Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Válás után hogyan tudom a közös lakásunkban maradó exem nevére átíratni a közüzemi számlákat nélküle?
Szerintem neked csak annyi a dolgod, hoyg a válási határozattal bemégy és lemondod a saját nevedröl, mivel nem te élsz ott.
Utána a szolgáltató fogja intézni, hoyg az ex vagy a saja´t nevére átíratja, vagy kikapcsolják a szolgáltatást.
A saját részedről lemondhatod a szolgáltatást, de az ő nevére biztosan nem tudod átíratni nélküle, mert neki kell szerződnie a szolgáltatóval (ha belegondolsz, ha nem így működne, akkor a te nevedre is átírathatná bárki a sajátját a beleegyezésed, sőt a tudtod nélkül).
Ha a volt párod nem együttműködő ebben a kérdésben, akkor szerintem is azt tudod tenni, amit a 2. hozzászóló tanácsolt.
Kikapcsolatatni abban az esetben nem szerencsés, ha van oda bejelentve kiskorú személy.
A teendőd a következő:
1. Tértivevényes levélben felszólítod a jogos lakáshasználót arra, hogy a közüzemi szolgáltatások zavartalan használata érdekében működjön együtt, és természetesen hivatkozol az ítélet ide vonatkozó pontjára, vagy vagyonmegosztási nyilatkozatra, szóval ami alapján erre kéred. Mindenképpen köss ki benne egy 8 napos határidőt kapcsolatfelvételre (leveled vételétől számított).
2. Megvárod a tértivevény visszaérkezését, ha átvette jelentkezett, akkor örülsz, megoldjátok. Ha nem vette át, vagy nem cselekszik annak megfelelően, akkor:
3. Ha van rá módod, akkor viszel két tanút, és az ő jelenlétükben, lefotózva leolvasod az órák sorszámát, óraállástát. Az így felvett jegyzőkönyvet a tanúkkal aláíratod. Ez így már hiteles.
3/a Ha erre nincs módod, akkor ezt kihagyva,
4.Bármely, a jogviszonyt igazoló hiteles irattal (annyi példányban fénymásolva IS, ahány szolgáltató) bemész a szolgáltatók ügyfélpontjába, kitöltöd a rád vonatkozó részt, valamint nyilatkozol az ügyintézőnek a másik félről, aki tudomásod szerint az ingatlant használja. Ha sikerült a 3. pontban leírt procedúra, akkor a jegyzőkönyvet is átadod eredeti példányban (másolatod maradjon). Innentől a szolgáltató a szerződésedet megszűnteti az ÁSZF-ükben kikötött határidőn belül, és ők a továbbiakban intézik ezt.
Kieg: régebben azt hiszem a Vízmű mindenképpen ragaszkodott ahhoz, hogy a szolgáltatás átírásához nyújts be átadás-átvételi jegyzőkönyvet. Úgy tudom azért mert azt kikötni nem tudják, csak korlátozni. No ekkor jött az, hogy ha nem sikerült szép szóval rábírni arra, hogy engedjen be a leolvasás erejéig, akkor kénytelen volt a páciens rendőrt hívni, igazolni ki ő, miért, hová. Most már nincs ez, kérik az új tulajdonos személyének megállapítását, csak náluk ez egy hosszadalmas procedúra. Bízz benne, hogy addig nem zuhanyoz/mos ki a gatyádból :)
Sok sikert!
Köszönöm a válaszokat!
A végzésben osztott lakáshasználat szerepel, tehát erre szerintem nem hivatkozhatok.
Ha kizárólagos lakáshasználatot megkapná az exem, akkor azzal a végzéssel már mehetnék a szolgáltatókhoz a tanukkal aláírt mérőállásokkal?
Közös lakáshasználat esetén csak közös megegyezés van.
A kizárólagos használatba adáshoz-vételhez meg nem kell bíróság, tökéletesen megfelel egy db. ügyvéd, de inkább közjegyző. Ha ő nem akarja, hogy ő legyen a lakás használója, akkor persze bíróság, kérheted az ingatlan használati jogának megállapítását, vázolva a jelen állapotot (pl. ha nem enged be a közös használatú lakásba, de használatába sem akarja venni). De ha nem tudtok megegyezni erről, akkor a bíróság sem akar (gyorsan) igazságot tenni, magyarul sokba fog kerülni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!