Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van esély csökkentetni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esély csökkentetni a tartásdíjat?

Figyelt kérdés
A párom exének évekkel ezelőtt 30 ezer ft-ot ítéltek meg két gyerek után tartásdíjként. Ő az eltelt évek alatt egészségileg tropára ment, anyó végrehajtatta rajta azt a pénzt, amit nem tudott teljesíteni. Elárverezték a házat, eddig a hónapig ki van fizetve, visszamenőleg is. A gond, hogy jelenleg a közmunka programban dolgozik, jövedelméből a tavalyi évre adóhátralékot is vontak, konkrétan a havi ötvenből kézhez max. 23 ezret kap. Igen, én tartom el. Ő a 23 ezerből nem tudja teljesíteni a tartásdíj fizetést, egyrészt attól tarok, hogy ex megint rá(nk) küldi a végrehajtót a hétezres hiány miatt, másrészt azért nem gondolom, hogy nekem kell eltartani a két gyereket, akiket nem is enged az apjukhoz, sutyiban látja őket néha a tesójánál, akikhez beugranak a mamához menet. Azt kértem, menjen, és arányosítsa a tartást, mert ez az összeg több, mint amit megkap. Ügyvédhez forduljunk? Nem fizetni nem akar, csak nem tud annyit, amennyit az ex követelne.

2014. jún. 19. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nagy mértékben megváltozott a keresete, igen kérhet csökkentést. amit nagy valószínüséggel meg is kapna.
2014. jún. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
30 ezer forint nevetséges összeg a két gyerekre, ha már így is úgy is eltartod akkor fizess helyette. Ha kiskorúak a gyerekek pláne nem fog kapni csökkentést erről még álmodni sem kell, mert a kiskorú gyereket a szülő saját kárára is köteles tartani!!! Ez a törvény, nem azt nézik, hogy mennyit keres, hanem a mindenkori minimálbért veszik alapul! Az ex nagyon jól tette, hogy anno végrehajtást kért, mert aki nem fizet azután végrehajtani kell. Mennyen dolgozni a pali! Ne közmunkára, ennyire szerencsétlen tényleg nem lehet, ha csak nem piás alkesz!
2014. jún. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

A minimumra fogják csökkenteni, csak kérni kell!

Kérés nélkül nem fogják csökkenteni, cselekedni kell!

2014. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
A két gyerek meg természetesen kevesebbet eszik majd.
2014. jún. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A kérdező nem köteles gondoskodni más gyermekéről, közvetve így is minden dolgozó ember ezt csinálja ebben az országban, eltartja a maradékot.

Ha emiatt eszik a két gyerek kevesebbet, akkor azokat a gyerekeket intézetbe kell vinni, mert még ott is jobb soruk lesz.

2014. jún. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért bármennyire is kéne a pénz, nem árvereztettem volna el az exem házát, maximum a gyerekek nevére került volna az exem haszonélvezetével. Anyuka se százas. Te nem vagy köteles, gondolom a végrehajtó meg már nem tud mit foglalni.
2014. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kettes válaszoló: Nem, nem az én kötelességem eltartani az ő gyerekeit, ahogyan nem is az asszony új párjának, DE nem azért akarom csökkentetni hogy annyival kevesebb jusson, hanem mert nem tudja teljesíteni azt az összeget, és az ex van annyira féreg, hogy ott tegyen alá, ahol tud. Bocsánat, de arról nem tudsz, hogy a közös házból mindent kicuccolt, ami mozdítható volt, és úgy költözött el az új hapsihoz. Azóta másik van, és a gyerekek mindent megkapnak, de ez mellékes. Ami nem: A párom nem alkesz, de az egészsége olyan mértékben megromlott, hogy nem veszik fel dolgozni, ezzel a programmal jutott hosszú idő után "munkához". Ebben az esetben ő volt az elhagyott, kisemmizett fél, aki beleroppant abba, hogy dolgozott, mint egy állat, anyó meg lepattant gyerekestől, mindenestől. És bocs, ha annyira szemét vagyok, hogy a jólétben élő exfeleségnek nem utalok az én tartásom rovására ;)
2014. jún. 19. 21:07
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért éhen halni nem hagynám a volt férjem ha egy féreg lenne sem,ha nem lenne miből.Azért van egy szint ami alá ne süllyedjünk már,mégis csak egy pár voltak valamikor,a két gyerek anyja és apja.Ha 20.000-et kap kézhez,ugyan mi a tökömből adjon 30-at? Kérni kell a csökkentést,aztán meglátjátok meg adják-e ,ilyen egyszerű.
2014. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező!

Az ex nem féreg. Jogosan követeli, ami a gyerekeknek jar. Joga van végrehajtást kérni, ha a parod nem fizeti a teljes összeget.

A parodnak meg joga van tartasdij csökkentési kérelmet beadni. Nem kell hozza ügyvéd.

2014. jún. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kérjétek a csökkentést. Nem a te dolgod a két gyereke után fizetni. Egyébként ha együtt maradtak volna, és apuka egészsége tönkremegy, akkor is 23ezret kapna.
2014. jún. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!