzedből is ment a lakrészre igy jár neked belőle.
2010. jún. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod bizonyítani, mennyi pénzetek van benne, annak a fele jár. De gondolom, nem őrizgettétek a számlákat...
2010. jún. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jártál dolgozni? Van kereseted? Mert akkor biztos hogy fizettél be egy csomó dolog megvásárlásakor...


Ha nem akkor kitesz egy fillér nélkül.


Egy komoly nő nem is megy bele egy ilyen kapcsolatba.

Én a te helyedben gyűjtöttem volna lóvét amiről nem tud.

Mert ilyen könnyen lehet 40 évesen asemmiből indulni.

Itt csak a férjed gazdagodott, méghozzá belőled:S


Fizessen ki. Biztos van benne munkád is rendesen.

2010. jún. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

HA van a nevedre számla a beépitett anyagokból, akkor igen.

Gondolom, nincs ilyen.

Miért hagytad magd igy átverni???

2010. jún. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mér lenne átverve? A ház nem az övé, hogy kapná meg? Ez nem így működik. Természetesen ha a felújítási vagy építkezési költségekben benne voltál, tehát adtál bele pénzt, akkor annak a fele jár, de a ház felét nem fogod megkapni, az a szüleié. Csakis és kizárólag azt amit beleadtál, és ez így van rendjén. 17 év alatt csak történt felújítás, vagy bármi, na ennek a költségnek a fele a tiéd.
2010. jún. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért lett átverve, mert a lakrészt ők alakitották ki, és benne van az ő pénze is. Azonban mivel ezt lehetetlen igazolni, ezért egy fityinget nem fog kapni. Természetesen senki nem irta (a kérdező se), hogy a ház felét szeretné, csupán valamennyit abból, amit a férjével beletettek...
2010. jún. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Tulajdonjogi igényed nem lehet, de pénzkövetelés iránti ún kötelmi igényed igen.

És - természetesen - nem kellenek számlák a nevedre, szakértőt fognak kirendelni (ha kéred, csak kérelemre), aki meg tudja állapítani, hogy az együttélés alatti beruházás mennyibe került.

Ennek a fele jár neked, mert közös gazdálkodásból származik.


Ezt az igényt azonban elő kell terjesztened a bíróságon, így nem árt helyesen és jól megfogalmazni és számokkal is alátámasztani.


egy ügyvéd

2010. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!