Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Feleségemtől kaptam egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségemtől kaptam egy válási papírt amivel ügyvédhez fordult. Amit nem igazán értek azért is mert nincs gyermekünk és közös vagyonunk sem . Két hónap után szét is mentünk úgy tudom ehez nem is kéne ügyvéd?

Figyelt kérdés
A másik kérdés hogy követelhet e bár mit is? Eltartást?
2018. szept. 2. 11:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát öszintén szólva nem csodálom, ha válni akar egy ennyire buta valakitöl!

Ha össze vagytok házasodva, akkor természetesen hovatalosan el is kell válnotok.

Ügyvéd akkor kellhet, ha valamiben enm tudtok megegyezni.

Követelni csak azt tudja, ami az ö külön vagyona volt a házasság elött, amit a házasság alatt örökölt, illetve ha valami nagyobb dolgot vettetek, annak fele értékét.

A magyar törvények szerint asszonytartás (eltartáss) nincs, csak egész kivételes esetekben, ez nálatok kizárt.

2018. szept. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

30ezer az illeték

Off: miért valtatok el ilyen hamar?

2018. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
hát ez nem ilyen egyszerű 2010 ben vettem el és most adta be csak a válópert nekem sajnos orvoshoz korházba kellet mennem 3 hónapra így megszakadt minden
2018. szept. 2. 11:24
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
hát a nők már csak ilyenek, ha nem vagy elérhető vagy lesérülsz, akkor keres 1 másikat, mert neki jár a boldogság. nem követelhet semmit, azért a bírónak is van (talán) csöppnyi esze
2018. szept. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros. 2010 óta éltek külön, és most adta be a válàst?

Vagy 8 éve együtt éltetek, és 2 hónapja külön?

2018. szept. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"A magyar törvények szerint asszonytartás (eltartáss) nincs, csak egész kivételes esetekben, ez nálatok kizárt."


SEMMILYEN esetben nincs "feleség tartás". Bizonyos ritka esetekben a volt házastársat tartás illetheti meg, de ez nemtől függetlenül van.

2018. szept. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nincs is ezzel baj a hölgyekkel sem! természetesen én is válni akarok csak nem értem hogy miért kell ügyvéd valamit csak szeretne
2018. szept. 2. 11:39
 8/15 A kérdező kommentje:
2 hónapot voltunk együtt amint írtam is fentebb hogy korház lett belőle
2018. szept. 2. 11:41
 9/15 A kérdező kommentje:
Mért butázol mikor leírtam hogy semmi közös nincs! egyikünk se vitt a házasságba vagyont és nem is vettünk semmit . megegyezésről?! mire? nem mindenki ért a joghoz attól még nem buta de azért köszönöm hogy írtál
2018. szept. 2. 11:45
 10/15 anonim ***** válasza:
Gondolom azért ment ügyvédhez mert ő is járatlan a jogban és találgatások helyett inkább szakemberre bízta a dolgot. Ha meg kaptál papírt abban benne van mit akar. Ha akar egyáltalán valamit a váláson kívül.
2018. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!