Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Élettársammal 5 éve élünk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élettársammal 5 éve élünk, most külön válunk. Mire van jogom?

Figyelt kérdés
Élettársammal 5 éve vagyis juliusban lessz 5 éve,hogy együtt élünk! Most azonban szét megyünk,de ő kijelentette,hogy még júniusban költözzek el! Nem veszekszünk,csak úgy gondolom,hogy attol fél,hogy esetleg 5 év után, többre van jogom,mint amennyit ő akar adni (vagyis semmit),és ezért akar előbb megszabadulni töllem.Van egyáltalán jogom kérni valamit, vagy csak azt amit közösen szereztünk,vagyis annak a felét kaphatom meg?
2010. márc. 3. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amit közösen vettetek annak a fele a Tied.Ami az élettársadé volt( pl lakás, autó) abból semmi se jár, és ez nem függ az együttélés időtartamától
2010. márc. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bonyolult bizonyítási procedúrának nézel elébe, ha haraggal váltok el, nem tudtok megegyezni, és te többet akarsz kapni, mint amennyit magától is ad.


Először is, életvitelszerűen kell, hogy együtt éljetek.


Például az állandó lakcímed ott van, hol az övé? Tanúkkal is igazolni tudod, hogy mikor "kezdődött" az az 5 év? Stb. Ezért mondom, hogy nem egyszerű az ilyen helyzet.

2010. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok tölle elvenni semmit!Szeretem! Csak az fáj hogy minél előbb megakar szabadulni töllem.Igen,egy lakcímen vagyunk bejelentve,vagyis az ő lakásában lakunk.Ma hallottam,azt,hogy ha eltelik 5 év,akkor van valamennyi jogom,ebböl a lakásbol!Mondom,nem akarok semmit elvenni tölle amihez nem járultam hozzá,csak választ szeretnék kapni,hogy tényleg attol fél,hogy elveszek tölle valamit? Ezért sürgeti,hogy elmenjek?
2010. márc. 3. 17:22
 4/13 anonim ***** válasza:
Még ha össze lennétek házasodva, akkor se járna neked semmi az ö saját tulajdonából (ami már elöbb is az övé volt), se 5 év után, se semmikor. CSak annak a fele jár, amit az együttélés alatt vettetek, illetve amit a lakásra költöttetel ez alatt.
2010. márc. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A lakás még sok évi házasság után se lenne közös ha nem együtt vettétek
2010. márc. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért akarja hogy mielőbb elköltözz mert már nem szeret, elhidegült tőled, és így együtt élni állati szar
2010. márc. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A lakásnak soha nem leszel tulajdonosa, még 40 év után sem ha a kapcsolatotok előtt már megvolt az élettársadnak. Maximum, ha tudod bizonyítani, hogy ezalatt az időszak alatt életvitelszerűen ott éltél, hogy közös kasszán voltatok, akkor esetleg az azóta történt felújítások értékének a felét megkaphatod. Azonban mindent neked kell hitelt érdemlően bizonyítanod. Ha nem tudod, akkor semmit nem kapsz.
2010. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha szereted, és Ő valóban csak az 5 év miatt akar különválni, akkor ez egy komoly lelki probléma lehet nála. Megértem, mert én is nehezen köteleződöm el, de ez talán már túlzás, kezdeni kellene vele valamit. Akár szakember bevonásával is. Mert ez vagy szimpla kifogás, (ezt neked kell tudnod), vagy egy nagyon komoly probléma tünete is lehet.
2010. márc. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ha ez vigasztal, engem is múlt héten hagyott el a férjem 5 év együttélés, 2 év házasság, alig 1 éves gyerek mellől "nem szeretlek már" indokkal. fel a fejjel, ilyen az élet!
2010. márc. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönom a válaszokat! Bizonyára igazatok van,hogy ő már nem szeret engem,csak nem akarja nyiltan a fejemhez vágni.Nem kell semmi tölle,amúgy sem vett semmit soha,és 7 éve amiota ismerem, még soha nem vitt el egyszer sem pl.vacsorázni,nem halmozott el drága ékszerekkel,pedig van pénze,nem is kevés! De én így már megszoktam,és már nem is várok el tölle semmit,így is szerettem,de ha nem kellek neki,akkor nincs mit tenni,el kell menni! Ja azt nem említettem,hogy 19 év van köztünk,és ő most 62.
2010. márc. 3. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!