Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Elköltözhetek-e otthonról albérletbe válásnál hátrányok nélkül? 2 gyerek,15 év házasság, közös ház.
Figyelt kérdés
Be van adva a válókereset, de egy házban lakunk.Legszívesebben elköltöznék, mert fagyott a levegő.Veszekedés nincs, közös megegyezéssel válunk. Nem tudom mikor mondják ki így is a válást, és hogy maradjak-e, vagy jobb lenne albérletbe költözni a válás kimondásáig. A közös házat áruljuk, de nincs komoly vevő.Érhet hátrány ha elköltözök? A gyerekek a nejemnél lesznek elhelyezve.2016. febr. 1. 20:08
1/9 anonim válasza:
Nem érhet hátrány mert közös vagyon,maximum akkor érhetne,ha magadnak szeretnéd ítéltetni a gyerekeket,abban az esetben lehetne hátrány,hogy elköltöztél nélkülük,de mivel ez nem opció,így nem kell aggódnod.
2/9 anonim válasza:
Egyáltalán nem, sőt... a válópernél van olyan kérdés, hogy mikor szakadt meg az életközösség, és ha már nem éltek együtt, akkor kevésbé akarnak kibékíteni. Gyerekkel amúgy is mindenképpen 2 tárgyalás lesz.
3/9 anonim válasza:
Szerintem érhet, lásd lakáshasználati jog
4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A neten két dolgot találtam, az egyik a lakáshasználati díj és a többlethasználati díj. Az első nem érint. A többlethasználati viszont igen. Ez azt jelenti, hogy ha elköltözök, akkor megillethet egy konkrét pénzösszeg, ami a régi lakás használatának kompenzációja albérletbe költözés esetén. Nem szokás ilyet kérni, de Ptk. lehetőséget adna rá, és a bíróságnak meg is kell ítélnie, ha kérem. Persze nem akarom én sem kérni, mivel békésen válunk, nem haraggal. Nem veszekedünk. Hátrány nem érhet ezek szerint.
2016. febr. 2. 19:58
5/9 anonim válasza:
A gyerekek jogán megkaphatja a kizárólagos lakáshasználatot is, ha esetleg ezt mégis kérné. Én nem javaslom az elköltözést.
6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! Megkaphatja, de azzal nem járna jól. Ugyanis a kizárólagos lakáshasználat ellentételezését ki kellene fizetnie nekem minden hónapban. Vagyis ha a közös házat a gyakorlatban mondjuk 100e/hó bérleti díjban ki lehetne adni, akkor nekem kellene fizetnie havi 50 ezret. Ha a bíróságtól kérjük az ingatlan közös tulajdonának megszüntetését, akkor egy összegben ki kellene fizetnie az érték felét, vagy ha köteleznek a távozásra, akkor a fentebb írtak szerint ellentételezést kellene fizetnie az ingatlan eladásáig. Persze ha önként megyek el, és nem akarnék már visszajönni a közös lakásba, akkor ez az ellentételezés nem jár. Ezért kérdeztem, hogy mi a bírói gyakorlat? Hátrányba kerülök valóban? Ha szerződésbe foglaljuk, hogy megegyezünk és én elhagyom a közös ingatlant, albérletbe megyek, akkor is saját magammal tolok ki, ezt tudom. Tehát maradnom kell, amíg ezeket a feltételeket nem írjuk le pontosan megállapodásként és nem adjuk be a bíróságra. Kompenzálást kell kérni, hogy elköltözzek. Ez lehet a tartásdíj nem fizetése erre az időszakra, ami a kompenzációt jelenti. Jogászok, jól mondom?
2016. febr. 4. 19:21
7/9 anonim válasza:
Nem 50 ezret, csak 1/3-ad díjat (két gyerekkel számolva). Tehát 100 ezerrel számolva havi 17 ezer.
8/9 A kérdező kommentje:
Tisztelt 7-es!
Nem 100 ezer / 3 = 33 ezer?
2016. febr. 17. 15:50
9/9 anonim válasza:
Nem, mert a fele az övé (ha jól értettem).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!