Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akkor is jár gyerektartás, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akkor is jár gyerektartás, ha a gyerek főiskolára jár nappalira?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
igen
2010. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Akkor rokontartás járhat.Ami kevesebb összegű lehet,mint a gyermektartás,mert már a különélő szülőnek nem kell fizetnie,akár a saját megélhetésének rovására,számít az is,hogy kap-e ösztöndíjat a gyerek,illetve érdemtelenséget lehet megállapítani,ha bukdácsol.A sokadik diploma megszerzéséért sem jár.

2010. jan. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
59%
Igen jár.
2010. jan. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha középiskola után rögtön megy a gyerek nappali képzésre akkor valami 23 éves koráig jár.

Ha kihagy egy évet vagy levelezőre, estire menne, akkor nem jár.

2010. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Lehet nem válasz,de ha az én gyerekemről lenne szó,én adnék neki pénzt a főiskolás évei alatt is.Segíteném,ahogy tudom.
2010. jan. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A saját tapasztalatom az, hogy bírónője - a bírók 95 százaléka ugyanis nő -, gyámügyi előadója válogatja, hogy hogyan dönt. A gyakorlatban nem szűnik meg automatikusan. Addig kell fizetni, amig a kedvezményezett le nem mond róla. A fiam már régen befejezte a nappali tagozatos tanulmányait és már dolgozott, amikor még mindig nem kaptam felmentő, annuláló határozatot. A Budapest, XIV. kerület gyámügyi osztályának vezetője - pedig nem írtam meg, hogy kiről van szó (Csak a családnevünk azonos) - és én nem abban a kerületben lakom - nem átallotta nevével, aláírásával hitelesíteni, hogy (nem szó szerinti idézet) a tartásdíjra jofosult gyermek akkor is jogosult a gyerektartásra, ha már nagykorú és munkába ált, ha az illetménye a megélhetéshez nem elegendő.

Azért sikerült pert nyernem - 2005. áprilisában, amikor a fiam már 26. életévét is betöltötte -, mert akkor már két éve munkanélküli voltam (Nyomós érv)

- alperesem (váláskor felperesem) még ügyvéddel sem képviseltette magát a tárgyaláson, és ez ráutaló magatartás volt, hogy elfogadja a Határozatot.

A bírói letiltás elfogadását annak idején az ügyvédem javasolta, mert felperesem jellemét kiismerve egy önkéntes fizetés esetén akár havonta per lehetőségével élhetett volna, és az sokkal többe kerülhetett volna nekem.

Egyébként

- a váláskor az alperes én voltam, de nem a házasságtörő!

- A fiammal a kapcsolatom mindig mintaszerű volt, igyekeztem a legjobb apukája lenni.

2010. jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó:Ha a fiad nem egészségkárosodott,akkor ezt simán tovább kellett volna vinni.Törvény ellen egy bírónő se pisilhet.

A gyermektartás megszüntetését neked kellett volna kérni a 18.születésnapjakor,utánna már a gyermek(nem az anyja!)kérheti a rokontartást.Ha nem kérted,akkor automatikusan nem szünik meg.

Neked már igaz késő,de másna okulhat belőle.Azért írtam le.

2010. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A 18. születésnapján azért nem lett volna indokolt, mert akkor még le sem érettségizett. A fent leírtakat azért nem tudom bizonyítani, mert a személyemet nem adom ki, de végigjártam.
2010. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha bizonyítod, hogy a megélhetésedet veszélyezteti a gyerektartás fizetése, felmentenek a kötelezettség alól. Ha nem veszélyezteti, úgyis fizeted, hiszen a gyereked.
2010. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezért sikerült megnyernem a megszűntetésre irányuló pert, mert munkanélküli lettem.
2010. jan. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!