Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Feleségem kitehet-e abból a családi házból amit szüleitől kapott "ajándékba"?
A ház egy családi vállalkozás keretében épült, majd feleségem tulajdonába került házasságunk első évében.
Házassági szerződés az ingatlanra nincsen. Ikerbabáink vannak, jelenleg két és fél évesek. Imádom a gyerekeimet a válásig nem akarok elköltözni!
Köszönöm a választ!
Igen, a családi ház a házasságkötésünk után került a tulajdonába a szülei családi vállalkozásából, számomra ismeretlen jogcímen. A ház az ő vagyonukból épült, de bőségesen van benne olyan jellegű munkám, amivel az építési költségeken akartunk spórolni, és mondván én is meg tudom csinálni.
ha teszemazt ajándékba kapta az ingatlant, akkor kérhetem legalább az általam elvégzett tevékenységek ellenértékének megfizetését?
Köszönöm a megtisztelő "jöttment" minősítést, annak aki így látja a dolgokat, nem nyitok vitát ez ügyben, mert nincs értelme úgy minősíteni valakit, hogy azt nem ismerjük igazán.
Az építkezés során én mindent megtettem, fővállalkozó ide vagy oda, bizony volt sok tennivaló, amit egyik napról a másikra el kellett végezni a ház körül, nembeszélve a vállalkozók utáni apróbb-cseprőbb munkálatokról...amit természetesen a kedves szülők nem hajlandók elismerni...mert a kislányuk álldogált naphosszat az építkezésen...
Nem akarom "lenyúlni a fele vagyont, hiszen azzal a gyermekeimmel is rosszat tennék, de ahhoz hogy némikép új életet kezdhessek, kellene egy minimális tőke.
Megtakarításom nincs, mert az én fizetésemet hónapról hónapra a napi normákra fordítottuk, és a gyermekek (ikrek) születése utáni költségek ellenértékének megteremtése sem volt egyszerű... közben kiderült hogy kedves párom saját megtakarítási betétszámlát nyitott magának...
Először is, amit az ingatlanra fordítottál ÉRTÉKNÖVEKEDÉS szinten a tiéd (egy beépített tégla 100 Ft, a beépített téglával az ingatlan értéke 200 Ft-ot nőtt, akkor téged 200 Ft illet meg.) Amennyiben ez állagmegóvás volt, akkor más a helyzet.
A lényeg: fogj egy papírt, és kezdd el összeírni, hogy mi az amit megcsináltál, és annak mennyi lehet a piaci értéke. Erre még szükséged lesz.
Az ingatlan nem közös vagyon, még ha a házasság alatt szereztétek akkor sem. Valószínűleg ajándék lesz, de lehet, hogy adás-vétel. Ha adás-vétel, jobban jársz, ha ajándék, akkor marad a papíros meg az összeírás...
A feleséged házasság alatt nyitott betétszámláján halmozott összeg viszont KÖZÖS vagyon - hacsak nem tudja igazolni, hogy saját különvagyonából takarított meg. Ha a fizetését "spájzolja", akkor annak a felére igényt tarthatsz.
Egy ilyen helyzet amúgy soha nem pereskedéssel oldódik meg. Tényleg le kell ülni, és el kell mondani, hogy ők mit akarnak, te mit szeretnél. Aztán megpróbálni közös nevezőre jutni - ami sokszor tényleg nehéz.
Köszönöm a hozzáállást, teljesen korrekt!
Az életemet ennek a kapcsolatnak szenteltem, nem én vagyok az aki megcsal és a hazudgságerdőben már maga is eltéved...
Ebből a nézőpontból, vizsgálva, egy házasságban is annak kell érvényesülni hogy akié a vagyon, az mindent megtehet?, mégha nem is ő dolgozott meg érte...
Hát nem! A házasság az nálam mást jelent, nem én vagyok és remélem leszek az a személy, aki az elmúlt 10 évben mindent eltűrt, önzetlenül segített, most meg kisemmizi a kicsapongó életét élő feleség....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!