Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van egy kisfiam, aki másfél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy kisfiam, aki másfél éves. Az apukája nagyon sóher, lealkudta a tartásdíjat is a minimálisra, tizennégyezer forintra. Ha elviszi láthatásra mit kell nekem biztosítani?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 20:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%

bártény,hogy tényleg nagyon kevés a 14 ezer,de annyira mégsem rossz.az én két fiam után az apjuk 30-ezret fizet és ezt a bíróság szabta meg.egyik ismerősöm pedig 3 gyereke után fizet 30 ezret!Tehát sajnos örülhet az anya,legyen az bárki is,hogy annyit kap amennyit! :S

egyébként a kérdésedre válaszoljak.nekünk a fiuknak amig az apjuk elhordta őket (most már nem is érdekli,pedig csak 3,5 + 2 évesek)addig a kedvenc alvó plüssüket vitte,és olyan ruhát adtam rá ami az időjárásnak megfelelt.

egyébkét az a baj,hogy az apa ha akarta azt a gyereket ha nem,attol még vállalnia kell érte a felelősséget,ha már megcsinálta és nem neveli együtt az anyjával akkor fizessen...

2010. jan. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Én güzülök, ő meg majd kritizál és büszkén viseli az "apaság nehéz terhét".Ezért szeretném tudni, hogy mennyire kell ellátnom a gyereket, amikor elviszi.
2010. jan. 26. 20:50
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
A volt férjem havi 8 ezret fizet tartásdíjként! 18 éves lányunk van!
2010. jan. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a szüleim váltak kb. 8 éve akkor fizetett rám anyukám 5 ezer ft-ot!
2010. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
55%

Gyereket úgy vállalunk, hogy ha gáz van akkor egyedül is fel tudjuk nevelni... Az ilyen gyerekekből lesznek az agresszív kis görcsök, mert az anyjuk mondja nekik egy életen át, hogy "az a szemét apád"... tisztelet a kivételnek. Nem kéne mindig azt hinni, hogy majd mások segítenek (még ha kötelességük is lenne) Egy gyerek ennél kicsit nagyobb felelősség, minthogy amikor apu nem fizet akkor bámulunk mint borjú az új kapura, hogy ööööö hát jaaaa azt hittem majd ad pénzt... így nincs mit enni.

Szóval nem kéne rózsaszín felhőben lebegve gyereket szülni és mindig a legjobbra számítani... Kicsit a rosszra is kéne néha. Akkor még kellemes csalódás is érhet :)

2010. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
84%
én inkabb azon akadtam fenn, hogy te is bosszubol a minimumot adod... közben meg az egeszet a gyerek szivja meg. A 14 ezret a gyerekre adja nem? nem ertem miert sajnal többet fizetni... aki igazan szereti a gyereket és ezt tudja anyukarol is (és forditva is) nem cicozik a pénzen... erre nekem ez a valaszom. szoval sztem legalabb te mutasd meg neki, hogy hogyan kell egy gyereket nevelni!
2010. jan. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
74%

Én is nő vagyok,de nem váltam el,hanem együtt neveltük fel a gyerekeinket.

Mindig felháborít,hogy a nők csak a férjet hibáztatják.A házasságban,párkapcsolatban a gondokat megkell beszélni,megoldani,egymással toleránsnak lenni.Gyereket csak akkor vállani,ha a kapcsolat jól működik.

Ha mégis válásra kerül a sor,akkor tudomásul kell venni,hogy a gyereknek az apjára is szüksége van.Sajnos manapság a bíróság mindig az anyának ítéli a gyereket,és két hetenkénti láthatást szab meg,amit nevetséges.Ha egy apa csak kéthetente találkozhat a gyerekével,akkor nem alakulhat ki közöttük jó kapcsolat.Ha még az anya olyan,mint a kedves kérdező,aki az apa ellen fogja nevelni a gyerekét,akkor nem az apa a hibás,hanem az anya.Miért akarod,hogy lemondjon a gyerekéről,ha szereti? Kevesled a tartásdíjat,de ha lemondana a gyerekről,akkor nem lenne köteles egy fillért sem fizetni.

Ha a szülők a gyerekkel törödnek,akkor minden gyerekkel kapcsolatos dolgot együtt beszélnek meg,a gyerek akkor találkozik az apjával amikor akar,folamatosan tartják a kapcsolatot.Az egymás közötti vitákért nem a gyereket kellen büntetni.Normális emberek ezt így teszik.

Engedd el a fiadat az apjával,amikor vinni akarja.Add oda a kedvenc játékát,adj rá rendes ruhát stb.Te akartál egyedülálló anya lenni,akor kellett volna a nehézségekre is gondolni.Olyan pedig nincs,hogy valaki lealkudja a tartásdíjat.

2010. jan. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
31%
olyan nincs, hogy valaki csak gy apává "válik" akarata ellenére, ha lusta felhúzni egy gumit, vagy nem veszi tudomásul a fogamzásgátló 1 %-nyi hibalehetőségét, azzal vállalta a kockázatot.
2010. jan. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ezt úgy mondd ha te csak akkor szexeltél amikor gyereket akartál. Ha meg nem hajlandó felhúzni a gumit akkor is a nő a hibás, mert minek tette szét a lábát ha tudta hogy a férfi nem akar gyereket, és látta hogy nincs biztos fogamzásgátlás?
2010. jan. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
90%

Le leszek pontozva...

Szerintem, ha a 14ezret megszorozzuk kettővel, az már nem olyan rossz egy gyerekre. Ugyebár anyának is hozzá kell tennie a magáét.

Azt meg eleve nem értem miért merül fel benned, hogy "mivel lásd el" a gyerkőcöt, ha elviszi az apja.

Nem ártana végiggondolnod, hogy ha azon "spórolsz", hogy miben engedd el a gyerkőcöt, azzal nem az apával szúrsz ki, hanem a saját gyerekeddel.

Nálunk az ex rendszeresen a legszakadtabb gatyában engedi el és nem épp az időjárásnak megfelelő cipőben.

A gyerek szégyelli magát emiatt...

2010. jan. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!