Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Helyes az a bírói gyakorlat, hogy a külföldön élő szülőnek nem veszik figyelembe a külföldi jövedelmét?
Nem helyes, mert jovedelemnek jovedelem, de ellenorizhetetlen.
Viszont az se helyes ha valaki a gyerektartast ugy ertelmezi hogy az azt jelenti hogy a ferj tovabbra is tartsa el az elvalt not a gyerekevel egyutt.
Ugyanis az arra van, hogy a GYEREK miatti kiadasok FELET fedezze.
Igen, helyes. Ahogy a külföldi munkavállalás egyre elterjedtebb lett, nagyon sok "anyuka" rohant a bíróságra, szemei előtt a sok százezres gyermektartásdíjjal.
Nem kapták meg!
Mindenképpen helyes, hiszen egy gyerekre nem kell több százezer "csak" az apától.
Nyilván felháborító a másik véglet is, amikor több százezret vagy milliót keres apuka, és fizet 10.000 Ft-ot. Ez is gerinctelenség.
A gyerek nem tehet semmiről. Elvált nő vagyok én is. Az a véleményem, hogy az igazságos az lenne ha keresettől függetlenül lenne egy fix összeg a gyerek vagy gyerekek eltartására.
Ha milliókat keres apuka, ha munkanélküli.
Soha többet nem lenne érdek az, hogy bejelentés nélkül dolgozzon apuka szimulálva a munkanélküliség állapotát, valamint a tényleg munkanélküli meg elhúzna dolgozni, ha nem akarná leülni.
Nem csak az egyik, vagy csak a másik fél feladata ellátni a gyereket, hanem közös mutatvány. Azonban egy fix normális összegnél többre főleg indokolatlanul nincs szükség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!