Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A gyerek nevelésén, viselkedés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerek nevelésén, viselkedésén változtathat, ha az apuka más véleményen van a gyerekneveléssel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Elég érdekesen írtam, de nem tudom röviden megfogalmazni.

A lényeg, hogy válófélben vagyunk, a kislányunk 2 éves. A férjem hirtelen természetű és nem is veszi ki nagyon a részét a gyerekneveléséből, néha eljátszadozik vele, de mást nem. Sokat elutasító vele, vagy szinte levegőnek nézi, ami kicsit megviseli a kicsit, de már kezdi megszokni, hogy apa nem mindig kedves. Félek, hogy félrenevelődik, amikor vele lesz, mert ugye nála is lesz, ha majd meg lesz a láthatásról a végzés. Nem is akarom tőle tiltani, sőt szeretném, ha jobban foglalkozna a kicsivel és jobban szeretné és az első helyen állna az életében, de ez sajnos nem így van, hátha változik.

Nem akar elválni, de én igen és ez is nehezíteni fog a helyzetünkön, ő már itthon is sokszor ellenem hangolja. Vagyis ha nem a kicsivel törődök, vagy pl netezek, tanulok, rögtön szóvá teszi, hogy anya nem foglalkozik a babóval és vele sem, mindig csak netezik(esténként miután elalszik hajnalig tanulok a neten, ill a délutáni alás alatt 1 órát), holott egész nap én nevelem, ő csak itthon lébecol, nem dolgozik minden nap.

Ráförmed, vagy ha valmit nem úgy csinál, ahogyan ő elvárná, akkor ott hagyja és beszól neki, vagy nem akar puszit adni, akkor azt mondja neki, hogy ma már ne is akarj máskor se puszizkodni, nem érdekelsz.... Ezek számomra csunya dolgok, mert ő még kisgyerek, türelmesnek kell lenni vele, hisz most tanul meg mindent, most tanul élni. Zsarolja. Lehurrogja, ha valamiért hisztizik, holott nem is tudja az okát, csak ne kiabáljon. Becsmérel engem is és a kicsit is, hogy milyen nyafogós, elkényeztetett, mert én béna vagyok. Pedig egy nagyon jó kislányról van szó, szinte mintagyerek, értelmes, okos.... Persze dacos és pimasz, ami a korral jár. És még nem beszél, vagyis neki, aki keveset van vele, nem érthető minden amit elmutogat.

A kicsi sokszor elutasító az apjával, ez sem tetszik neki, de mindent ráhagy a férjem, olyankor nem foglalkozik vele, inkább ott hagyja. Én elmagyarázok neki mindent, ha pl: rám akar csapni, miért nem szabad... A férjem erre morog, hogy úgy sem érti, állandóan verekszik. Persze csak olyankor, ha az apa elviselhetetlen hangulatban van és kötözködik.

Ellenem hangolhatja a babát? Ettől félek a legjobban, mert olyan sok szemétkedése van, máskor meg normális. Hangulatember, de nagyon és eltaszít mindenkit magától, beleszarik mindenbe.

Csak nehogy a kicsinek ártson, sokszor félek én is és féltem a gyereket is tőle. Nem mindig bánik vele szépen, kedvesen.


2010. jan. 4. 22:39
 1/6 anonim válasza:
A következetesség nagy úr és nagy tanító!!!!!!!!
2010. jan. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted? :)
2010. jan. 4. 22:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól veszem ki a lány és apa között nem felhötlen a kapcsolat így az ellened hangolás is nehezen kivitelezhető.

Ahhoz együtt müködés és bizalom kellene köztük.

Persze egy 2 éves gyorsan felejt még, de most már egyre kevésbé lesz így és ha veled él és a te szeretetedet érzi csak, akkor nem hinném hogy ellened hangolható lesz.


Amúgy egy gyerek aki jóformán apa nélkül nő fel, persze ennek nyoma marad, de ez már más tészta.

2010. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
tudom, hogy most nem a kérdésre válaszolok, vállalom is a következményeit vagy a beszólásokat, de hogy voltál képes egy ilyen emberrel összejönni, pláne gyereket szülni neki?? az ilyenen mindig ledöbbenek.
2010. jan. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jogos a kérdésed. A leírtakból nem derül ki. Viszont válaszolva, nem volt ilyen. Egyszerűen én sem ismerek rá. De bármit mondok a viselkedésével kapcsolatban, ő csak azt mondja, hogy persze mindig mindent rosszul csinál, mindig ő a szar szemét...

Annyira megváltozott, mikor terhes lettem, de azóta csak egyre rosszabb, megaláz mások előtt. Nem vagyok hülye, ha tudom előre, hogy ilyen emberré válik, akkor persze nem szülök neki gyereket. Sosem akartam, hogy elvált szülőként neveljem a kicsikémet, családot szerettem volna, de a férjemmel ez nem megy. Amiket leírtam még semmi, ennél csúnyább dolgok is vannak, de tetlegesség még nem volt, remélem nem is lesz, most be van kicsit ilyedve, hogy elhagyom.

Sosem gondoltam volna, hogy ilyen férj és apa lesz, hisz olyan szép volt minden, de mára már egy zsarnok és csak azt lehet tenni, amit ő szeretne, bezárna a 4 fal közé. Sosem volt ilyen!!! Biztos én is változtam, hisz változunk csak nem mindegy milyen irányba.

Igen nincs bizalom kettejük között, de mondtam a férjemnek, hogy ezt neki kellene kiépítenie én nem tudok ebben mit segíteni, ha a kicsi nem akarja, hogy apa öltöztesse, fürdesse.... Én hiába kérem őt, hogy hagyja apának, nem tágít, bennem van csak bizalma, apa sosem volt a biztonság az életében, csak én, aki mindig szeretem, bármit tesz, csinál.

Remélem egyedül is hiteles és jó embert tudok nevelni a kicsikémből.

2010. jan. 4. 23:28
 6/6 anonim ***** válasza:

hát, sajnálom... :(


akkor viszont lehet, hogy előbb-utóbb megváltozik, olyan lesz mint régen, ha nála csak úgy ilyen drámai változás történt. csak most jó irányba változzon!

2010. jan. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!