Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
A férjem 27 év után válni akar, részben egyetértek, A fiaink már nagykorúak, jelenleg én nem dolgozok. A férjem lemondana a gyerekek javára a fele családi házunkról, egy darabig engem is támogatna. Én hiszek neki, de sokan azt mondják, hogy Írja le?
A férjemnek vállakozása van, amit a házasságunk alatt
épített föl.
A gyerekek nagykoruak, mifele gyerektartasrol beszelsz?
Ezt a vallalkozas dolgot sem igazan ertem. Mar miert lenne barmi koze a felesegnek a ferje vallalkozasahoz, ha peldaul egy szalmaszalat sem tett odebb a cegbe az evek alatt? Gondolom a ugyanugy fizetest vitt haza a ferj is, mint a feleseg, es kozosen eltek fel.
Meg valami a ceges dologhoz.
Ha peldaul a ferj valami simlis ugyet csinal a valallkozasba, akkor a feleseg is saros benne?
Hülye vagy, ha nem mész ügyvédhez
a szó elszáll, az írás megmarad.
"Ugy van semmizuk ki a ferjet"
A házasság vagyonközösség. A házasság alatt szerzett vagyon közös, ahogyan az adósság is.
Váláskor ez a vagyonközösség megszűnik, tehát a vagyonközösség fennállása alatt szerzett vagyon ketté kell osztani.
Miért lenne itt bárki is kisemmizve?
"Mar miert lenne barmi koze a felesegnek a ferje vallalkozasahoz, ha peldaul egy szalmaszalat sem tett odebb a cegbe az evek alatt? "
Tok mindegy dolgozott-e benne az asszony vagy nem. Hazassag alatt szerzett vagyon fele az ove.
Amugy meg a vallalkozast nagy valoszinuseggel a hazassag alatt alapitottak, mivel 1987, a hazassag idopontja elott meg nem igazan alakultak maganvallalkozasok.
Én úgy értelmezem, hogy a férj a saját részéről mondana le a gyerekek javára, a kérdező is tisztában van vele, hogy a ház fele az övé. Az én olvasatomban a továbbiakban a feleségé lenne a ház egyik fele, a másik fele pedig a gyerekeké, tehát a férj a továbbiakban minden jogáról lemond, a család maradhat a lakásban lakáshasználati díj és egyebek nélkül.
A vállalkozás önmagában egyáltalán nem biztos, hogy akkora érték. Ha van egy kőműves, aki egyéni vállalkozóként két segéddel dolgozik, az is vállalkozás, de a piaci értéke gyakorlatilag nulla, mert a benne dolgozó tulajdonos nélkül semmi hasznot nem hoz. Szóval mielőtt mindenki milliárdos mamutcéget vizionálna, gondoljatok bele, hogy a ma működő magyar vállalkozások kb. 80%-a ilyen minicég, amit aztán teljesen fölösleges lenne felezgetni, a cégbíróságnak leperkálandó összegek többe kerülnek, mint amennyi haszna a feleségnek valaha lenne belőle. (Vállalkozó nőként írom a fentieket. :) )
A kérdező tudja nyilván, mi reális a felezésnél, pusztán az volt a kérdés, ezeket írásba kellene-e foglalni. Én mindenképpen úgy tennék, mert sok minden változhat. A lakás gyerekekre való átírása ugyan nem visszafordítható utólag, de akár 2 hónap után is úgy dönthet, hogy nem támogat tovább, szóval ezt mindenképpen írásba kellene foglalni, mennyit és mennyi ideig akar még segíteni a válást követően.
"A férjemnek vállakozása van, amit a házasságunk alatt
épített föl."
Ez nekem nem egy kőműves vállalkozásnak tűnik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!