Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen tanáccsal szolgálhatnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen tanáccsal szolgálhatnék barátnőmnek? Nem mer lépni!

Figyelt kérdés

Hosszu lesz,de kérlek segítsetek mit tanácsolhatnék esetleg hogyan segíthetnék neki.

Először is bár sok hibát elkövetett nála önzetlenebb,kedvesebb embert,anyát nem ismerek,nem is értem,hogy bírja még,gyerek korunk óta ismerem,mindent megbeszélünk,de ebbe nem igazán merek tanácsot adni neki.

15 éves volt mikor meghaltak a szülei.

utána nem sokkal lett egy kapcsolata amelyből házasság és két gyermek született,de 10 év után elváltak.nem volt.vita,nem volt harcoskodás,szép csendben megegyeztek mindenben.

Időközben a testvére eladta a szülői házat (bonyodalmas,hogyan,nem irom le),de oda a válás után nem tudott hazamenni,albérletbe költözött.

2 évvel később uj kapcsolata lett,ugy tűnt az uj ember elfogadja a gyerekeket és forditva is.A baratnőmhöz költözött. 1,5 év mulva lett egy közös lányuk na és itt indult az első nagy lavina...a párja nem sokkal ezután rossz társaságba keveredett,inni kezdett,egyre.durvább lett majd egy idő után már pénzt sem adott haza,de barátnőmet sem engedte rendes helyre dolgozni menni.Így baratnőm egy ismerős "jóvoltából" bekerült a testét pénzért árulók közé csak,hogy eltarthassa a családját(nem utcára ment,neten keresztül beszelt meg mindent). ezt az akkori párja tudta,volt alkalom mikor bnőm sírva hívott fel ordit vele a párja,mert hazafele menet "munkábol" nem vitt neki alkoholt,nekiesett hogy képzelte stb.

Egy közös barátunk temetése napján megismerkedett egy férfival akibe beleszeretett,aki "kimentette" volt párja mellől.(1-2x még zaklatta,utanuk ment stb,de azóta sem hallott felőle)

uj alberlet,uj elet...hitte ő...3 évig egész jól megvoltak,aztán jöttek az ikrek...bár nem.szerette volna hisz így is elvált,2 apa 3 gyermek,de párja rávette minden rendben lesz ő pedig mivel szerette és hálás is volt amiért elhozta az előzőtől igy megnyugodott.Csak aztán a jelenlegi párja elkezdte kihasználni,bnőm hordta nap mint nap a téli tüzelőt haza,mert párja alkalmi munkákból élt a gyerekek óta,haverokkal inni,bulizni járt,a nagyokat amennyire tudta elszigetelte az anyjuktol es a tesvereitol,megalazoan,lebecsmerloen beszel veluk,roluk.kijart bnom bodzazni,dioszezonba is.bnom nem.egyszer nehezmenyezte ezt a viselkedest,eleinte csak kerte ne legyen ilyen veluk,menjen rendes helyre dolgozni,ne igyon,mellozze az ilyen haverokat a gyerekek mellett.egy.idore ugy tunt talan rendbejonnek,de csak par honapig tartott.a helyzet mar ugy elmergesedett,bnom mellol mindenkit elmart a parja,csak en maradtam meg mellette,engem nem.tudott elijeszteni,teljesen elszigetelte,volt,hogy duheben bar tudta rosszul teszi nekiugrott parjanak amikor a nagyobb gyerekeit bantotta (hajanal fogva,emelte fol a kislanyt,tepte a fuluket hogy mar sebes lett,a szajukat ranyomta a fogukra hogy az mar verezzen) es folyamatosan megalazoan beszel veluk.ezek hatasara a 2 nagyobb egyre rosszabb lett(loptak,gyujtogattak) bnom el akarta zavarni,de megfenyegette hogy elveszi tole a gyerekeket ha nem marad vele igy nem tett bnom semmit,szulei halala ota csak a gyerekeiert el.egy hettel ezelott meglatta a parja hogy mg mindig beszel velem es elhagyta oket mert megvedett mert en mellette allok es mondta neki hogy engem mar nem marhat el.a kozos gyerekeik lassan 2 evesek lesznek.

a parja azt akarja hogy kozos neveles legyen (1-1 het nala egy anyanal),de bnom nem ment bele es mivel fel hogy ennek fenyeben nem.is hozna vissza a parja igy el sem engedte vinni.azota fenyegetozik a parja hogy elveszi tole a gyerekeket igy vagy ugy de nem hagyja hogy vele maradjanak a gyerekek.bnom retteg most azon van konyorog parjanak hogy menjen vissza hozzajuk,de az nem akar (egyenlore gondolom).

tudom hibas a bnom is,de mindig tisztak a gyerekei,a lakas nem a legjobb allapotu,de azt is tisztan tartja,a nagyok atlagos tanulok (3-4es).

szeretnek neki segiteni,de nem tudom hogyan.irjatok.legyszi tanacsot,nagyon rossz idegi allapotban van.bnom,fel a parja haragjatol.koszi,hogy elolvastatok.


2015. júl. 14. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom őket,remélem előbb-utóbb minden rendben lesz. Tarts ki mellette,hiszen biztos nagyon sokat jelentesz neki!

Esetleg családsegítőhöz lehetne elmenni,illetve a területileg illetékes védőnővel lehetne beszélni,aki segíthetne eljutni a megfelelő intézményhez,pl a gyerekek védelembe vétele,illetve anyaotthonba jutás ami most hirtelen eszembe jut.

2015. júl. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

a parja elvitt minden butort amit a barataitol kaptak(mosogep,szekrenysor,mosogatotalca,feldarabolt lecek tuzelonek,kalyha stb).ruhajuk eteluk mindig van,meleg etelt is naponta foz. par napig nem tudott mosni csak de van kolcsonbe nala mosogep azota,tiszta.ruhajuk igy van. jatek keves de az is van azert.

ezeket csak azert irtam le,mert ha esetleg pereskedes lenne megis,akkor kerdes talan,mennyi eselye van ellenuk? (ugyanis anyosa es a testvere mellette allnak,naluk is lakik a parja eleg penzesek/nem.gazdagok,de ott akarmit megkaptak a kicsik es sok jatek,ruha is van nekik ott amit az anyosaek.vettek)

koszi minden tanacsot amit irtok

2015. júl. 14. 18:26
 3/8 Bence_ ***** válasza:

Barátnőd Menjen el pszichológushoz.

Változzon meg mert ameddig ilyen marad ugyan ezeket a köröket fogja futni.

2015. júl. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

volt a sz¨šlei hal¨˘la miatt,menne most is de nincs kire bizni a gyerekeket.¨Śn szabadnapjaimon ha ugy esik hogy menne akkor tudn¨Śk r¨˘juk vigy¨˘zni de ha nem akkor sajnos nem tudok mert egy szakba j¨˘rok dolgozni,nappalra.

egy¨Śbk¨Śnt meg ne haragudj meg de nem kimondottan erre ir¨˘nyult a k¨Śrd¨Śsem ¨Śs ha k¨Śrhetlek magyar¨˘zd el nekem miben kellene neki v¨˘ltoznia azon kiv¨šl,hogy nem lesz mostan¨˘ban senkije ezek ut¨˘n.?!

mert j¨Ž anya,mindent ami t0“2le telik megad a gyerekeinek ¨Śs ¨Śn majdnem minden nap l¨˘ttam 0“2t t¨Ślen is dolgozni otthon,h¨˘t t¨Śnyleg komolyan mondom f¨Śrfiakat meghazudtol¨Ž er0“2vel ¨Śs m¨Ždon elv¨Śgzi a f¨Śrfi munk¨˘t is.0‡7n mondjuk att¨Žl f¨šggetlen,hogy ugy gondolom meggondolatlan volt egyes dolgokban n¨˘la er0“2sebb ¨¨s a gyerekei¨Śrt kitart¨Žbb n0“2t m¨Śg nem l¨˘ttam ¨Śs ezt nem csak az¨Śrt irtam mert a bn0“2m hanem mert ezt l¨˘tom.

2015. júl. 14. 20:00
 5/8 A kérdező kommentje:

volt a szülei halála miatt,menne most is de nincs kire bizni a gyerekeket.én szabadnapjaimon ha ugy esik hogy menne akkor tudnék rájuk vigyázni de ha nem akkor sajnos nem tudok mert egy szakba járok dolgozni,nappalra.

egyébként meg ne haragudj meg de nem kimondottan erre irányult a kérdésem és ha kérhetlek magyarázd el nekem miben kellene neki változnia azon kivül,hogy nem lesz mostanában senkije ezek után.?!

mert jó anya,mindent ami tőle telik megad a gyerekeinek és én majdnem minden nap láttam őt télen is dolgozni otthon,hát tényleg komolyan mondom férfiakat meghazudtoló erővel és módon elvégzi a férfi munkát is.Én mondjuk attól független,hogy ugy gondolom meggondolatlan volt egyes dolgokban nála erősebb ès a gyerekeiért kitartóbb nőt még nem láttam és ezt nem csak azért irtam mert a bnőm hanem mert ezt látom.

2015. júl. 14. 20:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, az a jó anyák ismérve, hogy sorra potyogtatják a gyereket minden jöttmentnek, prostituálódnak, hagyják hogy az új apukák verjék a "régi" gyerekeket... persze. Mondd meg a barátnődnek, hogy amennyiben nem engedi elvinni ennek az utolsó alaknak a saját gyerekeit láthatásra, ha az illető a Gyámügyhöz fordul, egy ilyen húzásért simán elveszik tőle az ikreket, a prostitúció miatt meg az összes többit. És tudod mit? Jobb is lenne az a gyerekeknek. Szeretni nem így kell, ez egy önző szuka, aki máris alaposan tönkretette mind az 5 kicsi életét, többet már ne ártson nekik!
2015. júl. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,talán nem olvastad figyelmesen el a leírtakat.tudtam volna többet is írni a helyzetről,de így az alapokat leírva is hosszú lett.

Irtam,nem tehetett rola,hogy arra kényszerült,hogy eladja magát.Nem Te láttad szenvedni miatta,nem kell rögtön rossz embernek leírni őt.

A másik,hogy a gyerekei imádják az anyjukat,gondolod ez véletlen?Ha olyan rossz anya,akkor miért is ragaszkodnának annyira hozzá?

Nem hagyta,hogy bántsa őket,kilépni nem mert a kapcsolatból a kicsik miatt!

És azt sem mondta senki,hogy nem engedi hogy az apja lássa a kicsiket!Meg sem fordult a fejében elszakítani tőle őket,csak azon volna,hogy megtalálja mindenkinek a legjobb megoldást!

Azért mert néhány mondattal ismertettem a lényeget még nem lenézni kell őt,aki látná akár példát is vehetne jó néhány dologban tőle.

Pár hónapja láttam egy írást egy nőről,2 gyereke volt,már annyira eladosodott,hogy a vegrehajto elvitte a butorait,csak a gyerekei ágyait hagyta meg.arverezni akartak a lakasukat es rakenyszerult h "eladja" a testet,mert nem.birja anyagilag.nos akkor rola mi a velemeny?o is egy sz...r anya,rossz ember?

2015. júl. 14. 23:08
 8/8 mi a fene ***** válasza:
anyaotthon !aztán tanuljon a saját hülyeségéből !
2015. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!