Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Milyen lehetőségek vannak a közös tulajdon megszűntetésére?
Ha az asszony a házban akar maradni akkor oda kell neked adnia a ház piaci értékének a felét .
Az árverés azért nem jó ötlet mert nagy valószínűséggel ott jóval ár alatt fog elkelni a ház.
Ha nem tudtok megegyezni,akkor a bíróság fogja az árverést elrendelni.
A gyerektartás a gyereké,azt a házzal nem fizetheted ki.
Nem írod a részleteket,de gondolja a nejed végig:
Ma ér a házatok 10 milliót.A gyerektartást még 10 évig fizetned kell.Időközben a ház értéke változik,feltehetően lefelé,az amortizáció miatt.Hogyan számoljátok el akkor a "vételárat"?
A másik dolog: a gyerektartás összegét a fizetésed X %-ban állapítják meg.A fizetésed is változhat 10 év alatt,keresheted a többszörösét a jelenleginek,de lehetsz munkanélküli,esetleg tartósan beteg,és nem tudsz fizetni semmit.
Az elszámolás lehetetlen lesz.A te tulajdonjogod pedig addig marad a házon,amíg a vételárat nem fizeted ki teljes egészében.
Pereskedés vagy megegyezés. Per esetén szakértő megállapítja az értéket, majd a bíró azt, hogy ebből kire mennyi jut. Ha ezen az értéken nem tudjátok kivásárolni egymást, akkor árverés.
Megegyezés esetén a lehetőségek száma végtelen. Ehhez általában mindkét félnek engedni kell egy kicsit, de sokkal gyorsabb, olcsóbb a folyamat. Mivel kevés volt házastárs tud saját maga szót érteni, ezért érdemes közvetítőt, mediátort fogadni, aki levezényli az egyezkedést. Kb. az esetek 80%-ban hatásos és megegyezés születik. Ha pedig nem, az néhán yhéten belül kiderül és akkor még mindig lehet évekig pereskedni.
Kedves Kérdező!
Az árverés sorrendben a legutolsó megoldás, ha más nincs és másképp nem rendezhető a kérdés.
A közös tulajdon megszüntetésénél a törvény sorrendet állít fel. Ha természetben nem sikerül megosztani a közös tulajdont (a legtöbb esetben így van), akkor valamelyikőtök magához válthatja a másik részét.
Ezt javasolnám.
egy ügyvéd
Kedves utolsó!
A közös tulajdon perrel történő megszüntetése esetében a magához váltás egy sorrendileg a közös értékesítést megelőző mód. Csak akkor lehet áttérni egyik módról a másikra, ha az előző meghiúsult.
A kérdező azt írta, hogy ő szívesen magához váltaná a felesége részét, nos, perben ezt az igényét tudja érvényesíteni; a bíróság megítélheti - ilyen kérelem esetén -, hogy fizesse ki a másik felet.
Ez esetben a feleség tiltakozásának nem sok jelentősége van, pervesztes lesz a perben.
Remélem, el tudtam oszlatni a kérdőjeleket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!