Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hány tárgyalás egy gyors válás?
Amennyiben meg tudtok közösen egyezni ezekben a kérdésekben és a keresetlevélben is ezt tudjátok rögzíteni, akkor igen, természetesen.
Én is így váltam, gond nélkül, nyugodtan, higgadtan, normálisan- Budapesten.
A keresetlevél beadásától számított 4 hónap múlva jogerős volt a válás úgy, hogy volt egy év végi leállás is a bíróságokon is és a mi lakóhelyünk szerint illetékes bíróság is inkább a leterheltek közül való.
A ptk változása óta egyébként a bíróság azt és csak azt tárgyalja, amiben ti kéritek, különben helyben hagyja a ti megállapodásotokat (nyilván, ha az nem jogsértő vagy különösen hátrányos egyik félnek stb.)
Szóval ha eleve úgy mentek oda, hogy a sarkallatos kérdésekben meg van az írásbeli megegyezés, akkor teljességgel lehetséges a 2 tárgyalás.
(amiről érdemes írásban közösen megegyezni:
- gyermekelhelyezés
- láthatás pontos módja, ideje, gyakorisága (tényleg leírva, nem ilyenekkel, hogy "igény szerint" :)
- szülői felügyeleti jog kérdése
- gyermektartás pontos összege és/vagy %-a a nettó jövedelem arányában
- közös vagyon és kötelezettségek felsorolása és megosztása, esetleges vagyonleltár
- közös vállalkozás, üzleti érdekeltség további sorsa, ha van
- esetleg perköltség megosztása
- egyéb követelések (tartási, közös ingatlanból elköltöző tulajdonosfél lakáshasználati stb.)
Jó, ha van a közös ingatlanról 30 napnál nem régebbi tulajdoni lap, házassági anyakönyvi kivonat és a gyerek(ek) születési anyakönyvi kivonata(i)- ha nincs meg, akkor be lehet szerezni 6.600, illetve 2.200 Ft-os illeték ellenében előre is.
1. válaszoló vagyok.
Nem kell két eljárás a gyermekelhelyezésre és a vagyonközösség megszüntetésére, sőt, általában egybe szokott menni, egy keresettel (és ha meg tudtok egyezni mindkét fő témában, nem is értem, miért ne lehetne)
..az ügyvéd butaságokat beszélt.
Ja nem is- ha neki kétszer kell fizetni a keresetlevelek megírásáért és az esetleges perképviseletétrt, akkor jó, hogy ezt mondja :)
Egyébként két normális, megegyezésre hajlandó, írni-olvasni-értelmezni közepes szinten legalább tudó felnőtt embernek még csak a jogi képviselőre sincs szüksége.
A neten fenn van mindig a hatályos joganyag, iratminták- és a bíróság nem az alakiságon fog fennakadni, hanem a leírt tartalmat értékeli.
Simán meg lehet írni egy keresetlevelet otthon is word-ben és ha bizonytalan(ok) vagytok akkor a ww.birosag.hu oldalon ki tudod keresni, hogy a lakóhelyetek (utolsó közös lakhelyetek) szerinti elsőfokú polgári ügyeket tárgyaló bíróságon mikor van az ún. panasznapi ügyintézés.
igaz, hogy sorban kell állni, de ingyenes jogi tanácsot kaphatsz és a kezelőirodán át is nézik, hogy a beadandó keresetlevelet tartalmilag és formailag is megfelelő-e, szívesen segítenek.
Minden jót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!