Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérhetem, hogy a hitelből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérhetem, hogy a hitelből nekem járó rész és az elmaradt gyerektartás fejében inkább adja nekem a közös ingatlanunk felét?

Figyelt kérdés

A házunk értéke 15M. Ennek 50-50%-ban vagyunk a tulajdonosai.

Neki most gyakorlatilag 2 évre visszamenőleg kell kifizetnie a gyerektatás a gyerekeink után (havi 160E) és 4,2M kellene kifizetnie a hitele után, amit közösen fizettünk (lakáshitel). Mivel ezt jelenleg nem tudná kifizetni, sőt a gyerektartást is csak nehezen, szeretném, ha inkább lemondana a közös házunk feléről. Ilyet lehet kérni?


2015. jún. 9. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Ha van esze nem fog belemenni. "csak" 3,3 MFt-al akarod lenyúlni. Olyat beintenék a pasi helyébe neked, hogy még..


No meg a szocpolról se feledkezz meg.


Ha nagyon ugribugrizni próbálsz akkor kényszerértékesítés lesz a vége.

2015. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Maximum a gyerekek részére mondhat le, mivel a gyerektartás nekik jár. Magyarul az ő nevükre lehet átíratni az ő részét. De elviekben lehetséges. Csak le kell papírozni. Ehhez ügyvéd kell.
2015. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
milyen kedves
2015. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy én nem tudok számolni, de 160E*24 az 3,84M + a 4,2M, az összesen 8,08M, szóval ő járna jobban.


Az nem lenne baj, ha a gyerekek nevén lenne, sőt!


Enélkül még évtizedekig görgethetjük ezt az egészet, ami mindenkinek csak nyűg lenne.

2015. jún. 9. 20:07
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

A 4,2 a közös hitel része igaz?


A szocpolkát megint kifelejtetted.

2015. jún. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem volt szocpol.

A 4,2 a közösen befizetett hitel fele. Ezt a hitelt fizette a házasságunk előtt is és még most is fizeti.

2015. jún. 9. 20:14
 7/9 anonim ***** válasza:
kérni bármit kérhetsz és ha meggyőzd hogy ez neki is jobb lenne, lehet bele is megy (ilyen esetben menjetek ügyvédhez és írjátok le a megállapodást)
2015. jún. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy korrekt ajánlat, bár az alapján, hogy az elmúlt két évben nem fizetett neked semmit, nem gondolom, hogy könnyű menet lesz.


Azt jobb, ha tudja (ha nem szeretne megegyezni), hogy a gyerekek jogán, akik ezek szerint nálad lettek elhelyezve, te kérheted a közös lakás kizárólagos használatát is, és meg is fogják neked ítélni.

2015. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a közös vagyont mért nem feleztétek már vállásnál?

amúgy a gyt csak ritkán engedi a bíroság kiváltani ingatlannal mert a házat a gyerek nem tudja megenni

szóval nem csak a ti egyeségetek dönt beszéljetek egy ügyvéddel

2015. jún. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!