Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit csináljak? Augusztus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Augusztus végén vége lett a kapcsoltunknak a párommal, van egy közös gyerekünk, akik 20hónapos. Mióta elment gyerektartást nem fizet, már3 hónapja nem is látogatja gyereket.

Figyelt kérdés
Igaz hivatalos papírunk nem volt arról, hogy együtt élünk, de a kisfiunkat a nevére vette. Visszamenőleg megigényelhetem a gyerektartást? Ha igen akkor ennek mi a menete?Tudom,hogy elhanyagoltam ezt az egészet,de szóban megállapodtunk januárban hogy minden hónap 15-ig fizet nekem. Na mármost azóta is adja a pénzt a kisfiára.
2010. ápr. 11. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapra igényelheted visszamenőleg. Menj be a bíróságra, ott van kijelölt panasznap, amikor segítenek, hogy mi a teendőd.
2010. ápr. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Sosem értettem az ilyen szülőket:(Szomorú dolog ez...az a kicsi nem tehet semmiről...te pedig egyedül vagy vele...de biztosan megtalálod a "másik feledet" én hiszek a második esély erejében!!!

Egyébként,hogy válaszoljak is a kérdésedre az ELSŐ hozzászolónak teljessen igaza van....egy kis papírmunka meg utánnafutkozás és TE is eltudod intézni majd a bíróság behajtja rajta ,(fizetése 30%.-ig letilthatja) és lehet azután már elgondolkodik azon,hogy rendessen fizessen!

Minden jót nektek!:-)

2010. ápr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!


Adok neked egy linket, légyszives nézd meg hátha segitségedre lesz.

[link]


Sajna nem nagyon tudok segiteni én is ebben a cipőben járok. Most probálok utánajárni dolgoknak. De ha megtudok valamit akkor igérem megosztom veled. Olvasgattam a neten sajnos azt kell hogy mondjam elég siralmas a helyzet minden felé. De legyünk pozitivak lehet hogy pont nekünk rendben lesz minden :) .


(elvált, két kicsi lányát egyedül nevelő apa vagyok)


Szép napot!

2010. ápr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


természetesen, kérheted a gyermektartásdíjat ugyanúgy, mintha házasok lettetek volna (a gyermek szempontjából ez egyáltalán nem számít), kereseti kérelmet kell benyújtani a bírósághoz 3 példányban erre vonatkozóan.

Tárgyi költségfeljegyzéses, tehát előre nem kell fizetned semmit.


Sajnos, a jelenlegi szabályok szerint csak 6 hónapra visszamenőlegesen tudod az igényt érvényesíteni.


egy ügyvéd

2010. ápr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!